واکنش بورسی ها به ادعاهای بورسی نامزدها

واکنش بورسی ها به ادعاهای بورسی نامزدها

رشد شاخص بورس و تجمع اعتراضی مالباختگان یکی از صرافی‌های رمزارز مقابل دادسرای جرايم اقتصادی از جمله موضوعاتی بود که دیروز در توییتر بورسی به آن توجه شده بود. در...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ صحبت‌های یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درباره متخلفان حوزه بورس که در آن به یکی از بانک‌ها اشاره و درباره خروج پول توسط این بانک از بورس صحبت می‌کند مورد توجه کاربران حوزه بورس قرار گرفته بود.

او در بخشی از صحبت‌هایش به این مساله پرداخته بود که لیست متخلفان بورسی را دارد و برنامه‌ای هم برای برخورد با متخلفان و بهبود بورس طراحی کرده است. این صحبت‌ها جدا از اینکه واکنش منفی هواداران سایر رقبای این نامزد انتخابات را در پی داشت، با واکنش منفی سهامداران خرد که در صفحه‌هایشان درباره انتخابات کمتر مطلبی می‌نویسند روبه‌رو شد. آنها به این مساله ‌پرداختند که این نامزد انتخابات ماه‌ها است که از لیست متخلفان صحبت می‌کند و حتی از ارسال آن به قوه قضاییه خبر داده است اما تا به امروز نه‌تنها متخلفی در حوزه بورس به سهامداران معرفی نشده است بلکه اصلا مشخص نشده که تکلیف لیست ارسالی متخلفان بورسی به قوه قضاییه به کجا رسیده است.

در کنار این صحبت‌ها فعالان حوزه بورس و برخی دیگر از چهره‌های اقتصادی که تا به امروز وارد بحث‌های انتخاباتی نشده‌ بودند، با فراگیر شدن فیلم صحبت‌های این نامزد انتخابات در صفحه‌های خود درباره این مساله ‌نوشتند که در روزهای آینده که به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، این ادعا و به قول برخی از افراد این بگم‌بگم‌ها در صحبت‌های نامزدها بیشتر به چشم می‌آید.

حرف کلی آنها این بود که نباید به این ادعا تا زمانی که سند و مدرک درست و قابل استنادی ارايه شود اهمیت ویژه‌ای داد. اما این تنها سوژه دیروز در توییتر بورسی‌ها نبود. ادعای یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر اینکه دولت کسری بودجه 120 هزار میلیارد تومانی خود را با ورود بانک مرکزی به بورس و فروش اوراق خزانه به مردم جبران کرد، از آن سوژه‌هایی بود که برخی از کاربران مخصوصا در پیام‌رسان تلگرام و اکثر سهامداران خرد در صفحه‌هایشان در توییتر به آن اهمیت دادند. اگرچه انتظار می‌رفت ادعای این نامزد انتخابات در توییتر و اینستاگرام هم مورد توجه گسترده‌ای قرار بگیرد اما این روزها به قدری بازار ادعا و اظهارنظر داغ است که کاربران توییتر و سهامداران فعال در این شبکه اجتماعی از پرداختن به خیلی از سوژه‌ها و صحبت‌ها غافل می‌شوند.

سهامداران خرد در توییتر با انتقادهای تند و تیزی به این اظهارنظرها واکنش نشان دادند و کم‌و‌بیش خواستار واکنش مسوولان بورس درباره این اظهار نظر بودند. افراد دیگری هم بودند که به ادعای این نامزد انتخابات توجه کردند و در نوشته‌هایشان به این مساله ‌پرداختند که فردی که امروز در حال مطرح کردن این صحبت‌ها است، زمانی در سمتی بوده که در این اقدامی که امروز ادعا کرده، دولت آن را انجام داده، نقش داشته است، پس اینکه امروز در مقام نامزد انتخابات چنین ادعایی را مطرح می‌کند کمی دور از انصاف و غیرقابل باور است.

نه‌تنها درباره ادعای این نامزد انتخابات بلکه درباره نامزد دیگری هم که ادعای خروج پول توسط یکی از بانک‌های کشور از بورس را داشت، حرف کلی کاربران فعال در حوزه بورس که در شبکه‌های اجتماعی درباره اظهارنظر نامزدهای انتخابات دیدگاه‌هایشان را منتشر می‌کنند، از این قرار است که متاسفانه با وجود گذشت سال‌ها پستی و بلندی در کشور هنوز در بر همان پاشنه تخریب و شعار و ایجاد جنجال می‌چرخد.

به اعتقاد این افراد نیاز امروز کشور و انتظار مردم بهبود اوضاع بورس، بهبود وضعیت معیشت و مسايلی از این دست است که افراد زیادی درگیر آن هستند. راه رسیدن به این موضوع هم تخریب و اتهام‌زنی و شعار دادن نیست و باید راهکار و برنامه ارايه کرد. مردم این روزها به‌خوبی درک می‌کنند که چه کسی شعار می‌دهد و چه کسی برنامه دارد و دستش پر است.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی هفتگی بازار سهام / کارشناسان هفته سوم خرداد ماه بورس را چگونه پیش‌بینی می‌کنند؟

پیش‌بینی هفتگی بازار سهام / کارشناسان هفته سوم خرداد ماه بورس را چ...

در هفته‌ای که گذشت بازار سهام، روندی متعادل و رو به صعود را پشت‌سر گذاشت و علاه بر رشد 3٫5 درصدی، ارزش معاملات هم بیشتر شد. اما این هفته کارشناسان روند بازار سرمایه را چگونه پیش‌بینی می‌کنند؟

TejaratNews.com/
سیگنال‌های مثبت برای بازار سهام

سیگنال‌های مثبت برای بازار سهام

معاملات هفته دوم فروردین ماه با روند نزولی و حالتی فرسایشی همراه شده و این در حالیست که پیش‌بینی می‌شد بازار سهام در هفته اول معاملات سال 1400 متعادل شود. چرا بورس متعادل نمی‌شود؟

TejaratNews.com/
تاثیر قیمت دلار بر بازار سهام / دلار چند شود بورس ضرر می‌کند؟

تاثیر قیمت دلار بر بازار سهام / دلار چند شود بورس ضرر می‌کند؟

بعد از خبر مذاکرات روز سه‌شنبه در وین قیمت دلار در بازار آزاد حدود هزار و 300 تومان ریزش کرد. حالا سوال اینجاست که ریزش بیشتر قیمت دلار چقدر محتمل است و این قیمت چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟

TejaratNews.com/
نشانه‌های بازگشت امید به بورس / بازار سهام چه می‌شود؟

نشانه‌های بازگشت امید به بورس / بازار سهام چه می‌شود؟

در آخرین روزهای اسفند ماه وضعیت بازار سهام بهبود قابل توجهی داشته است. آیا این روند ادامه‌دار است و نشانه‌های برگشت امید پایدار هستند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی از آینده بورس / بازار سهام پس از تعطیلات چه می‌شود؟

حذف دامنه نوسان، بهترین گزینه برای بهبود وضعیت بازار سهام

حذف دامنه نوسان، بهترین گزینه برای بهبود وضعیت بازار سهام

بورستهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران به تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و گفت: ممکن است زمانی اعلام شود که برای بهبود وضعیت بازار سرمایه، دامنه نوسان حذف شود یا دامنه نوسان 10 درصدی وجود داشته باشد، ک...

Irna.ir/
دلایل افت بازار سهام چه بود؟ / تبلیغات زیاد بازار را هیجانی کرد؟

دلایل افت بازار سهام چه بود؟ / تبلیغات زیاد بازار را هیجانی کرد؟

بازار سرمایه در سال 99 شرایط نوسانی زیادی را تجربه کرد و رفتارهای هیجانی زیادی چه در زمان صعود شاخص و چه در زمان نزولی بودن آن در بازار رخ می‌داد. اما دلیل این رفتارهای هیجانی چه بود؟

TejaratNews.com/
26 شرکت در سال 99 وارد بازار سهام شدند/ میانگین بازدهی 155 درصد

26 شرکت در سال 99 وارد بازار سهام شدند/ میانگین بازدهی 155 درصد

پرونده بورس تهران در سال 1399 در حالی با ثبت بازدهی 155درصدی بسته شد که بازار سهام در این سال پذیرای 26شرکت جدید در بورس و فرابورس ایران بود.

FarsNews.ir/
وضعیت بازار سهام در سال 1400 چه می‌شود؟

وضعیت بازار سهام در سال 1400 چه می‌شود؟

بازار سهام در جریان معاملات سال 1400 روند نوسانی را تجربه کرده است و کارشناسان معتقدند تا نتیجه برخی از فاکتورهای تاثیرگذاز مشخص نشود بازار روند فرسایشی را ادامه می‌دهد.

TejaratNews.com/
چرا بورس احیا نمی‌شود؟ / بازار سهام گرفتار در تله برجام!

چرا بورس احیا نمی‌شود؟ / بازار سهام گرفتار در تله برجام!

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار سهام در این روزها در تله برجام افتاده و فاکتورهایی که اعلام می‌شود باعث افت عملکرد بازار شده است.

TejaratNews.com/
عملکرد بازار سهام در هفته مناظره‌های انتخاباتی چگونه بود؟

عملکرد بازار سهام در هفته مناظره‌های انتخاباتی چگونه بود؟

در پایان معاملات این هفته بازار سهام، شاخص کل بورس اگر چه رشد 0٫3 درصدی را تجربه کرد اما شاخص کل هم‌وزن منفی شد.

TejaratNews.com/

بهبود ارزش معاملات بازار سهام / اعتماد به بازار سهام بازگشته است؟

پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش روزانه سال گذشته!

پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش...

در پایان معاملات این هفته که با افت 3٫4 درصدی شاخص کل همراه بود، ارزش معاملات به کمترین میزان یکسال و نیم اخیر رسید.

TejaratNews.com/

روند معاملات بازار سهام چگونه بود؟ / آیا بازار سهام جمع شد؟

رشد یک‌دست بازار سهام / بانکی‌ها پیشرو بازار سهام بودند

رشد یک‌دست بازار سهام / بانکی‌ها پیشرو بازار سهام بودند

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با رشد 1٫72 درصد به یک میلیون و 540 هزار تومان رسید و رشد شاخص هم‌وزن نیز بیانگر رشد یک‌دست بازار سهام است.

TejaratNews.com/
رشد 8 هزار و 991 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 24 هزار میلیارد تومان نزدیک شد اهدای جایزه مسيولیت اجتماعی و انتشارات به فولاد هرمزگان بازارگردانی "وآیند" به 4 درصد افزایش یافت شرکت مدبران تجارت ایفا موافقت اصولی تامین مالی جمعی را گرفت کاهش قیمت طلا تحت تاثیر دلار تاثیر واکسیناسیون کرونا بر افزایش قیمت نفت سندباکس، همگام شدن با تغییرات تکنولوژی بازار سرمایه است در شیراز با چه قیمتی می‌توان خانه‌دار شد؟ در چه صورت قرارداد اجاره تمدید نمی‌شود؟ / قانون در مقابل مستاجران لوازم خانگی امسال گران نشد شاهین، برگ آس سایپا در ایمنی و طراحی افسار دلار بر گردن دوست/ فتیله‌ای که دولت کم‌وزیاد می‌کند بلاتکلیفی متقاضیان وام ودیعه مسکن/ جزيیات دریافت وام میز صنعت نیروگاهی گامی در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات‌ها 45 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و گندله مهمان بورس کالا هزینه جابه‌جایی از ملاصدرا چقدر آب می‌خورد؟ عرضه محصولات 19 تولیدکننده سیمان در بورس کالا نرخ 17 ارز کاهش یافت/افزایش نرخ 21 ارز فروش گاز مایع مجتمع گاز پارس جنوبی در بورس انرژی دریافت نشان عالی روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه ماجرای فروش لوازم خانگی دست دوم عراقی در بازار چیست؟ قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟ هزینه‌ها و درآمدهای سازمان بورس/ صرف 40 میلیارد تومان برای فرهنگ‌سازی و سجام با 300 تا 650میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ تحلیل بورس امروز 24 خرداد / زمان سهامداری در بورس نیست عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام "سدشت" نفت ایران به زودی از بندر جاسک هم صادر می‌شود/ قصد تنش و جنگ نداریم میانگین قیمت اجاره و فروش مسکن در شرق تهران "شرنگی" و شفاف سازی نوسان قیمت سهام بیت‌کوین جهش کرد انتشار صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه حسابرسی نشده "ورفاه" "وساپا" صورت مالی شرکت ستاره سفیران آینده را منتشر کرد شاخص به رشد 7852 واحدی رسیده است انتشار صورت‌های مالی شرکت صنعت فولاد شادگان توسط "فخوز" از سرگیری سه پرواز هفتگی وین - تهران بانک مرکزی به بورس آسیب زد صورت مالی حسابرسی شده "خمحور" منتشر شد صورت‌های مالی 12 ماهه "سیتا" منتشر شد صورت مالی 6 ماهه "وسخراش" منتشر شد قاچاق چمدانی آب‌معدنی از فرانسه به ایران! شاخص با رشد 7 هزار واحدی سبزپوش است شروع سبز بورس / رشد 7 واحدی شاخص کل "کلطیف" از تصمیمات مجمع خبر داد واگذاری 83 درصد سهام یک شرکت توسط "فولای" انتشار صورت مالی تلفیقی 12 ماهه "هرمز" "وملل" صورت های مالی شرکت زیرمجموعه را منتشر کرد "لکما" در مناقصه "همراه" شرکت کرد نقشه بورس (24خرداد) / رشد هفت هزار واحدی شاخص کل "خفناور" زمین شمالی را می فروشد

در حال بارگیری...