ادامه سیر صعودی قیمت طلا

ادامه سیر صعودی قیمت طلا

قیمت‌های آتی طلا در معاملات روز گذشته ایالات متحده روند صعودی خود را ادامه داد، روندی که عمدتا توسط بازار‌های خارجی شامل شاخص دلار آمریکا و قیمت نفت است، هدایت می‌شود.

اقتصادآنلاین: قیمت‌های آتی طلا در معاملات روز گذشته ایالات متحده روند صعودی خود را ادامه داد، روندی که عمدتا توسط بازارهای خارجی شامل شاخص دلار آمریکا و قیمت نفت است، هدایت می‌شود.

روند معاملات در بازار فلزات گرانبهای ایالات متحده در هفته جاری ثبات خود را حفظ کرده با این وجود معامله‌گران همچنان در انتظار کاتالیزور جدیدی برای شکستن قیمت‌ها از محدوده معاملات کوتاه مدت خود هستند. بر این اساس روز گذشته طلای آتی آوریل با 6 دلار افزایش قیمت به قیمت 1843.70 دلار و نقره آتی مارس در بازار کومکس نیویورک با 0.232 دلار کاهش به قیمت 27.17 دلار در هر اونس معامله شد.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا پس از دستیابی به بالاترین سطح دو ماهه همچنان روند اصلاحی و اندکی نزولی خود را ادامه می‌دهد. قیمت‌های آتی نفت خام نیمکس نیز با حفظ بالاترین سطح قیمت 13 ماهه به قیمت 58.70 دلار در هر بشکه معامله شد. بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری آمریکا نیز در محدوده 1.16 درصدی مورد معامله قرار گرفت.

از جمله داده‌های اقتصادی کلیدی منتشر شده در روز گذشته شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژانویه بود که مطابق با انتظارات بازار، نسبت به ماه دسامبر افزایش 0.3 درصدی و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 1.4 درصدی به ثبت رساند. علیرغم آنکه «تجارت رفلسیون»‌ در بازار شرایط مطلوبی دارد، داده‌های اکثر اقتصادهای بزرگ دنیا حاکی از تورم مشکل سازی نیست.

سخنرانی جروم پاول رییس بانک فدرال رزرو در باشگاه اقتصادی نیویورک هم دیگر عاملی بود که روز گذشته بر بازارها تاثیر گذاشت، چرا که عموما سخنرانی‌های وی به عنوان سرنجی در مسیر آینده سیاست‌های پولی ایالات متحده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند افزایشی داشتند. در چین، بورس شانگهای یک روز پیش از تعطیلات سال نو موفق به دستیابی به بالاترین سطح 5.5 ساله خود شد. در ایالات متحده اما شاخص‌ها روند ترکیبی در پیش گرفته و دو شاخص از سه شاخص اصلی معاملات را نزولی به پایان رساندند.

این در حالی است که به زعم تحلیل‌گران نگرش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در هفته جاری همچنان به بازار سهام صعودی است، امری که باعث محدود شدن رشد قیمت فلزات گرانبها نیز شده است.

همچنین اشاره به این موارد ضروری است که موارد جدید ابتلا و قربانیان ویروس کرونا به خصوص پس از توزیع و تزریق گسترده واکسن به شدت در حال کاهش بوده و با توجه به آنکه کنگره تا پیش از بهار بسته محرک مالی جدیدی به تصویب می‌رساند، آرامش در بازارها حاکم است.

نمودار روند حرکت 24ساعته قیمت طلا

از دیدگاه فنی، روند نزولی معاملات آتی طلای آوریل همچنان دارای مزیت فنی کلی کوتاه مدت است. نمودارها همچنین بیانگر روند نزولی چهار هفته‌ای هستند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت بالاتر از 1878.90 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح پشتیبانی 1784.60 دلار یعنی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه فوریه است. بر اساس معاملات انجام شده در روزهای گذشته سطح مقاومت نخست طلا بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1856.60 دلار و سطح مقاومت دوم بر روی 1865 دلار قرار گرفته است، در حالی که سطح پشتیبانی نخست در کمترین قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1834 دلار و سطح پشتیبانی دوم بر روی 1821.30 دلار در هر اونس مشاهده شده است.

