خبر جدید برای مستاجران تهرانی/ چه کسانی صاحب خانه می‌شوند؟

خبر جدید برای مستاجران تهرانی/ چه کسانی صاحب خانه می‌شوند؟

قرار است برای اجرای طرح جهش تولید مسکن شهرک‌های جدیدی ساخته شود، برای مستاجران تهران دو شهرک احداث می‌شود که 55 هزار مستاجر تهرانی را در خود جای می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طرحی که نمایندگان مجلس به دنبال آن بودند وارد برنامه‌های دولت شد. در سال گذشته اعضای کمیسیون عمران مجلس در مجموع همه‌ی نمایندگان تلاش کردند که طرح جهش تولید مسکن تصویب شود که اینطور هم شد.

امسال با شروع تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری، ابراهیم ريیسی روی موضع مجلس تاکید کرد و وعده داد که در چهار سال پیش رو چهار میلیون واحد مسکن می‌سازد، یعنی هر سال یک میلیون واحد.

این طرح در دولت جدی شده و قرار است که ثبت‌نام متقاضیان از هفته سوم مهر آغاز شود.

قیمت هر متر مسکن

اسماعیل حسین زهی، نماینده مجلس گفته که قیمت هر متر مربع مسکن در طرح جهش مسکن حدود 2 میلیون و 750 هزار تومان است. یعنی یک دهم متوسط قیمت کنونی مسکن در تهران.

 

مشمولان چه کسانی هستند؟

در طرح‌های دولتی یکی از گروه‌های هدف افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی هستند که حتما در این طرح نیز می‌توانند متقاضی باشند.

در خصوص گروه‌های بعدی معاون وزیر راه گفته است: چهار شرط برای مشمول شدن در این طرح مد نظر قرار گرفته است. این چهار شرط به شرح زیر است:

  • افرادی که فاقد مسکن هستند.
  • افرادی که از تسهیلات دولتی مسکن استفاده نکرده‌اند.
  • مشمولان باید 5 سال در شهری مد نظرشان سابقه سکونت داشته باشند.
  • تاهل چهارمین شرط اصلی برای مشمولان است.

این خانه‌ها در چه مناطقی ساخته می‌شوند؟

آنطور که معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته، چندین ظرفیت برای اجرای طرح جهش تولید مسکن وجود دارد:

  • ظرفیت درونی شهرها، اعم از فرسوده، حاشیه‌ای و اراضی بایر دارای کاربری مسکونی داخل شهرها
  • توسعه شهرهای جدید که محدودیت جمعیتی ندارد. (شهرهایی با ظرفیت جمعیت‌پذیری بالای 500 هزار نفر وجود دارد)
  • احداث شهرک‌های جدید

55 هزار مستاجر تهرانی در دو شهرک جدید

به گفته حبیب‌الله طاهرخانی، تاکنون شرکت عمران شهرهای جدید، مطالعات کارشناسی ساخت 40 شهرک مسکونی جدید را در 14 استان، با ظرفیت احداث 132 هزار و 200 واحد مسکونی، آغاز کرده است.

از این تعداد 3 شهرک در منطقه کلانشهری پایتخت یعنی استان‌های تهران و البرز قرار دارد. 2 شهرک با مساحت هزار و 438 هکتار و ظرفیت احداث 16 هزار و 670 واحد مسکونی و جمعیت‌پذیری 55 هزار نفری در استان تهران در دستور کار قرار دارد.

مطالعه بیشتر: آغاز ثبت‌نام مسکن متری 3 میلیون / مسکن اولی‌ها منتظر باشند!
قیمت مسکن در منطقه شش تهران

قیمت مسکن در منطقه شش تهران

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان‌های مسکونی منطقه شش تهران در یک ماه گذشته که در یکی از استارت‌آپ‌های جست‌و‌جوی املاک ثبت شده، نشان می‌دهد با وجود کم بودن فایل‌های نوساز، همچنان تب فروش بالاست و هر چند از...

Bartarinha.ir/
وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟

وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟

طبق اعلام نمایندگان مجلس، سقف وام ساخت واحدهای قانون جهش تولید و تامین مسکن 450 میلیون تومان و اقساط ماهیانه آن 3 میلیون و 750 هزار تا 5 میلیون تومان و 20 ساله است که به سازندگان پرداخت می‌شود.

TejaratNews.com/
هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت

هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت

سوق یافتن تقاضای مصرفی به سمت واحدهای کوچک متراژ و ارزان قیمت در سه منطقه پرتراکم جنوب تهران منجر به کوچ طرف عرضه از شمال به نیمه جنوبی پایتخت شده است.

Bartarinha.ir/
قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

وزیر راه و شهرسازی گفت: مقرر شده تا چهار سال آینده چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود، البته وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که در هر سال یک میلیون واحد ساخته ...

TejaratNews.com/

ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن

وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت

هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت

سوق یافتن تقاضای مصرفی به سمت واحد‌های کوچک متراژ و ارزان قیمت در سه منطقه پرتراکم جنوب تهران منجر به کوچ طرف عرضه از شمال به نیمه جنوبی پایتخت شده است.

