تامین بیش از 100 درصدی آب و برق مورد نیاز پتروشیمی‌های عسلویه

تامین بیش از 100 درصدی آب و برق مورد نیاز پتروشیمی‌های عسلویه

مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس گفت: بیش از 100 درصدی آب، برق، نیتروژن، بخار و هوای ابزار دقیق مورد نیاز...

مهدی فرزانه امروز در با بیان اینکه فعالیت اصلی شرکت، تامین یوتیلیتی متمرکز فاز 1 عسلویه است، اظهار کرد: سال 1400 سالی پر بار و پر دستاورد برای شرکت بوده به طوری که در برخی محصولات مثل تولید آب شیرین، بخار، نیتروژن و هوای ابزار دقیق به ترتیب 5 درصد، 16 درصد، 3 درصد و 11 درصد بیش از برنامه تولید شده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال 1400 در میزان تولید بخار، آب شیرین و آب تغذیه دیگ بخار رکورد 10 سال گذشته شکسته شد، گفت: درباره محصول اکسیژن، به‌دلیل مشکلات فنی و داخلی مربوط به مصرف‌کننده عمده و نیز قطع 45 روزه گاز در زمستان، تولید و فروش این محصول کمتر از پیش‌بینی بوده است.

به گفته فرزانه، ارزش روز پتروشیمی مبین در بازار سرمایه 670 هزار میلیارد ریال است و موفقیت نسبی در اصلاح فرمول قیمت‌گذاری و اخذ نرخنامه باستناد مصوبه 479 شورای رقابت موجب شد تا سود واقعی محسابه شده در سال 1400 به 13 هزار و 650 میلیارد تومان برسد.

وی با بیان این‌که در شرایط فعلی لزوم سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه و پایداری شبکه برق از طریق اتصال به شبکه 400 کیلوولت سراسری وجود دارد، گفت: انجام این کار هزینه‌ای معادل ارزی 100 میلیون یورو در بر خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس با اشاره به دستاوردهای به دست آمده در سال 1400 اظهار کرد: گواهی عدم آلایندگی از سازمان محیط زیست در سال 1400 دریافت شد و بخش مکانیکال احداث آب‌شیرین‌کن جدید به روش RO به طور موفقیت‌آمیز به اتمام رسید.

فرزانه درباره مجتمع‌های پتروشیمی که محصولات یوتیلیتی مورد نیاز خود را از پتروشیمی مبین دریافت می‌کنند، گفت: پتروشیمی‌های زاگرس، جم، پردیس، پارس، برزویه، آریاساسول و ... از مشتریان محصولات تولیدی پتروشیمی مبین هستند.

وی در خصوص پروژه آپادانا اظهار کرد: برآورد کلی هزینه‌های پروژه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان بوده که بالغ بر 7000 میلیارد تومان آن تا سال 1400 تامین شده و برای تکمیل این پروژه حدود 3132 میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است که این هزینه از محل تسهیلات تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس افزود: این پروژه تا پایان سال 1400 به پیشرفت 77 درصدی رسیده و پیش‌بینی زمان افتتاح پروژه آپادانا، سه ماهه پایانی سال 1402 است.

انتهای پیام/

قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401