تکمیل 1300 کیلومتر نوار ساحلی جاده‌ای جنوب کشور

تکمیل 1300 کیلومتر نوار ساحلی جاده‌ای جنوب کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: 1850 کیلومتر نوار ساحلی جنوب از چابهار تا بوشهر از طریق جاده‌ای به یکدیگر وصل می‌شود که 1300 کیلومتر آن تکمیل شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، امشب در همایش توسعه دریامحور که در تهران با حضور استانداران استان‌های ساحلی، ريیس کمیسیون عمران، نمایندگان مردم استان‌های ساحلی در مجلس و دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل دریایی در حال برگزاری است، اظهار داشت: ترانزیت جاده‌ای ما در این 8 ماه 33 درصد رشد کرده است.
وی افزود: 27 شهر جدید تعریف کرده‌ایم، مکان‌یابی آن در شورای عالی معماری و شهرسازی انجام‌ شد.در تاریخ شهرسازی ایران بی‌سابقه است.
وی ادامه داد: 1850 کیلومتر نوار ساحلی جنوب از چابهار تا بوشهر از طریق جاده‌ای به یکدیگر وصل می‌شود که 1300 کیلومتر آن تکمیل شده است.
بذرپاش گفت: با اتصال ریلی رشت-کاسپین، بندر شهید رجایی به بندر کاسپین متصل می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه نرم‌افزارها کارهای بزرگی انجام داده‌ایم رهبر انقلاب سیاست‌های اقتصاد دریامحور را ابلاغ کرده‌اند از همان ابتدا در وزارت راه کمیته ای در این باره تشکیل دادیم‌.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در حوزه ساخت شناورهای دریایی 50 شناور عقد قرارداد و عملیات ساخت آن آغاز شده است.
بذرپاش اظهار داشت: در حوزه اقتصاد دریا توسعه زیرساخت‌ها و نرم‌افزارها و تشکیل شرکت‌های بزرگ حمل و نقل بین‌المللی خطوط تلاش ما در وزارت راه است.
وی گفت: برای هر شهر طرح جامع در حال تهیه است، مثلا مشخص می‌شود کدام شهر به فرودگاه و اسکله بندری نیاز است و میزان ساخت مسکن، هر کدام به شورای برنامه‌ریزی استان ارجاع می‌‌شود.

*امضای 31 قرارداد سرمایه‌گذاری در 7 بندر کشور به ارزش 55 هزار میلیارد تومان

بنابراین گزارش امشب 55 هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذای در حوزه‌های مختلف دریایی و بندری با حضور بخش خصوصی به امضا رسید.

این قراردادها شامل 31 قرارداد در بنادر شهید رجایی، بوشهر، امیرآباد، انزلی، بندر نوشهر، بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید بهشتی چابهار است.

احداث ترمینال مواد نفتی در بندر بوشهر، تولیدسوخت کم‌سولفور و احداث ترمینال مکانیزه غلات در بندر شهید رجایی، توسعه پایانه کانتینری بندر امام خمینی (ره)، احداث ترمینال غلات در بندر امیرآباد، احداث مخازن نگهداری روغن‌های خوراکی در بندر انزلی، ساخت مجتمع مسافری بندر فریدون‌کنار و ساخت محوطه خدمات پشتیبانی کانتینر در بندر شهید بهشتی چابهار، برخی از این پروژه‌ها است.
پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد