معافیت مالیاتی برای حقوق‌بگیران تا سقف 5میلیون

معافیت مالیاتی برای حقوق‌بگیران تا سقف 5میلیون

ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: افرادی که دریافت حقوق آن‌ها کمتر از پنج ملیون تومان است از معافیت مالیات برخوردار خواهند شد.

خبرگزاری فارس: ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: افرادی که دریافت حقوق آن‌ها کمتر از پنج ملیون تومان است از معافیت مالیات برخوردار خواهند شد.

امیدعلی پارسا اظهار کرد: نظام مالیاتی کشور در این سال توانسته است در واقع درآمد مالیاتی کشور را به شایستگی از همه وصول کند.

وی ادامه داد: اما مهم این است که این درآمد مالیاتی با یک وصولی صورت بگیرد که تمرکز بر واحدهای بزرگ و حداقل فشار بر اصناف و طبقات بازار و حداکثری بخشودگی، مقابله با فرار مالیاتی و ایجاد انگیزه برای مودیان در پرداخت مالیات آنها است.

ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: لذا در این سالی که کشور تحت فشار شدیدترین تحریم‌ها ظالمانه بود نظام مالیاتی کشور این توفیق را داشته در سرجمع همه درآمد مالیاتی کشور را وصول کند.

پارسا در پاسخ به اینکه چند درصد از مالیات براساس عدالت به تبع استان ها وصول می شود، گفت: وصول مالیات بر طبق قانون است و طبق قانون و متناسب با درآمدها این قانون رعایت شده و هر استان متناسب با طبقه بندی انجام گرفته مالیات وصول و جمع آوری می شود.

وی ابراز کرد: سرجمع سه دهم درصد یعنی کمتر از نیم درصد از درآمد مالیات کشور از آن وصول می شود در حالی که چیزی 2و نیم درصد کل بودجه‌های استانی کشور در اختیار این استان قرار می گیرد اما آیا این درصد متناسب با نیازهای استان است و استان را ظرف مدت پنج سال به جایگاه مطلوب می رساند یا که خیر.

این مسوول ادامه داد: بنابراین لازم است که از یک طرف متناسب با ظرفیت‌ها درآمد بیشتری از کل استان‌های کشور وصول شود و هم از طرف دیگر با تغییر در برخی قوانین خصوصا قانون مالیات بر ارزش افزوده سهم استان های کم برخوردار را بیشتر کنیم.

پارسا گفت: اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه های مودیان زیرساخت‌هایی هم اکنون در حال فراهم شدن است که در آینده تمامی معاملات کشور و تمام فروشگاه‌های کشور به سامانه سازمان امور مالیاتی وصل خواهند شد.

ريیس کل امور مالیاتی کشور ادامه داد: 50 حرفه که قریب بر 15 رسته شغلی می شود در فاز اول به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور متصل خواهند شد.

وی در ادامه به مالیات خانه های خالی اشاره کرد و افزود: مالیات خانه های خالی در واقعیت جریمه خالی گذاشتن خانه ها است و در مجلس بیان کردند چه جریمه سنگینی تعیین کنیم که هیچ شخصی خانه خالی از سکنه نگذارد.

پارسار خاطرنشان کرد: جریمه سنگینی برای افرادی که خانه های خود را خالی از سکنه می گذارد تعیین شده است به گونه ای که اگر شخصی اجاره منزل او پنج میلیون تومان باشد حدودا این جریمه 2 میلیون و500 هزار تومان می شود.

وی ابراز کرد: مجلس به دنبال وصول مالیات نبوده بلکه به دنبال ایجاد انگیزه برای اشخاصی بود که خانه‌های خود را خالی از سکنه نگذارند و آن ملک را اجاره دهند و بازار مسکن متعادل شود.

ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: مالیات برخانه‌های مسکونی هدف درآمدی چندانی نداشت و در اصل تنظیم بازار مسکن و عرضه همه واحدها بود.

پارسا در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار فارس مبنی بر کسر مالیات از کارمندان و کارگران آن هم در این شرایط اقتصادی عنوان کرد: آن چیزی که در قانون دولت نهایی می شود افرادی که دریافتی حقوق آن‌ها کمتر از پنج میلیون تومان است از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد و کسانی که بیش از این مبلغ حقوق دریافت می‌کند کسر مالیاتی به صورت پلکانی انجام می‌شود.

معافیت مالیاتی شرکت های بورسی در صورت افزایش سرمایه

معافیت مالیاتی شرکت های بورسی در صورت افزایش سرمایه

نمایندگان مجلس شرایط معافیت مالیاتی شرکت های بورسی و فرابورسی را در صورت افزایش سرمایه تعیین کردند.

BourseNews.ir/
شرکت‌های بورسی با افزایش سرمایه معافیت مالیاتی می‌گیرند

شرکت‌های بورسی با افزایش سرمایه معافیت مالیاتی می‌گیرند

نمایندگان مجلس شرایط معافیت مالیاتی شرکت های بورسی و فرابورسی را در صورت افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را تعیین کردند.

EghtesadOnline.com/
شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های تازه وارد به بورس

شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های تازه وارد به بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان امور مالیاتی برای شرکت‌هایی که در سال 99 وارد بازار بورس شوند و حداقل 25 درصد از سهام شرکت خود را به صورت شناور عرضه کنند، برای سال 99 معافیت ما...

TejaratNews.com/
معافیت مالیاتی قراردادهای اجاره 3 ساله

معافیت مالیاتی قراردادهای اجاره 3 ساله

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: افرادی که قراردادهای اجاره‌شان را 3 ساله منعقد می‌کنند از مالیات بر خانه‌های خالی و سایر مالیات‌هایی که در بخش مسکن قرار است وضع شوند، معاف خواهند شد.

TejaratNews.com/
معافیت مالیاتی شرکت‌ها از عوامل رشد شاخص

معافیت مالیاتی شرکت‌ها از عوامل رشد شاخص

اعلام اخباری مانند معافیت مالیاتی شرکت‌ها هنگام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به خودی خود موجب ادامه روند صعودی بازار سهام شد.

BourseNews.ir/
معافیت مالیاتی خرید و فروش 3 اوراق مالی جدید در بورس

معافیت مالیاتی خرید و فروش 3 اوراق مالی جدید در بورس

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، خرید و فروش «اوراق جعاله»، «اوراق وکالت» و «اوراق بیمه اتکایی» در بورس از مالیات معاف شد.

TejaratNews.com/
افت 6 هزار واحدی شاخص کل بورس / 7 نماد پرتقاضای بازار مگاموتور سایپا فلزات گران‌بها را بازیافت می‌کند عرضه مواد پلیمری، شیمیایی و قیر در نخستین روز هفته عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی (نوین4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (گکیشح1) وبینار آشنایی بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری کشور با روش های تامین مالی از بازار سرمایه قیمت سکه و طلا امروز 16 اسفند ‌99 بازار سرمایه همچنان در مدار منفی "رنیک" در صفر تابلو سبز است شاخص در این لحظات با افت 4757 واحدی مواجه است تحمیل تن‌ماهی و رب‌گوجه در ازای خرید روغن علت اصلاح سنگین شاخص بورس چیست؟ میانبری برای شکست قفل صف‌های فروش بورس امروز شنبه 16 اسفند 99 حقوق پیشنهادی برای کارگران در 1400 اخبار سیاسی مثبت و تاثیر آن بر معاملات پیش‌بینی قیمت طلا امروز 16 اسفند 99 بازار؛ استوار بر پایه‌های صف و کمبود! 10 خبر مهم برای سهامداران / پیش از شروع هفته این اخبار را بخوانید پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 اسفند 99 کاهش سقف آرزو‌ها به اجاره خانه در تهران افت 6 درصدی سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 اسفند 99 چقدر بود؟ آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 16 اسفند 99 چقدر بود؟ بورس دوباره جان می‌گیرد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 16 اسفند 99 دلار‌های از دست رفته ایران بر اثر تحریم‌ها چشم‌انداز بورس هفته سوم اسفند / بورس شب عید چه می‌شود؟ منبع دومی که جهان با کمبود آن روبرو خواهد شد ایران در 11ماه گذشته چقدر کالا صادر کرد؟ سقوط آزاد قیمت سکه در بازار 10 پیش‌بینی از آینده بازارها و بورس / بازار سهام رونق می‌گیرد؟ اخبار مهم برای بورس فردا + فیلم پیش‌یینی قیمت بیت کوین تا پایان 2021 بیانیه پایانی چهاردهمین نشست وزارتی اوپک پلاس پیش بینی بازار بورس فردا 16 اسفند 99، بورس مثبت می‌شود؟ سود سهام عدالت سال 98 تا پایان سال جاری واریز می شود معامله‌گران بازار ارز بخوانند / دلار این هفته ارزان می‌شود؟ توصیه ريیس سازمان بورس به سهامداران / خبرهایی از سهام یک ریالی بورسی جزيیات طرح حمایت از سهامداران خرد در بورس/ سود سهام عدالت 200 هزار تومان است/کدام سهامداران سود 25 د... مبلغ سود سهام عدالت امسال مشخص شد نگاه بلند مدت، کلید سودآوری بازار سرمایه/ حمایت از سهامداران خرد در دستور کار نهاد ناظر/ پرداخت سود ... واریز سود سهام عدالت قبل از نوروز خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است؟ واریز دو یارانه تا پایان سال آنچه سهامداران عدالت باید بدانند/ مشارکت 49 میلیون نفر در اقتصاد کشور قاچاق سیگار کاهش یافت بورس فردا چه می‌شود؟ / دوره صعود بورس آغاز شد؟ آمریکا با آزادسازی منابع ایران در عراق موافقت کرد سود بین بانکی به 19.7درصد کاهش یافت جدیدترین قیمت پراید در بازار / قیمت‌ها تا شب عید تغییر می‌کند؟ منابع مالی ایران در عراق آزاد شد؟

در حال بارگیری...