"نقدینگی" و کوچ به نرخ‌های ارزنده

"نقدینگی" و کوچ به نرخ‌های ارزنده

تصور از آخرین روز معاملاتی هفته جاری بدین گونه است که بازار قرمز چاشنی صبحانه بورسی‌ها خواهد بود اما؛ با گذشت زمان ورق به نفع سهامداران بازمیگردد و بورس می‌تواند متعادل مثبت هفته را به پایان برساند.


به گزارش بورس‌نیوز، روز معاملاتی گذشته را شاید بتوان روز جنگ کوچک نام‌گذاری کرد و الاکلنگ‌بورسی‌ها آنقدر بالا پایین کرد تا خط‌روند تحلیلگران بسوزد!

تجربه عظیم روز سه‌شنبه نشان داد که گرچه بلوغ سهامداران درحال تکمیل شدن است اما؛ هنوز هیجان جوانی باعث اتخاذ تصمیم‌های زودگذر نیز می‌شود.

سهامداران در چنین برهه‌ای گویا شرایط کارآموزی را طی می‌کنند که چگونه باید پرتفو چینی کنند تا از گزند تیر‌های رها شده از کمان حقوقی‌ها در امان بمانند و‌سهم‌های پیشروی بازار را هم شکار کنند

 

1400/04/23 - 07:55
خوشا برجامی که دلارش، تو‌باشی

نوسان درجا دلار آنقدر برای اهالی بازار‌های سرمایه‌ای عجیب بود که این ماندگاری را کف‌سازی جدید دلار تلقی می‌کردند، ولی اخبار مثبت برجامی زمانی که در حیابان منوچهری بیچید، حجم فروش آنچنان بالا رفت که دلار پس از مدت‌ها یک پله از نرخ خود پایین آمد.

البته شاید کمیجانی بانک‌مرکزی جای کلید قفل بازار دلار را بهتر از ريیس قبلی بداند، زیرا دلار نیمایی این روز‌ها در اوج عرضه بوده و تقاضا را چنین پذیرایی می‌کند که گویا عروس پاگشا کرده است!

دلار این روز‌ها به محدوده 24هزار و 580 تا 24 هزار و 780 در بین معامله‌گران دست به دست می‌شود و گپ مثبت 69میلیون دلاری در بازار، کاملا به نفع جیب مردم عادی شده است.

نگاهی به شاخص دلار نیز اینگونه دلالت داشته که پیشرفت‌های مدنظر فدرال رزرو عملیاتی نشده و دلار تنها 0.32درصد تکان خورد.

1400/04/23 - 07:54

 

ترس از خودزنی اوپکی‌ها

امارات و عربستان با سوتفاهمی که پیش از آغاز مذاکرات اوپک رخ داده بود با کینه عربی و خنجری تیز روبه‌روی هم نشستند و دیگر اوپکی‌ها نیز هرچه برای حل این اختلاف کردند، کارساز نبوده و الان نگرانی درخصوص آزادسازی مستقل نفت‌خام بیش از پیش بر این اجلاس سایه انداخته و کدخدایی در اوپک برای بزرگی کردن وجود ندارد.

نرخ جهانی نفت‌خام در روز معاملاتی گذشته به‌واسطه نوسان‌گیران رشد 0.85درصدی را گرفت تا این صعود ناشی از حرکت دست به عصای معامله‌گران طلای سیاه باشد.

1400/04/23 - 07:53
بی‌ثباتی بازارها، زردی طلا را جلا داد

در مقابل بازار‌های جهانی دلار و نفت، انس طلا رشدی در محدوده 6.5واحدی را گرفت چراکه نوسان بازار‌هایی همچون نفت، کامودیتی و سرمایه و حتی رمزارز‌ها باعث شده تا معامله‌گران سنتی، کماکان نذر خود را به‌پای طلا بریزند تا امنیت دارایی خود را حفظ کنند.

دربازار ایران نیز نرخ سکه به 10میلیون 600هزارتومان رسید تا تنفس سکه در بازارها، به چشم آید.

 
1400/04/23 - 07:52
از شرق تا غرب

دشمنان دیروز و رفقای امروز، این‌روز‌ها رشد و مسیر صعودی را با یکدیگر طی می‌کنند و NIKKEI در حدود 150 واحد و بورس شانگ‌های بیش از 18.5واحد رشد را روی تابلوی خود به ثبت رساندند.

در وال‌استریت که گام بگذارید، گرد غبار دلار و شایعات روی صورت معامله‌گران موج می‌زند، زیرا Dow 51واحد ریزشی را تجربه کرد که کمتر کسی انتظار آن را داشت.

1400/04/23 - 07:51
یک‌گام عقب‌نشینی تلخ بیت‌کوین

بیت‌کوین دیگر 33هزاردلاری نیست و سک پله عقب‌نشست و داده‌های صرافی‌ها نیز حاکی از آن بوده که معامله‌گران، فعلا فرار را بر قرار ترجیح داده‌اند.

چینی‌ها که این روز‌ها سختگیرانه‌تر در فکر حفظ و ارتقای یوآن هستند، محدودیت‌ها را سختگیرانه‌تر کرده است.
مدیرعامل Avanti: اعمال محدودیت‌های فدرال رزرو در حوزه ارز‌های دیجیتال آغاز شده است!

1400/04/23 - 07:50
بازار امروز نوبت کیست

سهامداران عزیز باید توجه داشته باشند که بررسی سهم‌های موجود در بازار حکایت از آن داشته که سرمایه‌گذاران ارزندگی نرخ سهم‌ها را دلیل کوچ خود می‌دانند.

بازار روز سه‌شنبه به این موضوع کاملا اشاره داشت که نقدینگی به سهم‌های منفی دست می‌گذاشت و اتفاقا مزاج نقدینگی با مثبت‌ها مانند ویار پابه‌ماه‌ها بود؛ این موضوع نشان‌دهنده این موضوع بوده که بازار به نقطه ارزندگی قیمتی رسیده که نقدینگی کوچ به‌سهم‌های کوچک را به خروج از بازار ترجیح داده است.

تصور از آخرین روز معاملاتی هفته جاری بدین گونه است که بازار قرمز چاشنی صبحانه بورسی‌ها خواهد بود اما؛ با گذشت زمان ورق به نفع سهامداران بازمیگردد و بورس می‌تواند متعادل مثبت هفته را به پایان برساند.

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
تخصیص 400 ریال سود به ازای هر سهم "فولاد" در مجمع ریسک سیستماتیک مانع رشد شارپ بورس رشد 2200 واحدی شاخص در این لحظات واگذاری سهام باقی مانده دولت در هپکو به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت ارايه تسهیلات، نقطه طلایی صندوق های اهرمی بورس امروز 12 مرداد چگونه آغاز به کار کرد؟ / رشد تقاضا در بازار امروز تازه‌ترین خبر درباره مالیات خانه‌های گران و لوکس صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری حافظ مجمع برگزار می کند زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک پیشتاز مشخص شد شاخص کل رشد 1700 واحدی دارد "کشرق" صورت مالی 3 ماهه منتشر کرد نرخ رسمی 20 ارز افزایش یافت مجمع صندوق سرمایه گذاری نوین نگر آسیا برگزار می شود صورت‌های مالی 12 ماهه صندوق سرمایه گذاری زرافشان امید ایرانیان منتشر شد ثبت تصمیمات مجمع عمومی "رکیش" گزارش بورس امروز سه شنبه 12 مرداد 1400 "فخوز" صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد بورس انرژی میزبان عرضه 192 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری تورم 50درصدی در روستا‌های 10 استان صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "سپید" منتشر شد انتشار صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه "غنوش" حرکت معکوس طلا و نفت سهام خصدرا | شرکتی که زیان انباشته را 15 درصد کاهش داد سیگنال تازه گرانی در بازار گوشی موبایل "تاپیکو" صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد سهم‌های ارزنده‌ در انتظار بلیت پرتفوی سهامداران افزایش شکاف طبقاتی در ایران سهامداران بخوانند / مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 12 مرداد خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان 112 هزار سهامدار تیرماه در سامانه سجام احراز هویت شدند زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی درست نشود موج مهاجرت کشاورزان ایرانی به عمان/ هورالعظیم مصنوعی خشک شد کاهش نرخ اجاره در مناطق شرق تهران / حکیمیه ارزان‌تر است یا نارمک؟ قیمت انواع مرغ و تخم‌مرغ در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت‌ها توزیع سرم تزریقی در داروخانه‌های شهری ممنوع شد سهام عدالت امروز 11 مرداد چقدر شد؟ قیمت گوشت در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت چه خبر از بزرگان بورس؟ | چرا فرمان در اختیار خودرویی ها بود؟ قیمت سکه امامی به 11200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/11 کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست سهام شاراک | روند قیمتی این نماد در روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟ پتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها تسهیلات پرداخت شده به کارگزاری‌ های بورس چقدر است؟ خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن / تکلیف نیمه دوم سال چیست؟ اخبار بورس فردا | افزایش سرمایه بیش از 4000 درصدی یک نماد قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | عقب گرد دلار با کاهش تقاضا در فضای تغییر دولت /... پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 مرداد / قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند؟ وضعیت اقتصادی، مردم را هنرمند کرد! اجاره و خرید مسکن در کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز

در حال بارگیری...