سیگنالی از هرات

سیگنالی از هرات

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ذهن کجی بورس بازان به موج گرانی ها و اساتیدی که پول میگیرند تا حساب کاربری تان را مسدود کنند و...

به گزارش بورس نیوز امروز بازار در حالی منفی شد که قیمت کالاها و خدمات شرکت ها و صنایع بورسی، کماکان رو به بالا بود. دیشب خبر افزایش نرخ شیر خام را به خوردمان دادند و امروز صبح سیمان خاکستری در رینگ بورس، بالا جهید. تازه انگار مصرف کنندگان خرد سیمان باید خیلی گران تر از قیمت بورس کالا می خرند و وقتی هم که اعتراض کنند، دلالان محترم در جواب تهدید می کنند که نخرید، فردا باید گران تر بخرید! شوینده ها هم 25 درصدی گران کردند. یکی از مدیران عامل محترم هم اصرار داشتند منت سر مردم بگذارند که گران نکرده اند، ولی مدرک داریم که همین این ماه فقط قیمت محصول شان را 20_ 30 درصد بالا برده اند و... حالا چرا بعضی ها چشم دیدن رشد قیمت سهام را ندارند، الله اعلم.

 

سیگنالی از هرات

البته بعضی دوستان بورس باز هم تا دری به تخته می خورد چرتکه به دست می گیرند و حساب کتاب می کنند که در صورت افت نرخ ارز، قیمت سهام شان چقدر می ریزد؟ جالب اینجاست که دوستان محترم نوسان گیر در بازار ارز، کاملا برعکس بورسی ها عمل می کنند و اخیرا هم بعضی هاشان سیگنال افزایش نرخ دلار به خاطر پیش روی طالبان در افغانستان داده اند! به هر حال از مزایای تحلیل هم این است که می توان از هر طرفی که خواست، به لیوان نگاه کرد و گاهی نه فقط نیمه پر، که حتی کل لیوان را هم نادیده گرفت!

 

خصوصی سازی روی یخ

پارسال که قرار بود سهام دولت را در قالب ETF به مردم پیشکش کنند، آقایان مرتب دم از مزایای خصوصی سازی می زدند؛ ولی واگذاری انجام شد و نه فقط خریداران صندوق ها، در گل گیر کردند؛ بلکه هیچ اتفاقی هم در مدیریت این شرکت ها رخ نداد و کماکان چند دانه مدیر در صنعت بیمه، از شرکتی به شرکت دیگر کوچ می کنند! خبری از حضور مدیران تازه نفس هم نیست؛ چون آقایان در بیمه مرکزی، هر کسی را قابل نمی دانند تا تایید صلاحیت کنند که بر کرسی مدیریت، جلوس کند! سهامداران خرد هم که کلا کاره ای نیستند که در مورد انتخاب مدیران، اظهار نظر کنند. البته بزرگواران برای تایید صلاحیت همین چند دانه مدیر چرخشی، طوری بریز و بپاش دارند که انگار در حال ساخت فضاپیما هستند! یک میلیارد تومان در سال فقط بابت ایاب و ذهاب بخش اداری تان هزینه می کنید؟؟ از اوبر خدمات میگیرد احتمالا...

 

داروی از آب گذشته در بازار سیاه

بعضی دوستان هم بررسی کرده اند در بازار دارو، برخی اقلام دارویی خارجی موجود است که هم قیمت خون پدر فلمینگ شده و تاریخ انقضای آن هم امسال یا سال آینده است؛ اما شرکت تولیدکننده اصلی ادعا دارد 2 _ 3 سالی است که به خاطر تحریم ها، دارویی به ایران نفروخته است! مدیونید اگر فکر کنید تقلبی است؛ شاید ما طوری دور زده ایم که خودشان هم نفهمیده اند چطور و به کی فروخته اند!

 

مسواک تان را قرض ندهید

باز بازار کمی مثبت شد، اساتید از غار خروج کرده و به سیگنال فروشی روی آوردند! بعضی ها نفری 1 تا 1.5 میلیون تومان می گیرند که در ازای دریافت یوزر و پسورد سهامداران، برای آنها خرید کنند! سهامداران ساده دل هم پول و اطلاعات حساب کاربری خود را می دهند تا چند صد درصد سود وعده شده، نصیب شان شود! غافل از آنکه اساتید نه فقط طوری خرید می کنند که در گل سهم های زیان ده گیر کنند؛ بلکه به خاطر تخلف همان اساتید در هنگام خرید و فروش، کد بورسی شان مسدود شده و باید به حقوقی بازار، جواب کار نکرده را بدهند! کد بورسی مثل مسواک است؛ آن را در اختیار کسی قرار ندهید که در صورت بروز سو استفاده از هر کد، صاحب کد مسوول خواهد بود!

 

نفس حق اهالی پاستور

و اما طنز پایانی اینکه نفس برخی اهالی پاستور حق است و اسم هر چه بیاورند، پودر می شود. مثلا وعده برق مجانی دادند، الان پول برق می دهیم، ولی برق نداریم! یا مثلا به مردم توصیه می کنند ماهی بخورید؛ ماهی طوری گران می شود که تقریبا از سفره های مردم محو شده! کاش یکبار هم در رابطه با کفایت مدیران اصلح و با تجربه بگویند؛ بلکه فرجی شده و مدیران بی کفایت و پر مدعا هم کم شوند!

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته آخر تیر ماه

پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته سوم تیر ماه

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیدا...

بورس در هفته اول خرداد با اینکه در 2 روز پایانی هفته سبزپوش بود، اما کاهش شاخص کل و شاخص کل هموزن در کل هفته نشان داد، تغییر روند بورس هنوز رخ نداده است.

FarsNews.ir/
چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ثبت نام های بی ثمر در سجام و شرکت هایی که برای سپرده گذاری مرکزی تره هم خرد نمی کنند و...

BourseNews.ir/
افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی"

افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی"

شرکت فارسیت اهواز مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.

BourseNews.ir/
بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با حضور برخی مسيولان مربوطه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

TejaratNews.com/
واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس گفت: بورس در سال 99 منابع مالی خوبی را به دست آورد اما نتوانست چندان به زیر ساخت‌ها اختصاص دهد و در راستای کمک به سهامداران، 2 هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریز کرد.

TejaratNews.com/
پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

بورستهران- ایرنا- پنجره واحد خدمات بازار سرمایه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد.

Irna.ir/
افزایش قیمت خودرو کافی نیست!/ ضرر 30 میلیون تومانی روی هر پژوپارس

افزایش قیمت خودرو کافی نیست!/ ضرر 30 میلیون تومانی روی هر پژوپارس

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: افزایش قیمت خودرو واقعا چاره‌کار خودروسازان و مشکلات آ‌ن‌ها نیست.

TejaratNews.com/
معجزه‌ای برای بازار سرمایه

معجزه‌ای برای بازار سرمایه

بازار سرمایه فعلا عطش خرید ندارد، مگر آنکه به باور دلار 30 هزار تومانی برسد.

BourseNews.ir/
قیمت خودرو رسما گران شد / اعلام جزيیات افزایش قیمت خودرو در بهار 1400

قیمت خودرو رسما گران شد / اعلام جزيیات افزایش قیمت خودرو در بهار 1...

به گفته ريیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای تولیدی بر اساس «تورم 14 درصدی زمستان به اضافه تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی» اعلام خواهد شد، افزایش نرخ خواهند گرفت.

TejaratNews.com/
انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده است و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ه...

Irna.ir/
انتشار صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه "غنوش" سیگنال تازه گرانی در بازار گوشی موبایل "تاپیکو" صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد سهم‌های ارزنده‌ در انتظار بلیت پرتفوی سهامداران افزایش شکاف طبقاتی در ایران سهامداران بخوانند / مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 12 مرداد خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان 112 هزار سهامدار تیرماه در سامانه سجام احراز هویت شدند زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی درست نشود موج مهاجرت کشاورزان ایرانی به عمان/ هورالعظیم مصنوعی خشک شد کاهش نرخ اجاره در مناطق شرق تهران / حکیمیه ارزان‌تر است یا نارمک؟ قیمت انواع مرغ و تخم‌مرغ در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت‌ها توزیع سرم تزریقی در داروخانه‌های شهری ممنوع شد سهام عدالت امروز 11 مرداد چقدر شد؟ قیمت گوشت در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت چه خبر از بزرگان بورس؟ | چرا فرمان در اختیار خودرویی ها بود؟ قیمت سکه امامی به 11200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/11 کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست سهام شاراک | روند قیمتی این نماد در روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟ پتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن / تکلیف نیمه دوم سال چیست؟ اخبار بورس فردا | افزایش سرمایه بیش از 4000 درصدی یک نماد قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | عقب گرد دلار با کاهش تقاضا در فضای تغییر دولت /... پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 مرداد / قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند؟ وضعیت اقتصادی، مردم را هنرمند کرد! اجاره و خرید مسکن در کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز با 300 تا 650میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ محبوبیت شاهین از زبان شاهین‌سوار‌ها 7 سامانه‌ای که سهامداران عدالت باید با آن آشنا باشند احراز هویت 112 هزار سهامدار در تیرماه در سامانه سجام شناسایی 3 دستگاه ماینر در یک منزل مسکونی پیش‌بینی کارشناسان از گروه‌های پیش‌رو بورسی/ پتروشیمی‌ها رشد می‌کنند؟ پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟ "شپلی" در مجمع سودی تقسیم نکرد کاهش بسیار اندک ارزش سهام عدالت افزایش ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی قیمت اتریوم درحال کاهش است اقدام به کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتالی زمزمه ورود سعودی‌ها به استخراج بیت کوین/ آرامکو تکذیب کرد افزایش سرمایه نماد گران قیمت بورس بعد 14 سال پذیره‌نویسی یک صندوق جدید و با درآمد ثابت پیش بینی قیمت دوج کوین برای هفته‌های پیش رو سهامداران «برکت» بخوانند (11مرداد) / برکت برای دومین روز متوالی سرخ‌پوش شد تخفیف 50 درصدی به مالکان مسکن مهر! گزارش روزانه صندوق های ETF (11مرداد1400) / پایداری دارا یکم و پالایش در مدار نزولی اولین طرح تامین‌مالی جمعی در پلتفرم هم‌آفرین معرفی شد سهامداران خگستر بخوانند (11مرداد) / روند صعودی خگستر ادامه یافت خبر خوب برای بازار طلا / بازارهای مالی در هفته پیش رو افزایش ناگهانی قیمت اقلام خوراکی در بازار

در حال بارگیری...