مراقب جهش گربه مرده بیت‌کوین باشید!

مراقب جهش گربه مرده بیت‌کوین باشید!

قیمت بیت‌کوین پس از تجربه بدترین سقوط خود در سال جاری، در حال اجرای الگوی جهش گربه مرده است. الگوی جهش گربه مرده (Dead Cat Bounce) یک بهبود موقتی در قیمت دارایی‌هایی است که مدتی طولانی را در نزول قیمتی به سر برده‌انداین الگو، یک بهبود کوتاه و موقت در قیمت در حال کاهش یک دارایی مانند سهام است.

به گزارش ایسنا و به نقل از کوین، بیت‌کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت 30هزار و 500 دلار معامله می‌شود که بالاتر از پایین‌ترین سطح 25هزار و 300 دلاری آن و به‌طور قابل توجهی کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی تقریبا 70هزار دلار است بنابراین، آیا این بهبود ادامه خواهد یافت؟

قیمت بیت‌کوین در چند ساعت گذشته افزایش یافته است زیرا سرمایه‌گذاران برای خرید با کاهش قیمت سکه عجله دارند. بسیاری از فعالان بازار معتقدند با توجه به اینکه بیت‌کوین بدترین هفته خود را در سال جاری سپری کرده قیمت این رمزارز بسیار ارزان شده است.

نگاهی دقیق‌تر به بازار نشان می‌دهد که بازیابی بیت‌کوین منعکس‌کننده وضعیت بازار سهام است. در دو روز گذشته، سهام فناوری به دنبال برخی تحولات قابل توجه، اندکی مثبت بوده است. شاخص نزدک 100 از پایین‌ترین سطح طی هفته، 11هزار و 700 دلار به 12213 دلار رسیده است و  شاهد ارتباط نزدیک بین سهام فناوری و ارزهای دیجیتال بوده‌ایم.

علاوه بر این، قیمت بیت‌کوین از زمانی که ارزش تتر به خوبی حفظ شده، ثابت مانده است. در روز پنجشنبه، استیبل کوین برای مدتی ارزش خود را از دست داد و بسیاری از سرمایه‌گذاران را در مورد آینده آن نگران کرد. این در حالی اتفاق افتاد که استیبل کوین Terra USD همچنان با مشکل مواجه شد.

یکی دیگر از دلایل عملکرد خوب بیت‌کوین این است که به نظر می‌رسد بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ، سهام سکه خود را حفظ کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، بیل میلر، سرمایه‌گذار افسانه‌ای گفت که هنوز دارایی‌های خود در این حوزه را در اختیار دارد. به‌طور مشابه، سرمایه‌گذاران دیگری مانند تسلا و میکرواستراتژی هنوز سهام خود را نمی‌فروشند.

با این حال، سرمایه‌گذاران باید این رالی را با شک و تردید همراهی کنند. از لحاظ تاریخی، دارایی‌ها پس از یک فروش عمده، برای مدت کوتاهی کاهشی می‌شوند. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که سرمایه‌گذاران در زمان افت قیمت، خرید می‌کنند. در بیشتر موارد، رالی امدادی که اغلب به عنوان جهش گربه مرده شناخته می‌شود، تمایل به کاهش دارد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین در روز پنجشنبه یک الگوی چکشی شکل گرفت. در تحلیل اقدام قیمت، این یکی از قابل اعتمادترین الگوهای کندل معکوس صعودی است. اکنون سکه در میانگین متحرک 25 روزه گیر کرده در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) رو به بالاست.

بنابراین، احتمال ادامه افزایش قیمت بیت‌کوین در آخر هفته وجود دارد، به خصوص اگر شاخص نزدک 100 در سبز بسته شود. با این حال، در روزهای آینده، این احتمال نیز وجود دارد که این جفت روند نزولی را از سر بگیرد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 1.28 تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل 1.14 درصد کمتر شده است.

در حال حاضر 44.06 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز 0.72 درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 114.69 میلیارد دلار است که 94.16 درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر 11.67 میلیارد دلار است که 10.18 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون 101.08 میلیارد دلار است که 88.14 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به روز رسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت 8:00 بامداد به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی 10 ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

1- بیت‌کوین

قیمت: 29 هزار و 516.88 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 3.23 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 17.65 درصد کاهش

2- اتریوم

قیمت: 2هزار و 045.07 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 2.08 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  23.42 درصد کاهش

 3- بایننس کوین

قیمت: 293.35 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 3.66 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 22.10 درصد کاهش

4- تتر

قیمت: 0.9983 دلار  

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.09 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 0.16 درصد کاهش

5- سولانا

قیمت: 51.89 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 5.31 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 35.78  درصد کاهش

6- کاردانو

قیمت: 0.5438 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.62 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 29.83 درصد کاهش

7- ریپل

قیمت: 0.4339 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.14 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر 27.41 درصد کاهش

8- پولکا دوت

قیمت: 10.71 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 11.27 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 24.20 درصد کاهش

9 - یو اس دی کوین

قیمت: 0.9999 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.11 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 0.01 درصد کاهش

10- دوج کوین

قیمت: 0.08979 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 2.42 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 29.85 درصد کاهش

local_offerبرچسب‌ها:
گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند انتشار صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "دلقما" در کدال این شهر‌ها رکورد گردشگری را در ایران جا به جا کردند! قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول معاون وزیر صمت: مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد تاکید ريیس‌جمهور بر اجرای تعهدات نظام بانکی در حوزه ساخت مسکن فروش کیسه آرد یارانه‌ای تا یک میلیون تومان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برکنار شد فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال 99 سهام عدالت در سامانه سجام اقدام بانک مسکن خلاف دستور وزیر راه و شهرسازی توضیحات وزیر نفت در خصوص قیمت بنزین / پول فروش نفت... "تنوین" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد صورت مالی میاندوره ای "آ س پ" منتشر شد مجمع "سابیک" تا 20 روز آینده برگزار می‌شود/ سود 156 تومانی به ازای هر سهم "سابیک" متقاضیان دریافت یارانه جدید بخوانند گهرزمین، فاتح قله‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه کشور دریافت تندیس و جایزه روابط رسانه‌ای و تقدیرنامه تحلیل محتوا توسط فولاد هرمزگان صورت مالی 12 ماهه "فرآور" روی کدال آمد انتشار صورت مالی حسابرسی نشده "خعمرا" 2 مقام ارشد قره باغ دور میز مذاکره با وزیر راه/ وام 700 میلیونی؟ نفتی‌ترین ایام سال در نمایشگاه بین‌المللی نفت/ نمایش توانمندی‌ها در دل تحریم‌ها 320 مگاوات به تولید برق کشور اضافه شد خاموشی های برق برای دولت قبلی دردسر ساز می شود؟ اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها کسری تجاری ژاپن افزایش یافت تصمیم جدید دولت برای کالابرگ الکترونیک | پرداخت کالابرگ الکترونیکی برای خرید مرغ از طرف دولت خبر جدید درباره توزیع روغن خوراکی اجاره خانه ها چند درصد گران می شود؟ مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منصوب شد پیشنهاد ريیس کانون صرافان برای حذف دلالان از بازار ارز امسال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌شود روسیه از خریداران نفت پول بیشتری خواهد گرفت تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان واریز شد ؟ جاماندگان چطور یارانه 300 و 400هزار تومانی بگیرند؟ | مراحل 8 گانه ثبت نام حمایت از واحدهای تولیدی بعد از آزادسازی قیمت ها