98 درصد مردم ترکیه در بحران مالی

98 درصد مردم ترکیه در بحران مالی

مطالعات انجام شده از سوی حزب جمهوری خلق ترکیه حاکی از آن است که 83.75 میلیون نفر در این کشور برای تامین نیازهای اساسی خود با مشکل مالی مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از مدیانیوز، حزب جمهوری خلق ترکیه، که اصلی‌ترین گروه مخالف دولت حاکم بر این کشور محسوب می شود و صدها کرسی پارلمان را هم در اختیار دارد اعلام کرده که در حال حاضر 60 درصد شهروندان ترکیه معادل 51.6 میلیون نفر، زیر خط گرسنگی زندگی می‌کنند.

گزارش این حزب که با هدف نشان دادن تاثیرات بحران اقتصادی در این کشور انجام شده، می‌گوید جدای 51.6 میلیون نفر مذکور، 37.6 میلیون نفر دیگر که مجموعا 83.75 میلیون نفر می‌شود و شامل 98 درصد جمعیت این کشور هستند، زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

به طور خلاصه حزب مذکور اعلام کرده که 98 درصد مردم ترکیه در تامین نیازهای اساسی خود با مشکل مواجه هستند و درآمد کافی برای داشتن یک زندگی مکفی و استاندارد ندارند.

حزب جمهوری خلق ترکیه اعلام کرده که بر اساس معیارهای گزارش توسعه پایدار سازمان ملل 2023، فقر خلاف حقوق بشر است و دولت ترکیه باید سیاست ها و کمک‌های اجتماعی خود را بر مبنای اصول حقوق بشری تنظیم کند.

البته به گزارش برنامه جهانی غذای سازمان ملل، 14.8 مییون نفر در ترکیه، امکان تهیه غذای کافی ندارند.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد