پیش بینی قیمت طلا | تاثیر تصمیم سرمایه گذاران در 3 روز آینده بر قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا | تاثیر تصمیم سرمایه گذاران در 3 روز آینده بر قیمت طلا

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی 27,857,000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.15 درصد کاهش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها قرمز و کاهشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی 224 هزار تومان کاهش به 5 میلیون و 214 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 207 هزار تومان کاهش به 2 میلیون و 379 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 3 میلیون و 686 هزار تومان و 4 میلیون و 341 هزار تومان و در نهایت 3 میلیون و 164 هزار تومان رسیدند.

از نظر تکنیکال‌ها کف قیمت سکه 27 میلیون و 500 هزار تومان است اگر اخبار مثبت سیاسی بیشتری به بازار تزریق شود، قیمت سکه می‌تواند تا 27 میلیون و 700 هزار تومان برسد وگرنه قیمت مقاومتی پیش روی سکه 28 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2,338,900 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.18 درصد افزایش داشته است.

قیمت طلای جهانی با 0.01 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به 1934 دلار و 13 سنت رسید.

سرمایه‌گذاران در روز چهارشنبه در بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ بهره تصمیم می‌گیرند و بانک مرکزی انگلیس در روز پنج‌شنبه و بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه نشست خواهند داشت.
پیش بینی می‌شود جروم پاول، ريیس فدرال رزرو آمریکا در سخنرانی خود به از بین نرفتن خطر تورم بالا اشاره کند. احتمالا باید منتظر بود و شرایط تورم را بررسی کرد. 99 درصد تاجران بازار انتظار دارند که نرخ بهره تغییر نکند و 31 درصد احتمال می‌دهند که در ماه نوامبر افزایش یابد.
باید توجه داشت افزایش دوباره نرخ بهره جهت کنترل تورم، هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 27,170 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.32 درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی 95.19 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.75 درصد افزایش داشته است.

قیمت نفت امروز بیش از یک دلار جهش کرد که نشان‌دهنده چهارمین روز متوالی افزایش قیمت بود، زیرا تولید ضعیف شیل آمریکا نگرانی‌های عرضه ناشی از کاهش تولید عربستان سعودی و روسیه را تشدید کرد.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد تولید نفت ایالات متحده از مناطق تولیدکننده شیل در مسیر کاهش به 9.393 میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر است که پایین‌ترین میزان از ماه می 2023 است.
مدیرعامل آرامکو چشم انداز بلندمدت این شرکت را برای تقاضای جهانی به 110 میلیون بشکه در روز تا سال 2030 کاهش داد که از برآورد قبلی 125 میلیون بشکه در روز کمتر است. آنچه مد نظر است که برخی بر این باورند که قیمت نفت به اوج خود رسیده است. /کامولیدی

  • پیش بینی بازار‌ها هر روز راس ساعت 20 منتشر خواهد شد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد