ادعای تسهیل مشکل ضمانت برای متقاضیان وام ودیعه

ادعای تسهیل مشکل ضمانت برای متقاضیان وام ودیعه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با مساعدت بانک مرکزی سعی کرده‌ایم با کمترین ضمانت، وام ودیعه مسکن را در اختیار مستاجران قرار دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده درباره آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره وام ودیعه مسکن، مهلت ثبت‌نام متقاضیان تا پایان شهریور ماه بود. با توجه به درخواست متقاضیان و مستاجران مقرر شد کسانی که در نیمه دوم سال موعد قرارداد آن‌هاست، هم بتوانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

او ادامه داد: ما پیشنهاد مهلت تمدید ثبت‌نام تا پایان آذرماه را به کارگروه ستاد ملی مقابله با کرونا ارايه کردیم و منتظر تصویب نهایی آن هستیم که امیدواریم تا کمتر از یک هفته آینده بتوانیم این مصوبه را دریافت کنیم.

این مقام مسيول با بیان اینکه پیش‌ از این 809 هزار متقاضی در سامانه املاک و اسکان برای وام ودیعه مسکن ثبت‌نام‌کرده بودند، گفت: از روز گذشته تا امروز تعداد متقاضیان ثبت‌نام‌کننده به 980 هزار نفر رسیده و این افزایش 100 هزار نفری نشان‌دهنده استقبال متقاضیان است.

مطالعه بیشتر: وعده عجیب وزارت راه / شرط ضامن از وام ودیعه مسکن حذف می‌شود؟
مدارک را تکمیل کنید

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بیش از 166 هزار متقاضی تاکنون مدارک خود را در سامانه تکمیل و منتظر معرفی به نظام بانکی هستند از این تعداد هم 2800 نفر توانستند تاکنون تسهیلات دریافت کنند.

محمودزاده با بیان اینکه کسانی که پیش‌ از این ثبت‌نام‌ کرده و انتخاب شعبه کرده‌اند، می‌توانند به سامانه مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کنند، افزود: کسانی که تاکنون پیامک دریافت نکرده‌اند، حتما دوباره به سامانه مراجعه کنند، چراکه به‌طورقطع مدارک آن‌ها ناقص بوده و باید دوباره اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری کنند.

او با بیان اینکه متقاضیانی که مدارک آن‌ها تکمیل‌شده، در اولین فرصت و ظرف 24 ساعت به نظام بانکی معرفی خواهند شد، افزود: شرایط دریافت وام ودیعه مسکن را برای متقاضیان بسیار راحت کرده ایم.

محمودزاده تصریح کرد: کسانی که دارای خانه استیجاری، قرارداد معتبر و کد رهگیری باشند، می‌توانند در استان تهران 70میلیون تومان، در سایر کلان‌شهر‌ها 40 میلیون تومان و در شهر‌های کوچک هم 25 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی ظرف 24 ساعت تمامی مستندات خود را به بانک‌ها ارايه می‌کنند، گفت: متقاضیان باید برای دریافت تسهیلات خود زودتر به بانک‌ها مراجعه و ضمانت و مدارک لازم را ارايه دهند.

ارايه وام ظرف 24 ساعت

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 166 هزار نفر در مرحله معرفی هستند، گفت: این افراد یک‌بار دیگر به سامانه مراجعه کنند. در صورتی‌ که متقاضی مدارک خود را تکمیل کند، مشکلی از لحاظ مدرک نداشته باشند، می‌توانند ظرف 24 ساعت تسهیلات خود را دریافت کنند.

او تصریح کرد: ممکن است برخی از متقاضیان شرایط لازم از جمله مجرد بودن و یا نداشتن کد رهگیری را داشته باشند، این متقاضیان امکان دریافت تسهیلات را ندارند.

محمودزاده بیان کرد: ما سعی کرده‌ایم شرایط را در این دوره برای متقاضیان بسیار آسان‌تر کنیم، تا متقاضیان با شرایط بهتری بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

او افزود: سقف اعتبار برای تسهیلات در نظر گرفته 10هزار میلیارد تومان است و تا زمان اتمام این اعتبارات و متقاضیان می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

معرفی سریع‌تر ضامن به بانک

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر متقاضیان ضامن‌های خود به بانک‌ها را در اولین فرصت معرفی کند، سرعت‌ عمل متقاضی بیشتر باشد می‌توانند تسهیلات را در اولین فرصت دریافت کنند، افزود: بیشترین آمار پرداخت تسهیلات مربوط به استان تهران و کمترین آن مربوط به استان ایلام است.

محمودزاده بیان کرد: زمان پرداخت تسهیلات محدود است و اگر متقاضیان حداکثر تا زمانی‌ که اعلام می‌کنند که شامل دو تا سه هفته است به بانک‌ها مراجعه نکند و مدارک خود را تکمیل نکنند، ممکن است با رد درخواست متقاضیان توسط بانک‌ها روبه‌رو شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: زمان مدت پرداخت تسهیلات محدود است، بنابراین متقاضیان باید در اولین فرصت اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر این صورت ممکن است بانک‌ها رد درخواست بزنند و متقاضیان را حذف کنند.

تلاش برای تسهیل ضمانت

او با بیان اینکه با مساعدت بانک مرکزی و تلاش همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی ما سعی کرده‌ایم با کمترین ضمانت تسهیلات در اختیار مستاجر قرار دهیم، گفت: 12 هزار و 800شعبه بانک برای پرداخت تسهیلات در نظر گرفته ایم و ما دوباره تاکید می کنیم در صورتی‌که ثبت‌نام‌کرده و پیامک دریافت نکرده‌اند حتما دوباره به سامانه مراجعه کنند و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

محمودزاده گفت: همه مستاجران که اجاره نامه رسمی با کد پیگیری دارند و خانواده باشند، می توانند این وام را دریافت کنند البته این وام به خانم های مجرد بالای 35 سال هم تعلق می گیرد.

او ادامه داد: کسانی که سال گذشته این تسهیلات را گرفته اند تا زمانی که تسویه نکنند، نمی‌توانند دوباره دریافت کنند.

محمودزاده با بیان اینکه در حال حاضر سرعت پذیرش و پرداخت تسهیلات بهتر شده و توصیه ما این بوده که شرایط تسهیل شود، گفت: از زمانی که افراد در سامانه ثبت‌نام کنند و مدارک را تکمیل کنند تا معرفی آنها به بانک کمتر از 24 ساعت زمان طول می‌کشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

 

آغاز ثبت‌نام مسکن متری 3 میلیون / مسکن اولی‌ها منتظر باشند!

آغاز ثبت‌نام مسکن متری 3 میلیون / مسکن اولی‌ها منتظر باشند!

قانون جهش تولید مسکن ابلاغ شده و دولت می‌خواهد سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد. واحدهایی که بر اساس ادعای اولیه دولت، قرار است متری سه میلیون تومان باشد. اما ثبت‌نام مسکن در طرح جهش مسکن ملی چه زما...

TejaratNews.com/
بازار مسکن این جهش سنگین را تجربه کرد

بازار مسکن این جهش سنگین را تجربه کرد

تقاضای خرید مسکن در کل کشور و شهر تهران در شهریورماه امسال رشد 2.5 برابری نسبت به ماه گذشته داشت؛ آمارهای غیررسمی هم از افزایش 2 درصدی قیمت حکایت دارد.

Bartarinha.ir/
ادعای بانک‌ها در خصوص اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تایید نیست

ادعای بانک‌ها در خصوص اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تایید نیست

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ادعای بانک ها در خصوص اتمام اعتبار تسهیلات ودیعه مسکن مورد تایید نیست و هنوز بخش زیادی از اعتبار منظور شده، باقی مانده است.

JameJamOnline.ir/

میزان تسهیلات طرح جهش تولید مسکن چقدر است؟

تشریح قانون ابلاغی جهش تولید مسکن

زمان ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن / قیمت هر واحد چقدر تمام می‌شود؟

زمان ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن / قیمت هر واحد چقدر تمام...

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که از دو هفته دیگر ثبت نام برای واحدهای طرح جهش مسکن آغاز می‌شود گفت: برای حدود 4 میلیون واحد تامین زمین شده و قیمت واحدها بر اساس نرخ تمام شده است؛ تلاش می ش...

TejaratNews.com/
ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن

ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که از دو هفته دیگر ثبت نام برای واحدهای طرح جهش مسکن آغاز می‌شود گفت: برای حدود 4 میلیون واحد تامین زمین شده و قیمت واحدها بر اساس نرخ تمام شده است؛ تلاش می ش...

Bartarinha.ir/
اختلاف قیمت خرید مسکن در یک سال گذشته / قیمت مسکن در تهران چند درصد افزایش داشت؟

اختلاف قیمت خرید مسکن در یک سال گذشته / قیمت مسکن در تهران چند درص...

بر اساس داده‌های موجود از بازار مسکن تهران و قیمت مسکن در یک سال گذشته، فهرستی از متوسط قیمت و درصد تغییر قیمت آپارتمان در یک سال گذشته به دست آمده است.

TejaratNews.com/
بازار اجاره مسکن باز هم رکورد زد / سوءاستفاده موجران از سیاست تسهیلات ودیعه مسکن

بازار اجاره مسکن باز هم رکورد زد / سوءاستفاده موجران از سیاست تسهی...

بازار رهن و اجاره مسکن در روزهای اخیر به دلیل نبود سیاست مشخص و نیز دوره تغییر مدیریت دولت با رکوردزنی در اجاره‌بها مواجه شده است.

TejaratNews.com/
طرح مسکن رایگان کلید خورد / چه کسانی مسکن رایگان می‌گیرند؟

طرح مسکن رایگان کلید خورد / چه کسانی مسکن رایگان می‌گیرند؟

کمیته امداد اعلام کرده که سالانه 90 هزار مسکن برای مددجویان ساخته خواهد شد. با توجه به اینکه احتمالا این مددجویان تمکن مالی برای بازپرداخت اقساط آن را نداشته باشند به نظر می‌رسد این واگذاری به شکل رای...

TejaratNews.com/
وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت + جزيیات

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت + جزيیات

سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن در فرابورس ایران افزایش یافت.

Borna.news/

افزایش سقف وام مسکن در فرابورس

افزایش وام مسکن از محل اوراق

افزایش وام مسکن از محل اوراق

طبق اعلام فرابورس ایران، سقف وام مسکن از محل خرید اوراق حق‌تقدم به 200 میلیون تومان افزایش یافت.

FarsNews.ir/

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت

سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن در فرابورس ایران افزایش یافت.

EghtesadOnline.com/
پرداخت قبض برق قسطی شد تعطیلی 20درصد سوپرمارکت‌های تهران سرنوشت تجارت ایران با اعراب چه می‌شود؟ واردات آب مشکل خشکی ایران را حل می‌کند؟ تجارت خارجی ایران 47 درصد رشد کرد / ترخیص کالاهای ضروری سرعت گرفت جاروشارژی هم قیمت یخچال شد! / قیمت جاروشارژی 18 میلیون تومان سودجویی کارگزاری‌ها در عرضه‌های اولیه پایان یافت! از سجامی‌ شده‌ها چه خبر؟ / ثبت‌کنندگان سجام چند نفر شدند؟ عملکرد مالی شهریور چند شرکت بورسی منتشر شد / سهامداران خاور، کپارس و سغرب بخوانند انس جهانی طلا جهش کرد قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 5 مهر / رفع مشکل تولید گلکسی S21 FE خودروی برقی جدید ناوگان پلیس آمریکا فروش مرحله سوم فیدلیتی آغاز شد رشد تولید لوازم خانگی در پنج ماهه نخست امسال کشاورزان به واسطه بورس کالا وام دریافت خواهند کرد امکان پرداخت قسطی قبض برق تخم بلدرچین گران‌تر از تخم‌مرغ! / هر کیلو تخم بلدرچین 65 هزار تومان آغاز پیش‌فروش هایما بدون قرعه‌کشی / ایران‌خودرو «تارا» را حراج می‌کند نابسامی در بازار جوجه ادامه دارد! / «باید قیمت جوجه و مرغ اصلاح شود» آغاز ثبت‌نام مسکن متری 3 میلیون / مسکن اولی‌ها منتظر باشند! حجم تجارت خارجی کشور به 45 میلیارد دلار رسید نفت 100 دلاری واقعی است؟ / دولت ريیسی نفت 100 دلاری می‌فروشد؟ حل مشکل جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟ چه زمانی سهام عرضه اولیه را بفروشیم؟ دستور عجیب ريیسی به بانک مرکزی آغاز به کار بی‌حاشیه رمزارزها/ مشکلی برای تامین سوخت نیروگاه‌ها نیست قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران ماجرای «یارانه برنج» چیست؟ / کجا برنج دولتی ارزان می‌دهند؟ قبل از خرید طلا بخوانید / طلا این هفته چقدر می‌ریزد؟ 14 فرودگاه کشور آماده استقبال از زايران حسینی ادعای بانک‌ها در خصوص اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تایید نیست دستور عجیب ريیسی به بانک مرکزی / دلار می‌ریزد؟ آمار فروش نفت ایران محرمانه است قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران / ایرانیان دومین خریدار خانه در ترکیه! پنج شهر ایران که بیشترین کارتخوان را دارند رکورد شکنی ترخیص کالا‌های ضروری در شهریور 1400 نگاه فعالان بازار سکه به نرخ ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 6 مهر شایعه عجیب در بازار ارز! تولید فولاد و محصولات فولادی از مرز 20.7 میلیون تن گذشت پیش بینی قیمت دلار برای 6مهر / بزرگنمایی اخبار منفی با هدف نوسان گیری تامین مالی 4 ناشر از طریق افزایش سرمایه حرکت سهم ها منوط به مهر تایید کدال سیگنال‌های منفی تقویت شد / دلار محدوده مقاومت را می‌شکند؟ تولید تلویزیون کاهش یافت بازار مسکن این جهش سنگین را تجربه کرد سورپرایز در بازار خودرو / قیمت‌ها برگشت/ قیمت جدید پراید چقدر شد؟ آخرین قیمت خودرو؛ راناپلاس 270میلیون تومان شد امروز 171 میلیون دلار در سامانه نیما معامله شد زمان ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن / قیمت هر واحد چقدر تمام می‌شود؟ ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن

در حال بارگیری...