Bartarinha.ir/
وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد

وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد

بانک عامل بخش مسکن سقف‌های جدید تسهیلات مسکن ایثارگران و خانواده شهدا را به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

TejaratNews.com/
کاهش تورم مسکن در شهریور 1400

کاهش تورم مسکن در شهریور 1400

شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران در شهریور 1400 براساس ماه پایه فروردین 1395 به عدد 752،6 رسید که نسبت به ماه قبل (761.7) 1.2 درصد کاهش داشته است.

Irinn.ir/
خبر خوش برای مستاجران / اتفاق عجیب در بازار مسکن

خبر خوش برای مستاجران / اتفاق عجیب در بازار مسکن

تورم بخش اجاره مسکن آخرین بار بیش از 27 درصد اعلام شده که علت اصلی آن احتمالا به روند تورم قیمت مسکن برمی‌گردد. با این حال در گزارش جدید مرکز آمار ایران اعلام شده که قیمت مسکن پس از 9 ماه گرانی، در شه...

TejaratNews.com/

قیمت واقعی مسکن در اصفهان چقدر است؟ / محلات ارزان و گران قیمت کدامند؟

آغاز عملیات ساخت 2 میلیون مسکن به زودی

آغاز عملیات ساخت 2 میلیون مسکن به زودی

نایب ريیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی قصد دارد با استفاده از قانون جهش تولید مسکن عملیات اجرای احداث 2 میلیون واحد مسکونی را آغاز کند.

Irinn.ir/
حسرت 178ساله اقشار کم‌درآمد برای خرید خانه

حسرت 178ساله اقشار کم‌درآمد برای خرید خانه

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش مدت انتظار برای خرید خانه در سال‌های اخیر گفـت: با درآمد کنونی اقشار متوسط جامعه و هزینه‌های سرسام آور زندگی، خانه دار شدن به رویا تبدیل شده به نحوی که بر ...

Bartarinha.ir/
178 سال انتظار برای خرید خانه/ عمر مردم به خرید خانه نمی‌رسد!

178 سال انتظار برای خرید خانه/ عمر مردم به خرید خانه نمی‌رسد!

دهک‌ اول جامعه باید 178 سال پس‌انداز کند تا بتواند یک خانه 75 متری در تهران بخرد. یک و نیم قرن انتظار برای خانه‌دار شدن در حالی است که سن امید به زندگی ایرانیان 76 سال است. این یعنی عمر مردم به خرید خ...

TejaratNews.com/

حسرت خرید خانه برای اقشار کم دآمد 178 ساله شد!

تیغ پاستور بیخ گلوی بازار سرمایه/بورس، دوباره مادرخرج می شود! خودروی ثبت نامی شبیه لاتاری شده است پنج هزار تن ذرت آلوده شد! با 300 میلیون تومانی میتوان در کرج خانه خرید؟ قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین می‌گیرد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی "کسعدی" فردا بازگشایی می شود/" شتران " آماده انجام معامله " لکما " برای " همراه " 300 دستگاه کولر صنعتی می‌خرد " پیزد " نرخ 4 نوع لاستیک را افزایش داد اطلاعیه اصلاح قرارداد آتی پسته و راه اندازی یک سررسید جدید ارزش سهام عدالت امروز 26 مهرماه خبر مهم برای سهامداران لاستیکی / مجوز افزایش قیمت تایر صادر شد خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال علت اصلی ریزش بازار چه بود؟ " برکت " در مجمع به سرمایه 27 درصدی رسید دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا " قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد خبر جدید برای متقاضیان دریافت وام 450 میلیون تومانی ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن هزینه فرصت و نقش آن در تصمیمات سرمایه‌گذاری این خبر امروز دلار را ارزان کرد برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی ماجرای ورشکستگی دولت چیست؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 26 مهر ماه وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد / از سال 1401 خودرو وارد می‌شود خرید سهام بهتر است یا بیمه عمر؟ وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم! موافقت وزیر صمت با واردات خودرو از سال آینده رشد 854 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 53 هزار میلیارد تومان شد خضریان: برگ سبز خودرو حکم سند رسمی دارد رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار افت گروه‌های کوچک بازار/ بانکی‌ها قرمزپوش شدند قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم! رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار پراید در آستانه مذاکرات چقدر شده است؟ الزام تولیدکنندگان فولاد به عرضه محصولات در بورس کالا شاخص کل بورس در دقایق پایانی بازار سبز شد سرمایه شرکت‌های کارگزاری در سال 1399 مسیر صعودی پیمودند درآمد 3 هزار میلیارد تومانی یک کارگزاری از بورس، فقط در 6 ماه فیدلیتی به بازار نرسیده گران شد / افزایش قیمت 10 درصدی در 4 ماه گام بلند بانک ایران زمین در خدمات دهی نوین دیدار معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با سازمان حمل و نقل شهرداری رشت افتتاح دو مدرسه در راستای مسيولیت اجتماعی بانک ایران زمین روز پرنوسان بورس | افزایش 853 واحدی شاخص کل دست به دست شدن بیش از 7 میلیارد سهام در بورس تهران رشد اندک شاخص در پایان بازار نمای پایانی بورس(26مهر1400) / شاخص کل با رشد 853واحدی معاملات را به پایان برد