انگلیس 747 هزار دلار در پی رسوایی اداره پست غرامت می‌دهد

انگلیس 747 هزار دلار در پی رسوایی اداره پست غرامت می‌دهد

دولت انگلیس به ده‌ها مدیر اداره پست در انگلیس که به دلیل یک سیستم معیوب رایانه‌ای به دزدی متهم شده بودند، غرامت پرداخت می‌کند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، انگلیس به مدیران پست سابق این کشور که به اشتباه متهم و برخی از آنها به اتهام سرقت، زندانی شده‌اند، غرامتی به ارزش 600 هزار پوند پرداخت خواهد کرد.

دولت انگلیس اعلام کرد که ممکن است غرامتی بالغ بر 600 هزار پوند استرلینگ (حدود 747 هزار دلار) به هر یک از مدیران پست سابق که برخی از آنها به اشتباه متهم و به جرم سرقت زندانی شده‌اند، پرداخت شود که این یکی از بدترین اشتباهات قضایی در تاریخ معاصر انگلستان است.

کوین هالینریک، وزیر پست انگلیس در بیانیه‌ای گفت: این در مورد اصلاح یک اشتباه و ایجاد تسکین برای کسانی است که به طور ناعادلانه در این رسوایی گرفتار شده اند.

از اواخر دهه 1990، شرکت دولتی پست شروع به نصب برنامه حسابداری "Horizon" کرد، اما وجود نقص‌هایی در برنامه ریزی آن منجر به کسری در حساب شعب شد.

برخی از مدیران اداره پست حاضر به مشکلاتی در این برنامه اعتراف نکردند، اما مدیران شعب را مجبور به پرداخت کسری حساب کردند که منجر به ورشکستگی بسیاری از آنها شد.

بین سال‌های 1999 تا 2015، بر اساس اطلاعات سیستم رایانه‌ای نصب شده توسط فوجیتسو، حدود 700 مدیر شعبه اداره پست مورد شکایت قرار گرفتند که زندگی برخی را ویران کرد.

اما در دسامبر 2019، یک قاضی دیوان عالی به این نتیجه رسید که این سیستم رایانه‌ای حاوی شماری خطا و نقص است و این خطر اساسی وجود دارد که باعث ورشکستگی حساب‌های شعب پستی شود.

تاکنون 86 محکومیت در این پرونده لغو شده و 21 میلیون پوند به عنوان غرامت به کارکنان آسیب دیده پرداخت شده است.

مدیران دفاتر ذی‌ربط می‌توانند پیشنهاد را رد کرده و پیگیری قانونی کنند و در مورد کسانی که قبلا غرامت دریافت کرده‌اند یا با اداره پست درباره کمتر از 600 هزار پوند به توافق رسیده اند، می‌توانند مابه التفاوت دریافت کنند.

دولت انگلیس در دسامبر 2021 اعلام کرد که غرامت کارمندان سابق پست را خواهد پذیرفت و تاکنون 120 میلیون پوند غرامت به حدود دو هزار و 600 نفر از افراد آسیب دیده از این رسوایی غیر از مدیران دفاتر پرداخت کرده است.

پایان پیام/

آخرین اخبار بورس و اقتصاد