بازگشت دلار به قیمت بهشتی؟ /فاصله خرید و فروش سکه 2 میلیون شد

بازگشت دلار به قیمت بهشتی؟ /فاصله خرید و فروش سکه 2 میلیون شد

بازار مالیاقتصاد نیوز نوشت:یکسری از معامله‌گران تاکید دارند برگشت دلار به دامنه 30 هزار یعنی قیمت بهشتی برای مهاجران. آن‌ها می‌گویند کسانی که به دنبال خروج سرمایه هستند با دلار دامنه 30 هزار جایزه می‌گیرند، چون می‌توانند با ریال کمتر دلار بیشتری بگیرند.

در بازار معاملاتی ارز در روز شنبه، قیمت دلار هرات از 47 هزار و 800 تا 46 هزار تومان کاهش پیدا کرد. مرز 47 هزار و 500 تومان در بازار مهم بود و شکست این مرز در صورت تثبیت به معنای تکمیل فاز نزولی بود.

پولبک در بازار ارز

وقتی دلار هرات به 46 هزار رسید قیمت در این بازار مجددا به بالا و 47 برگشت. برخی خیال کردند هرات درحال حفاظت از کف 47 هزار و 500 تومان است، اما ساعتی بعد معلوم شد برگشت دلار پولبک بوده است. قیمت دلار هرات نه‌تنها پایین آمد، حتی مرز 46 هزار تومان را هم از دست داد.

قیمت دلار تهران پایین تر از بازار هرات

در تهران قیمت دلار زیر بازار هرات بود که تقریبا اتفاق نادری به حساب می‌آید. بسیاری از معامله‌گران در تهران کف 45 هزار را مهم می‌دانند و معتقدند اگر زیر 45 هزار تومان تثبیت بدهد برای یک دوره در همین محدوده نوسان می‌کند.

دیدید گفتیم!

دلایلی که برای کاهش قیمت دلار در بازار شنبه عنوان می‌شد از یک طرف توافق ایران و عربستان و شایعه ورود منابع ارزی عظیم از کشورهای حاشیه خلیج فارس بود از طرف دیگر تحلیلگرانی بودند که بعد از مدت‌ها با کلیدواژه «دیدید گفتم» در بازار آفتابی شدند.

آن‌ها کسانی بودند که وقتی دلار وارد دامنه 50 هزار شد مرتب هشدار می‌دادند نخرید، حتی اصرار داشتند تا 60 هزار هم بالا رفت نخرید چون ریزش دارد.

تحلیل های متفاوت در بازار دلار

البته در بازار یکسری معامله‌گر هم هستند که می‌گویند اگرچه دلار خوب پایین آمده اما هنوز به نرخ 19 بهمن رسیده است. آن‌ها اشاره دارند که دلار در اواخر پاییز در دامنه 30 هزار بوده است، اما در اواخر زمستان برای دلار 45 هزار تومانی جشن گرفتیم.

قیمت بهشتی دلار باز می گردد؟

البته این حرف منتقدانی هم دارد یکسری از معامله‌گران تاکید دارند برگشت دلار به دامنه 30 هزار یعنی قیمت بهشتی برای مهاجران. آن‌ها می‌گویند کسانی که به دنبال خروج سرمایه هستند با دلار دامنه 30 هزار جایزه می‌گیرند، چون می‌توانند با ریال کمتر دلار بیشتری بگیرند.

قیمت سکه دو کانال از دست داد

در بازار سکه هم دو کانال از دست رفت و به کف 24 میلیون تومان رسید. با این نرخ حباب سکه 4 میلیون و 400 هزار تومان شد.

3 اتفاق مهم در بازار سکه

اما در بازار سکه سه اتفاق مهم رخ داد؛ اول اینکه در کانال 26 میلیون باز شد و بلافاصله این کانال مهم را از دست داد و دوم، فاصله خرید و فروش دو میلیون تومان است که نشان می‌دهد فعالان به قیمت کنونی اعتماد ندارند. سوم هم این بوده که در بازار سکه معامله‌گران می‌گویند امروز سکه بهار فروش نداشت. سکه بهار در بازار به عنوان نماد ارزش واقعی سکه شناخته می‌شود، چراکه کمترین حباب را دارد.

قیمت طلای آبشده و درهم امارات در بازار چند؟

نکته بازار شنبه هم از دست رفتن کانال 9 میلیون تومان در مثقال طلای آبشده بود. معامله‌گران می‌گویند در بازار آبشده سطح 8 میلیون و 650 هزار تومان مثل 45 هزار تومان بازار دلار است.قیمت درهم امارات هم حوالی 12 هزار تومان بود که با این قیمت نرخ حواله‌ای دلار از نرخ اسکناس پایینتر است.

فرار از بازار دلار، هجوم به بازار خودرو

اتفاقات شنبه با یکسری گمانه روبرو بود. معامله‌گران می‌گفتند اکثر فروشنده‌ها در کف کسانی بودند که قصد خروج ریال خود از بازار دلار را داشتند. آن‌ها می‌گفتند فروشندگان دلار به دنبال ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش خودرو بودند. با این حساب میزبان ریال بعد از بازار دلار از نگاه معامله‌گران، بازار خودرو است.

برای این ادعاها و گمانه‌ها نشانه جدی‌ وجود نداشت ولی یک موضوع برجسته بود، در روز شنبه از کنار یکسری از معامله‌گران رد می‌شدی، به‌جای دلار، از خودرو حرف می‌زدند.

بیشتر بخوانید:

  • پیش‌بینی صرافان از نرخ ارز/ دلار به زیر 40 هزار تومان برمی‌گردد؟

35217

قیمت طلا و سکه در پایان معاملات روز 3 فروردین سقوط وحشتناک ریال مقابل دلار با یک مثال ملموس! پیش بینی وضعیت بورس در 1402/ آیا قیمت دلار بورس را تکان می دهد؟ حسین عبده تبریزی:صدای پای تورم ونزويلایی را می‌شنوید؟ نفت در سراشیبی کاهش قیمت نخستین محموله صادراتی ایران خودرو به ونزويلا رسید مشارکت سایپا و ایران خودرو برای ارايه خدمات امدادی در سراسر کشور رشد مصرف بنزین در استان های سیستان، فارس، کردستان و قم به ترتیب 46، 25، 30 و 50 درصد خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... بکارگیری تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق رشد تولید رکورد صادرات نفت ، باوجود تحریم نفتی مهار تورم قیمت محصولات کشاورزی‌ کمبودی در تامین مرغ ماه مبارک وجود ندارد هیچ کمبودی برای خرمای ماه مبارک رمضان نداریم پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 طلا به زودی گران تر می شود؟ 15 مورد ریزش سنگ در کندوان این خودرو نقلی جنسیس به اروپا می‌رود/ عکس عضو خانه کارگر: با مزد 8 میلیون تومانی یک دست کت و شلوار هم نمی‌توان تهیه کرد! طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر قیمت جدید سکه و طلا اعلام شد + جدول نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی