سیگنال‌های تورم جهانی به بازار طلا و سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 آبان

سیگنال‌های تورم جهانی به بازار طلا و سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 آبان

با افت جزیی بهای دلار طی چند روز گذشته و کاهش نوسانات این بازار، روند صعودی طلا و سکه هم متوقف شد و از دیروز قیمت آن‌ها ثابت مانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته اخیر قیمت طلا و سکه تحت تاثیر رشد دلار و اونس، نوسان افزایشی داشت. با آغاز روند صعودی بازار ارز از هفته گذشته و تداوم این مسیر تا سه روز پیش، دلار به سقف قیمت امسال یعنی 28800تومان رسید؛ از طرفی اونس هم در مسیر افزایشی قرار گرفت و با رشد حدود 50دلار طی این مدت، طلای جهانی تا سطح 1865دلار پیش رفت.

تحت تاثیر این دو عامل تاثیر‌گذار، قیمت طلا در بازار داخلی تا یک میلیون و 280هزار و سکه تا 12میلیون و 700هزار تومان بالا رفت؛ اما از شنبه هفته جاری با توقف نوسان صعودی دلار و تعطیلی بازار‌های جهانی، روند نزولی بازار طلا هم آغاز شد که تا عصر دیروز ادامه داشت. حالا امروز با آغاز به کار بازار‌های جهانی، به‌رغم افزایش حدود 9دلاری اونس و رسیدن به سطح 1874دلار، قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از فروکش کردن نوسانات بازار ارز، ثابت ماند.

گفتنی است که با توجه به ادامه رکود چند ماهه بازار طلا و کاهش حجم مبادلات طلا و سکه، عامل تقاضا نقشی در روند افزایشی یا کاهشی این بازار نداشته و قیمت‌ها صرفا تحت تاثیر نوسانات دلار و اونس بوده است.

حالا بازار طلا به حرکات دلار چشم دوخته است. با نزدیک شدن به زمان برگزاری مذاکرات برجام، برخی فعالان بازار ارز پیش‌بینی‌ می‌کنند که دلار در چند روز باقی‌مانده به از سرگیری این نشست، مثل هفته پیش نوسان نخواهد داشت؛ در این صورت اگر اونس جهانی هم افزایش یابد، اثر چندانی بر قیمت طلا و سکه نخواهد گذاشت. اما اگر بازار ارز آرامش فعلی را از دست دهد و دلار پا در مسیر افزایشی بگذارد، مجددا شاهد افزایش قیمت طلا و سکه با شیب ملایم خواهیم بود.(اقتصاد آنلاین)

قیمت طلا و سکه چند؟

بر اساس آخرین قیمت‌های اعلام شده از بازار طلای تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی 12میلیون و 530هزار و بهای سکه طرح قدیم 12میلیون و 350هزار تومان است. در بازار دیروز نیم سکه با قیمت شش میلیون و 450هزار، ربع سکه سه میلیون و 770هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و 300هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین دیروز سه‌شنبه بهای هر مثقال طلای 17عیار آب شده به پنج میلیون و 435هزار، قیمت هر گرم طلای 18عیار به یک میلیون و 255هزار و ارزش هر اونس جهانی طلا به 1874دلار و 54سنت رسیده است.

مطالعه بیشتر: منبع نامعلوم 3٫5 میلیارد دلار آزاد شده ایران/ پول وارد کشور می‌شود یا کالا؟

دنیای اقتصاد نوشت:

آرامش در روند بازار سکه

بازار طلا و سکه در ابتدای هفته غرق در فضای هیجانی ناشی از برخی شایعات و اخبار اقتصادی و سیاسی بود، اما این هیجانات به‌آرامی فروکش کرد؛ این روند روز سه‌شنبه نیز کمی ادامه یافت تا بهای سکه امامی با رشد جزيی در سطح 12میلیون و 550‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گیرد.

تحلیلگران معتقدند قیمت سکه در صورتی می‌تواند مرز مهم 12میلیون تومانی را از دست بدهد که در کنار افت دلار به زیر سطح حساس 28‌هزار تومان، قیمت اونس طلا در بازار جهانی تا محدوده 1800دلار عقب‌نشینی کند.

به نظر می‌رسد، با توجه به شرایط تورمی موجود در اقتصاد جهان شاهد افزایش روزافزون تقاضا و قرار‌گیری معامله‌گران در سنگر امن سرمایه‌گذاری باشیم که رونق بازار طلا و سکه در داخل را به همراه دارد.

از سر گیری صعود طلا

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر استمرار نگرانی‌های تورمی، با وجود دلار قوی‌‌‌تر و بازده بالاتر اوراق قرضه، اندکی افزایش پیدا کرد. با وجود اینکه ارزش دلار به بالاترین حد در 16ماه اخیر رسیده و بازده اوراق خزانه 10ساله آمریکا بالاتر رفته است، قیمت طلا تا ساعت 16معاملات روز گذشته به سطح 1875دلار افزایش یافت. اما از آن پس وارد روند نزولی شد و تا ساعت 20 به 1861 دلار به ازای هر اونس رسید.

به گفته کارشناسان، تورم تا حدی بالا رفته است تا بازارها انتظار افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را پیدا کنند، اما هنوز به حد کافی موافق افزایش نرخ‌ها نیست و جذابیت دارایی‌‌‌های امنی مانند طلا را با وجود دلار گران‌‌‌تر تقویت کرده است. اما ناتوانی طلا برای افزایش قابل توجه قیمت پس از موج افزایشی چهارشنبه گذشته، ممکن است نشان‌‌دهنده این باشد که واکنش یکباره به تورم بالا ادامه پیدا نخواهد کرد.

مطالعه بیشتر: طلا گرمی یک میلیون 250 هزار تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/25
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (سه شنبه 9 آذر‌ماه) به قیمت 12 میلیون و 570 تومان به فروش رسید.

Borna.news/
مذاکرات قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟ / علت تناقض‌ها در بازار ارز چیست؟

مذاکرات قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟ / علت تناقض‌ها در بازار ارز چیست؟

قیمت طلا در بازار دیروز افزایشی بود و در بازار امروز دوشنبه هم روند افزایشی خود را ادامه داد. آیا مذاکرات قیمت طلا و ارز را کاهش می‌دهد؟

TejaratNews.com/
قیمت طلا و سکه امروز 8 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 8 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1796 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دوشنبه 8 آذر یک میلیون و 271 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
طلا به کدام سو حرکت می‌کند؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 8 آذر

طلا به کدام سو حرکت می‌کند؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 8 آذر

در پی معاملات دیروز در بازار سکه و طلا، قیمت سکه امامی با حدود 24 هزار تومان کاهش به سکه امامی به 12640000 تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش قیمت همراه بود و 12 میلیون و 400 هزار تومان قی...

TejaratNews.com/

قیمت طلا و سکه امروز 7 آذر 1400

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 7 آذر / ثبات نسبی قیمت‌ها

قیمت طلا، از مذاکرات تاثیر می‌گیرد یا اونس جهانی؟

قیمت طلا، از مذاکرات تاثیر می‌گیرد یا اونس جهانی؟

قیمت جهانی طلا ظرف یک هفته گذشته 71 دلار افت کرده است. اما قیمت طلا در بازار ایران، واکنش چندانی به ریزش قیمت جهانی طلا نشان نداده و قیمت طلا در محدوده یک میلیون و 250 هزار تومان در نوسان است. قیمت طل...

TejaratNews.com/
فعالان بازار طلا چشم انتظار مذاکرات / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 7 آذر

فعالان بازار طلا چشم انتظار مذاکرات / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امرو...

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد شنبه 6 آذر یک میلیون و 253 هزار تومان معامله شد. و سکه تمام بهار نیز 12 میلیون و 300 تومان قیمت خورد.

TejaratNews.com/

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 6 آذر / روند صعودی قیمت‌ها

قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1792 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد شنبه 6 آذر یک میلیون و 261 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
مذاکرات در بازار طلا اثرگذار است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر

مذاکرات در بازار طلا اثرگذار است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ...

با افزایش قیمت دلار و انس جهانی، طلا در بازار ایران گران شد. اگر چه فروشندگان می‌گویند بازار با کاهش محسوس تقاضا رو به رو است اما قیمت طلا در بازار ایران نوسان پیدا کرده است. آیا نوسان قیمت طلا ادامه‌...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

با افزایش قیمت دلار و انس جهانی، طلا در بازار ایران گران شد. اگر چه فروشندگان می‌گویند بازار با کاهش محسوس تقاضا رو به رو است اما قیمت طلا در بازار ایران نوسان پیدا کرده است. آیا نوسان قیمت طلا ادامه‌...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد پنجشنبه 4 آذر با 2,000 تومان کاهش، یک میلیون و 250 هزار تومان معامله شد. معاملات در بازار فلزات گرانبها روز چهارشنبه بدون تغییر قابل توجهی پایان یافت.

TejaratNews.com/
محدودیت دلاری برای سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آذر

محدودیت دلاری برای سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آذر

در پی افزایش قیمت اونس جهانی و رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه اعلام شد که براین اساس سکه تمام طرح جدید به 12 میلیون و 580 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 3 آذر / رشد چشمگیر قیمت سکه در بازار

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 3 آذر / رشد چشمگیر قیمت سکه در بازار

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (چهارشنبه 3 آذر‌ماه) به قیمت 12 میلیون و 600 تومان به فروش رسید.

Borna.news/
«صندوق پروژه» و اتفاقی مهم در تامین مالی/ ابزارهای جدید و چتری بر تمام استثناها تندر 90 امروز 395میلیون تومان شد صعود بازار‌ها در واکنش به آغاز مذاکرات وین رانت 6 میلیون تومانی دلار با بلیت جعلی! نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها سه شنبه شلوغ تالار صنعتی با عرضه 283 هزار تن کالا نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قالب «کشف پریمیوم» بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد