صفری: تعداد رایزنان بازرگانی ایران در خارج از کشور افزایش پیدا می‌کند

صفری: تعداد رایزنان بازرگانی ایران در خارج از کشور افزایش پیدا می‌کند

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه گفت: وزارت امورخارجه با هماهنگی وزارت صمت پیگیر افزایش تعداد رایزنان بازرگانی ایران...

به گزارش خبرگزاری برنا از مرکز اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در راس هیاتی جهت تبادل نظر با استاندار، مدیران و تجار و بازرگانان خراسان رضوی، به مشهد مقدس سفر کرد.

وی در نشستی با حضور تجار و بازرگان استان در محل اتاق بازرگانی مشهد زمینه های گسترش روابط اقتصادی خارجی استان خراسان رضوی با تاکید بر توسعه صادرات به کشورهای مختلف بویژه همسایه، توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و توسعه گردشگری سلامت را مورد بررسی قرار داد.

در این نشست تجار و بازرگانان موضوعات و مشکلات خود را در بخش های صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور مطرح و خواستار پیگیری و مساعدت وزارت امورخارجه در روند توسعه روابط اقتصادی استان خراسان رضوی شدند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه در این نشست طی اظهاراتی به تشریح برنامه های کاری اقتصادی وزارت امورخارجه در خصوص پیگیری توسعه صادرات کالاها و تولیدات داخلی و بویژه صدور خدمات فنی مهندسی بویژه صادرات تولیدات شرکت های دانش بنیان که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد، پرداخت.

صفری همچنین افزود: وزارت امورخارجه با هماهنگی وزارت صمت پیگیر افزایش تعداد رایزنان بازرگانی ایران در خارج از کشور می باشد ضمن اینکه وزارت امورخارجه دوره های فشرده آموزش برای کارشناسان اقتصادی که قصد عزیمت به ماموریت و انجام فعالیت در نمایندگی های وزارت امورخارجه در خارج از کشور را دارند برگزار کرده است تا ضمن به روز آوری اطلاعات اقتصادی کارشناسان با سفر آنها به بیست استان کشور از نزدیک با ظرفیت ها و پتانسیل‌های اقتصادی کشور از نزدیک آشنا شده تا به محض ورود به محل ماموریت و شناسایی فرصت های اقتصادی کشور محل ماموریت، پیگیر صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی شرکت های ایران به کشور های هدف باشند.

معاون دیپلماسی اقتصادی تاکید کرد: وزارت امور خارجه پیگیر توسعه روابط اقتصادی با کشور های همسایه و کشورهای اروپایی و آفریقایی وآمریکا لاتین است و تمامی سفرا و روسای نمایندگی های وزارت امورخارجه در خارج از کشور آماده ارايه خدمات به تجارو بازرگان شرکت های ایرانی در راستای توسعه صادرات محصولات ایرانی بویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی و شرکت دانش بنیان می باشند و دولت سیزدهم دولت همکاری های اقتصادی با اولویت به کشور های همسایه و توسعه صادرات و واردات و با اولویت ارز آوری است.

وی افزود :اکنون اولویت با افزایش مراودات ترانزیتی با کشورهای همسایه است.سیاست ما همکاری اقتصادی 100در صد با افغانستان است.

اولویت کاری ما ارايه خدمات جهت تولیدات مشترک شرکت های دانش بنیان در خارج از کشور است.

صفری به آمار صادرات شرکت های دانش بنیان از 450به 650شرکت اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون در سه ماهه اول سال جاری صادرات شرکت های دانش بنیان به 836میلیون دلار رسیده است در حالیکه سال گذشته حجم صادرات این شرکت ها 400میلیون دلار بوده و وزارت امور خارجه با همکاری سایر وزارت خانه ها و پارک های علم و فناوری بطور ویژه پیگیر توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و محصولات شرکت های دانش بنیان است.

انتهای پیام/

کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