کاهش 30 درصدی آب مصرفی با اجرای سامانه های نوین آبیاری

کاهش 30 درصدی آب مصرفی با اجرای سامانه های نوین آبیاری

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح از آبخیز تا جالیز به صورت مشترک بین معاونت آب و خاک و سازمان منابع...

به گزارش خبرگزاری برنا، فریبرز عباسی در نشست بررسی وضعیت و مسايل و مشکلات آب و خاک استان البرز که در محل معاونت آب و خاک در کرج برگزار شد، افزود: در بحث احیا و مرمت قنوات برای اولین بار از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی اعتبار ویژه‌ای به صورت مشترک به احیای قنوات و اجرای طرح آبخیزداری اختصاص یافته است.

وی افزود: یکی از بحث‌های مهم در حوزه آب و خاک این است که ترسیمی از وضعیت کل منابع و مصارف آب و خاکی در کشور داشته باشیم و به همین منظور از حدود 5 سال پیش معاونت آب و خاک با مشارکت موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، اندازه‌گیری آب مصرفی بیش از 35 محصول کشاورزی را که بیش از 85 درصد تولیدات کشاورزی را تشکیل می‌دهند، به تفکیک استان، محصول و روش آبیاری در قالب 35 مجلد جمع‌آوری کرده است.

این مقام مسوول اضافه کرد: با پایش محصولات فوق مشخص شده است که در برخی استان‌های کشور کم آبیاری انجام می‌شود و اجرای سامانه‌های نوین آبیاری موجب کاهش 30 درصدی آب مصرفی شده است‌.

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: به طور متوسط میزان آب آبیاری در کشور 8 هزار مترمکعب در هکتار است که استان البرز با متوسط آب آبیاری 10 هزار مترمکعب در هکتار از وضعیت آبی مناسب‌تری برخوردار است.

عباسی بیان کرد: در استان‌ها باید از ظرفیت کارگروه ماده 11 قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی برای حل و فصل مسایل و مشکلات آب و خاک استفاده کرد.

وی افزود: براساس قانون بودجه سال 1401 کاهش پروانه چاه‌های کشاورزی ممنوع است و تهیه و نصب کنتورهای تحویل حجمی از محل اعتبارات طرح تعادل‌بخشی به عهده وزارت نیرو است.

اختصاص 1500 میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح‌های احیا و مرمت قنوات و آبخیزداری

در ادامه این نشست مهدی عسگری نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد گفت: برای اجرای طرح‌های احیا و مرمت قنوات و آبخیزداری در کمیسیون تلفیق و از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی 1500 میلیارد تومان اختصاص یافت.

عسگری افزود: مدیریت آب از اولویت‌های مهم کشور است و نیاز است در موضوع مدیریت آب تغییر ساختاری صورت گیرد و این چندگانگی که در حوزه مدیریت آب وجود دارد، ساماندهی شود، لذا مجلس این بحث را در برنامه هفتم توسعه دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر احیای اراضی موات، به آمایش سرزمین در سطح ملی و استانی اشاره کرد.

انتهای پیام/

قطار باری روسیه برای اولین بار وارد خاک ایران شد/حمل 39 کانتینر بار روسیه به هند از مسیر ایران

قطار باری روسیه برای اولین بار وارد خاک ایران شد/حمل 39 کانتینر با...

وزیر راه و شهرسازی گفت: قطار باری روسیه به مقصد هند، از مسکو با پیمایش بیش از 3 هزار و 800 کیلومتر به مرز ایران رسیده...

Borna.news/
اختلاس 730میلیون دلاری در وزارت جهاد کشاورزی

اختلاس 730میلیون دلاری در وزارت جهاد کشاورزی

نماینده مردم میانه در مجلس، جزيیات اختلاس 730 میلیون دلاری در زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.

Bartarinha.ir/

بیانیه وزارت جهاد کشاورزی درباره تخلف در واردات نهاده های دامی و چند ابهام و پرسش

85 درصد اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه آب و خاک است

85 درصد اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه آب و خاک است

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 85 درصد اعتبارات وزارت جهاد در حوزه آب و خاک است و بیشترین تعداد طرح‌ها و حجم فعالیت‌های اجرایی در استان‌ها در این حوزه انجام می‌شود.

MehrNews.com/
انقلابی در ذخایر کچاد در راه است | کچاد به دنبال افزایش سرمایه 100 درصدی | بودجه برای اکتشاف سقف ندارد

انقلابی در ذخایر کچاد در راه است | کچاد به دنبال افزایش سرمایه 100...

مهندس تقی زاده در پاسخ به پرسش خبرنگار نبض بورس درباره بودجه شرکت برای اکتشاف گفت: بودجه برای اکتشاف بدون سقف است و دولت هر چقدر به ما پهنه بدهد اکتشاف خواهیم کرد. تنها جایی که نباید سقف در نظر بگیریم...

NabzeBourse.com/
ريیس سازمان برنامه و بودجه: یارانه تسهیلات مسکن تنها باید از محل صندوق ملی مسکن تامین شود

ريیس سازمان برنامه و بودجه: یارانه تسهیلات مسکن تنها باید از محل ص...

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن یارانه تسهیلات حوزه مسکن تنها باید از محل صندوق ملی مسکن...

Borna.news/
40 درصد معادن کشور تعطیل است/ حقوق دولتی معادن صرف کسری بودجه دولت می‌شود

40 درصد معادن کشور تعطیل است/ حقوق دولتی معادن صرف کسری بودجه دولت...

ایلنا: عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: 40 درصد معادن کشور تعطیل است و آن بخش فعال هم با افزایش تحریم‌ها نیمه جان است و با تمام توان کار نمی‌کند.

Ilna.ir/
حمایت قاطع سازمان برنامه و بودجه از گندمکاران/15 هزار میلیارد تومان دیگر تضمین شد

حمایت قاطع سازمان برنامه و بودجه از گندمکاران/15 هزار میلیارد توما...

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: تمام ظرفیت‌های قانونی بودجه برای حمایت از خرید تضمینی گندم فعال شده و علاوه بر تخصیص...

Borna.news/
رشد 2.7 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری کذب محض است

رشد 2.7 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری کذب محض است

در حالی که در قانون بودجه 1401 ردیف دستگاه‌ها با زیرمجموعه آنان تجمیع شده مقایسه بودجه هر دستگاه با سال قبل از اساس اشتباه است.

MehrNews.com/

رشد 2،7 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری کذب محض است

اصلاح ساختار بودجه وارد عرصه علمی کشور شد

اصلاح ساختار بودجه وارد عرصه علمی کشور شد

نشست بررسی و هم اندیشی در خصوص اصلاح ساختار بودجه ریزی مطلوب با مشارکت دیوان محاسبات، دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران و...

Borna.news/
بودجه وزارتخانه کمتر از نگهداری راه‌هاست

بودجه وزارتخانه کمتر از نگهداری راه‌هاست

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در طول سنوات گذشته آنطور که باید...

Isna.ir/
وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک

ريیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، وقوع رگبار و رعدوبرق در نقاط...

Borna.news/
ماجرای فروش خاک جنگل‌های هیرکانی

ماجرای فروش خاک جنگل‌های هیرکانی

صفر تا صد ماجرای فروش خاک از جنگل‌های هیرکانی که چند روزی است در فضای مجازی داغ شده، در قالب گزارشی مورد کنکاش قرار گرفته است.

FarsNews.ir/
رییسی وارث کسری بودجه 480هزار میلیاردی روحانی / به اندازه 50 سال پروژه نیمه تمام داریم، کدام دولت می‌تواند در 4 یا 8‌ سال تمام کند؟

رییسی وارث کسری بودجه 480هزار میلیاردی روحانی / به اندازه 50 سال پ...

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سکوت اصلاح طلبان در سال‌های گذشته و در مقابل دولت قبل، گفت: مسببان...

EghtesadOnline.com/
افزایش نرخ بهره آمریکا ادامه دارد؟ بلاتکلیفی واردات خودرو/ قیمت طلا و سکه ریزشی شد صعود طلای جهانی تحت تاثیر کاهش دلار خطری که دارندگان بیت‌کوین را تهدید می‌کند سند خانه بیاورید وام اجاره بگیرید! رد پای هکرهای کره شمالی در ممنوعیت تورنادوکش! 90 بورسی | 5 خبر پر حاشیه بورس در هفته‌ای که گذاشت! + فیلم یک اتفاق جدید برای سهام عدالتی‌ها پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت