تصویب بسته پیشنهادی مسکن در دولت

تصویب بسته پیشنهادی مسکن در دولت

سخنگوی دولت گفت:آیین نامه ساماندهی مسکن در حوزه تسهیل و تسریع اختصاص کمک ودیعه مسکن بود و برای موجرانی که با مستاجران همراهی بیشتر داشته باشند هم مشوق‌هایی پیشنهاد شد که وزارتخانه‌های راه و اقتصاد در نظر می‌گیرند.

بورس نیوز: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درخصوص آيین نامه ساماندهی مسکن اظهار کرد: آیین نامه ساماندهی مسکن در حوزه تسهیل و تسریع اختصاص کمک ودیعه مسکن بود و برای موجرانی که با مستاجران همراهی بیشتر داشته باشند هم مشوق‌هایی پیشنهاد شد که وزارتخانه‌های راه و اقتصاد در نظر می‌گیرند.

وی با اشاره به تغییر در شیوه نرخ‌گذاری مشاوران املاک و نحوه محاسبه درصدی از نصاب معامله، تصریح کرد: قرار شد درصدی از ارزش معاملاتی مطابق قانون مالیات سالیانه مشخص می‌شود، حق الزحمه مشاوران در نظر گرفته شود که با این تغییر بتوانیم شاهد تغییر جدی در این حوزه باشیم.

بهادری جهرمی ادامه داد: البته این موضوع باید تاییدیه نهایی اتحادیه متبوع را دریافت کند.

سخنگوی دولت افزود: همچنین لایحه مبارزه با راهزنی دریایی با پیشنهاد وزارت دادگستری در نشست امروز هیات وزیران تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: بحث‌های تعقیب و چگونگی دستگیری متهمان و همچنین موضوعات نظارتی در این لایحه گنجانده شده که امیدوارم به تصویب مجلس برسد.

ريیس شورای اطلاع‌رسانی دولت، مصوبه دیگر امروز هیات وزیران را لایحه‌ای به‌منظور جلوگیری از اخذ مالیات مضاعف در حوزه مناطق آزاد تجاری عنوان کرد و گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته اصلاح شد.

بهادری جهرمی توضیح داد: مطابق این اصلاحیه برداشت‌های متفاوتی از نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در مناطق تجاری وجود داشت که به نظر می‌رسید قانون به نوعی موجبات اخذ مالیات مضاعف را در این مناطق ایجاد می‌کرد و امروز لایحه اصلاح آن به تصویب رسید که امیدوارم مجلس هم آن را تصویب کند.

وی اضافه کرد: تصویب دو آیین نامه از آیین‌نامه‌های دستور کار دولت به‌منظور تحقق شعار سال از دیگر مصوبات بسیار مهم امروز بود که یکی با همکاری وزارت نفت و معاونت علمی ریاست جمهوری برای حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی در صنعت نفت تهیه شده و آیین‌نامه مشابه دیگری به‌منظور تولید اشتغال‌آفرینی در صنعت آب و برق بود به پیشنهاد مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی ریاست جمهوری به تصویب رسید.

بهادری جهرمی توضیح داد: بر اساس آیین نامه دوم ستاد راهبری و هماهنگی تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در صنعت آب و برق با ریاست وزیر نیرو تشکیل و سعی می‌شود تحقق شعار سال در حوزه نیرو با سرعت بیشتری پیش برود.

به گفته سخنگوی دولت، چهار آیین نامه به‌طور خاص در حوزه‌های کشاورزی، نفت، آب و برق و بهداشت و درمان در راستای تحقق هرچه‌سریع‌تر شعار سال به تصویب هیات وزیران رسیده است.

80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند