پالایشگاه بندرعباس به یک پتروپالایشگاه پیچیده تبدیل خواهد شد

پالایشگاه بندرعباس به یک پتروپالایشگاه پیچیده تبدیل خواهد شد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با احداث واحدهای کک‌سازی و روغن‌سازی ضمن خودکفایی کشور، پالایشگاه بندرعباس به...

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، هاشم نامور مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس در نشست با استاندار هرمزگان اظهارداشت: طبق تفاهم نامه‌ای که با وزارت کار منعقد شده است قرار بر جذب نیروی های ثبت نام شده در سامانه جستجوی شغل است.

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان هرمزگانی در اولویت پالایشگاه نفت بندرعباس است، افزود: به پیمانکاران حاضر در پالایشگاه گفته ایم که حداکثر پرسنل خود را از نیروهای بومی هرمزگان جذب کنند.

نامور ادامه داد: وقتی مجموعه ای شروع به کار می‌کند نیازمند نیروی انسانی است و نیروی انسانی نیازمند آموزش اصولی است تا این سرمایه بزرگی که در بهره‌برداری صرف شده است هدر نرود در نتیجه ما از الان حدود 2650 نیرویی که مورد نیاز داریم تا مجموعه جدید پالایشگاه را راهبری کنند در دو مرحله جذب خواهیم کرد.

وی عنوان‌کرد؛ مرحله اول آزمونی بود که تا 15 مردادماه مهلت ثبت نام داشت، و آزمون دیگر در شهریور ماه برگزار خواهد شد که مجموعا 730 نفر در این دو مرحله جذب خواهند شد.

مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس اذعان کرد: مرحله دوم جذب نیرو در همین هفته آگهی و فراخوان خواهد شد و آزمون نیز اول مهرماه انجام خواهد شد تا پایان سال این روند کامل می‌شود لذا تلاش بر این است که در هنگام بهره‌برداری از پروژه ها با کمبود نیرو مواجه نباشیم.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری پروژه های مهم اقتصادی و نقتی یک صنعت جدید یه هرمزگان اضافه می‌شود و بخش زیادی از بیکاری و معضلات اجتماعی را از بین می‌رود و از طرفی ایجاد صنعت جدید به تجارت های خارجی و صادرات محصول کمک شایانی می کند.

هاشم نامور گفت: اجرای طرح های راهبردی می‌تواند کشور را از واردات مواد اولیه بی‌نیاز کند، برای مثال صنایع به کک اسفنجی نیاز دارند که با راه اندازی این طرح نیاز آنها از واردات بر طرف می شود و همینطور روغن های سطح 2 و 3 مورد نیاز صنایع نفتی که از خارج از کشور وارد می‌شود با اجرای این پروژه ها تامین می‌شود‌.

وی همچنین تشریح کرد: صفر تا صد طراحی این پروژه ها تا اجرای آن توسط مهندسین داخلی در حال انجام است و این اتفاق برای کشور مایه افتخار است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، خاطرنشان‌کرد: با احداث واحدهای جدید در پالایشگاه نفت بندرعباس، این پالایشگاه به یک پتروپالایشگاه پیچیده تبدیل خواهد شد.

خبرنگار: راضیه سالاری

انتهای خبر/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد