رشد 2601 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 35 هزار میلیارد تومان رسید

رشد 2601 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 35 هزار میلیارد تومان رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند نوسانی با تقویت 2601 واحد همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران که در روزهای هفته گذشته که به شدت افت کرده بود، در اولین روز هفته رشد قابل‌توجهی داشت. امروز هم گرچه در ابتدای معاملات با رشد خوبی همراه شد، اما در روند نوسانی قرار گرفت و درنهایت با افزایش 2601 واحد به رقم یک‌میلیون و 424 هزار و 719 واحد رسید.

اما شاخص کل با معیار هم‌وزن با کاهش 1988 واحد به رقم 420 هزار و 954 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 725 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 5.6 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون فقره و به ارزش 4 هزار و 913 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی در حد 18 صدم درصد رشد کردند. اما این دو شاخص با معیار هم‌وزن 47 صدم کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 11 صدم درصد رشد افزایش یافت و شاخص بازار اول بورس 42 صدم درصد رشد کرد. اما شاخص بازار دوم بورس 9 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی‌مس، سرمایه‌گذاری غدیر، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس و پالایش نفت بندرعباس بیشتری اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند و نماد شستا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 51 واحد کاهش یافته و به رقم 20 هزار و 806 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابروس ایران به بیش از یک‌میلیون و 161 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به بیش از 372 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 2.9 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 670 هزار فقره معامله و به ارزش 32 هزار و 992 میلیارد تومان داد و ستد کردند که با احتساب ارزش معاملات بورس، ارزش معاملات در دو بازار به حدود 37 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و آریا ساسول بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای صنعتی مینو، بیمه پاسارگاد، فولاد جهان سبزوار و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، با توجه به نوسان قیمت دلار، شاخص بورس هم در حال تغییر است و نوسان دارد، گرچه از شهریور سال گذشته تاکنون مرتب ریزش داشته و به اعتقاد کارشناسان بیشتر سهام موجود در بازار ارزنده شده و به قیمت کف رسیده‌اند، اما در عین حال باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری در بورس همراه با نوسان و ریسک است، بنابراین باید قبل از ورود به بازار سرمایه، مطالعه، مشاوره و تحلیل انجام شود و سرمایه‌گذاری از محل پس‌انداز در یک چشم‌انداز بلندمدت صورت گیرد.

همچنین دولت با توجه به طرح‌های اعلام شده مبنی بر ایجاد سالانه یک‌میلیون شغل و همچنین یک میلیون واحد مسکونی لازم است از محل بازار سرمایه برای تامین مالی این اهداف استفاده کند، بنابراین باید حضور مردم در بازار سرمایه را قدر بداند و با تصویب قوانین شفاف و حمایت از کلیت بازار، از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه حمایت کند. اما کارشناسان می‌گویند تازه‌واردان بهتر است ابتدا از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت شروع کنند که معمولا بدون ریسک بوده و سود بیشتر از نظام بانکی نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند.

هر واحد پالایشی یکم که بیش از یک سال از خرید آن می‌گذرد با 21 درصد زیان به 7930 تومان معامله می‌شود. قرار بود طبق مصوبه سران سه قوه زیان خریداران پالایشی یکم جبران شود،‌ اما هنوز این مصوبه محقق نشد.

انتهای پیام/ب

رونق بازار خانه‌های نقلی / کدام خانه‌ها تقاضا ندارد؟

رونق بازار خانه‌های نقلی / کدام خانه‌ها تقاضا ندارد؟

برخی آژانس‌های مسکن می‌گویند برنامه دولت برای ساخت مسکن بازار را دوباره راکد کرده است اما آمارها خلاف این ادعا را نشان می‌دهد. آیا بازار مسکن واقعا راکد شده است؟

TejaratNews.com/
کدام صنایع بورسی پیشرو می‌شوند؟ / چالش‌های اقتصادی پیش روی بازار سرمایه

کدام صنایع بورسی پیشرو می‌شوند؟ / چالش‌های اقتصادی پیش روی بازار س...

شاخص کل در روزهای اخیر نزولی بوده است. در چنین شرایطی، کدام واقعیت‌های اقتصادی در کشور را باید در تحلیل آینده بازار بورس در نظر گرفت و صنایع بورسی پیشرو در بازار کدامند؟

TejaratNews.com/
بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد

بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط...

هامونی گفت: جو سازی و تبلیغات منفی که درباره انتشار صکوک توسط دولت صورت می گیرد، صحت ندارد.

YJC.news/
دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است

دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است

بشیری گفت: از انتهای شهریورماه تا کنون دولت حتی یک ریال نیز اوراق مالی اسلامی در بازار سرمایه نفروخته است .

YJC.news/
معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز

معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز

روز گذشته در دومین روز معاملاتی شاخص کل بورس باز هم با اصلاح و افت مواجه شد و در پایان بازار در محدوده یک میلیون و 384 هزار واحد قرار گرفت. مهم‌ترین اخبار موثر در بورس امروز کدام خبرها هستند؟

TejaratNews.com/

دستکاری شاخص با عرضه اولیه / با این شرایط رشد شاخص بورس امکان ندارد

نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص بورس بر مدار نزول

ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز

ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امرو...

بورستهران- ایرنا- سرپرست معاونت توسعه کسب و کار فرابورس ایران گفت: امروز بانک مرکزی و بانک‌های تجاری در قالب اجرای عملیات بازار باز اقدام به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی کردند که ارزش این معاملات نزد...

Irna.ir/
بازارها در یک سال گذشته/ خریداران طلا و دلار ضرر کردند/ بیشترین سود در بازار مسکن

بازارها در یک سال گذشته/ خریداران طلا و دلار ضرر کردند/ بیشترین سو...

بررسی روند بازارها در یک سال گذشته نشان می‌دهد که کسانی که در مهر پارسال دارایی خود را به بازار مسکن بردند بیشتر از دیگر بازارها سود کردند.

TejaratNews.com/

بازارها در 7 ماهه اول امسال/ خودرو پرسودترین بازار تا پایان مهر

روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا / قیمت طلا و سکه امروز 3 آبان

روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا / قیمت طلا و سکه امروز 3 آبان

اونس جهانی طلا افزایش یافت و به کانال 1800 دلاری رسید. قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 169 هزار تومان افزایش یافت.

TejaratNews.com/
ادامه روند صعودی بازار ارز / قیمت دلار به کانال 27 هزار و 600 رسید

ادامه روند صعودی بازار ارز / قیمت دلار به کانال 27 هزار و 600 رسید

قیمت دلار در بازار آزاد امروز روند افزایشی داشت و به کانال 27 هزار و 600 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی امروز 26 هزار و 892 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
ضربه بزرگ دولت به بورس /چرا بورس رشد نمی‌کند؟

ضربه بزرگ دولت به بورس /چرا بورس رشد نمی‌کند؟

شاخص کل بورس امروز در سومین روز معاملاتی و در نیمه اول معاملات با 16 هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و 391 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/
علت سقوط شاخص بورس چیست؟ / 8 پیش‌بینی از آینده بازار سهام

علت سقوط شاخص بورس چیست؟ / 8 پیش‌بینی از آینده بازار سهام

بار دیگر شوک در بازار سهام. این بار ریزش بیش از یک درصدی در تنها یک ساعت و سقوط شاخص بورس به کانال 1٫3 میلیون واحدی. علت چیست؟ آینده بازار سهام چطور پیش‌بینی می‌شود؟

TejaratNews.com/
گشایش نمایشگاه آیفیکس2021 در کیش معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز الگوریتم‌های بورس‌باز جای انسان‌ها را می‌گیرند؟ کارت اعتباری یارانه به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ افزایش نامتعارف هزینه‌ها، سهامداران پالایشی را شاکی کرد جزيیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ 800 هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول مجردها می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟ بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد پالایشی‌ها تا کجا ریزش می‌کنند؟ ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند نفت ایران کی تمام می‌شود؟ دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است واردات برنج آزاد شد امروز چند واحد مسکن مهر تحویل داده شد؟ آغاز تحویل 4 هزار واحد مسکن مهر در پردیس آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟ ثبت سفارش برنج آزاد شد 60 ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویديو جهیزیه تمام ایرانی چند؟ ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... گزارش بازارهای جهانی در سپتامبر 2021 سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور دستکاری شاخص با عرضه اولیه / با این شرایط رشد شاخص بورس امکان ندارد افزایش‌سرمایه 898 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به " بسویچ " چرا دلار رانتی نیمه دوم سال حذف نشد؟ تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس نماد 2 شرکت در سامانه پس از معاملات درج شد اعلام وضعیت بیش از دو هزار خودرو دپویی به وزارت اقتصاد گاز گران می‌شود؟/تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف گاز تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن ... کدام صنایع بورسی پیشرو می‌شوند؟ / چالش‌های اقتصادی پیش روی بازار سرمایه دلایل افزایش قیمت تایر چیست؟ رونق بازار خانه‌های نقلی / کدام خانه‌ها تقاضا ندارد؟ قیمت آریزو 5 جدید اعلام شد " فخوز " از سهامداران دعوت کرد برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ 2 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد شاخص بورس بر مدار نزول فلزات اساسی در صدر گروه‌های بورسی