نمودار روند حرکت 24ساعته قیمت نقره

روند صعودی معاملات آتی نقره مارس همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخودار است و معاملات بر اساس نمودارهای روزانه در تلاش است تا روند صعودی قیمت را در نمودارهای روزانه هم از سر بگیرد. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت فنی و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه فوریه یعنی 30.25 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیابی به زیر سطح پشتیبانی کامل 25 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 27.875 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 28 دلار مشاهده شده است این در حالی است که سطح پشتیبانی نخست نقره در کمترین قیمت معاملات روز گذشته یعنی 26.88 دلار و سطح پشتیبانی دوم 26.50 دلار در هر اونس عنوان شده است.

local_offerبرچسب‌ها:
افزایش قیمت سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 12 اسفند 99 چقدر بود؟

افزایش قیمت سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 12 اسفند 99 چقدر بود؟

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 11 میلیون و 170 هزار تومان قیمت‌گذاری شده که به معنی افزایش 120 هزار تومانی است. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 12 اسفند چقدر بود؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا امروز 12 اسفند 99

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 12 اسفند 99

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و 81 هزار و 800 تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 11 میلیون و 170 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 اسفند / حباب سکه 630 هزار تومان شد

قیمت طلا به روند صعودی برمی‌گردد؟

قیمت طلا به روند صعودی برمی‌گردد؟

قیمت جهانی طلا امروز در پی تصویب بسته کمک کرونایی 1.9 تریلیون دلاری در آمریکا و افت ارزش دلار، یک درصد صعود کرد و به 1749 دلار رسید که طبق پیش‌بینی ها بهای طلا در محدوده 1760 دلار مقاومت دارد.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 11 اسفند 99 چقدر شد؟

افزایش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 11 اسفند 99 چقدر شد؟

قیمت طلا امروز 11 اسفند 99 با افزایش قیمت نسبت به روز قبل همراه است. بر این اساس طلا گرمی یک میلیون و 81 هزار و 70 تومان و سکه طرح جدید به 11 میلیون و 150هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 11 اسفند 99

ادامه روند کاهشی سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 11 اسفند 99 چقدر بود؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 11 اسفند / مردم از بازار طلا عقب‌نشینی کردند

قیمت طلا باز هم ریزش دارد؟

قیمت طلا باز هم ریزش دارد؟

طلا با نزدیک شدن به روزهای پایانی فوریه در آستانه دومین کاهش ماهانه در سال 2021 قرار دارد و تحلیلگران هشدار می دهند احتمال نزول بیشتر قیمت این فلز ارزشمند وجود دارد.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 10 اسفند 99 چقدر شد؟

ریزش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 10 اسفند 99 چقدر شد؟

همراه با کاهش نرخ دلار و اونس طلا در بازار جهانی،قیمت طلا نیز امروز 10 اسفند 99 با کاهش نسبت به روز شنبه همراه است. بر این اساس طلا گرمی یک میلیون و 73 هزار 452 تومان و سکه طرح جدید به 11 میلیون و50 ه...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 10 اسفند 99

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 10 اسفند 99 چقدر بود؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 اسفند / ریزش قیمت جهانی طلا ادامه دارد؟

احتمال سقوط قیمت طلا تا 1200 دلار

احتمال سقوط قیمت طلا تا 1200 دلار

موسسه بین‌اللملی رتبه‌بندی فیچ پیش‌بینی کرد که این احتمال وجود دارد طی سال جاری قیمت طلا تا 1600 دلار در هر اونس کاهش یابد و تا سال 2023 به 1200 دلار برسد.

TejaratNews.com/
سقوط قیمت طلا در 24 ساعت اخیر / ثبت پایین‌ترین نرخ 8 ماهه اخیر طلا

سقوط قیمت طلا در 24 ساعت اخیر / ثبت پایین‌ترین نرخ 8 ماهه اخیر طلا

قیمت طلا در بازار جهانی طی 24 ساعت اخیر تجربه عجیبی داشت. در حالی که این نرخ تا 1716 دلار یعنی پایین‌ترین قیمت هشت ماهه اخیر رسید اما بعد قیمت برگشت و در نهایت بازار با نرخ 1735 دلار در هر اونس بسته ش...

TejaratNews.com/
سیگنال رایگان زیر تابلوی سعادت آباد مشخصات ظاهری چک‌های جدید توضیح اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای درباره سهمیه‌بندی روغن مصوبه جدید سازمان بورس برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت شفاف‌سازی نحوه تسویه اعتبارات شرکت‌های کارگزاری افزایش پرتفوی بورسی «وغدیر» طی یک سال هوپو، یک فرصت سرمایه‌گذاری با حداقل 100 درصد سود سالیانه کت اقتصاد بر تن کیست؛ دولت و دوستان ... خرید و فروش بیت کوین آزاد می‌شود؟ حمایت سه کلیک از نخستین دوره مسابقات پلی استیشن بین کسب و کار‌ها رشد 4 هزار و 623 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 18.4 هزار میلیارد تومان رسید انتخاب ترکیب جدید هیات مدیره "غگل" در مجمع افزایش سرمایه "وثنو" قطعی شد رشد 230هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «تیپیکو» توصیه عبداله رحیم لو به متولیان بازار سرمایه یا سکوت کنید یا بخوابید! «دکتر نکست» و چشم‌انداز ثبت یک میلیون ویزیت در روز کسب رتبه نخست ستاره اول درشاخص بهره‌وری کل عوامل دربین شرکت‌های گروه رایانه مصوبه مجلس برای ساماندهی فعالیت مالی دستگاه‌های اجرایی کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تامین جهانی تدوین قوانین مصادیق اغوا برای اغواگری مروری بر عملکرد یک ساله "وغدیر" مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوقهای درآمد ثابت در سهام ابلاغ شد صادرات نفت، واردات زردچوبه! آغاز آزمایشی معاملات آتی نقره در بورس کالا بورس کالا میزبان بیش از 60 هزارتن قیر و مواد پلیمری دریافت وام بانکی برای همه صاحبان سهام عدالت فراهم شد دوباره فرصت سوزی نکنید مصوبات سازمان بورس، اهرمی برای تقویت بازار نرخ برابری دلار به 24 هزار و 590 تومان رسید کالا‌های شب عید از 20 اسفند توزیع می‌شود تعامل بسیار مثبتی میان وزارت صمت و بورس کالا برقرار است تدوین آیین نامه مصادیق اغوا، برای اغواگری! کاهش قیمت دلار در بازار ارز/ عقب نشینی درهم از مرز 7 هزار تومان/ دلیل رفت و برگشت قیمت دلار چیست؟ زمینه برای رشد درآمدهای ارزی و کاهش قیمت‌ها فراهم شد جلسه علنی مجلس آغاز شد/ رسیدگی به لایحه بودجه در دستور کار 6 میلیارد برگه بهادار و سهام معامله شد/ بانکی‌ها در راس معاملات راهکارهای ساماندهی صنعت خودرو؛ از واردات تا مشارکت با شرکت‌های خارجی "سفانو" از ریسک کمتری برخوردار است ارزش پالایشی یکم 12 اسفند 99 شاخص بورس مثبت شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 12 اسفند 99 حاشیه‌های امروز بورس 12 اسفند 99 / شاخص کل بالاخره مثبت شد تغییر مالکیت 1.1 میلیارد اوراق بهادار مالی کولبری و سوخت‌بری در شان و منزلت مردم و کشور نیست / زمینه کاهش قیمت ارز فراهم شده است ارزش سهام عدالت امروز 12 اسفند 99 بورس سبزپوش شد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در 1400

در حال بارگیری...