کانال سويز تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود

کانال سويز تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود

دویچه وله به نقل از صاحب کشتی اور گیون گزارش داده که کانال سويز تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود و این کشتی روی آب شناور خواهد شد، اما روز گذشته خبرگزاری‌های معتبر اعلام کردند که بازگشایی کانال سويز هفته‌ها طول خواهد کشید.

خبرگزاری فارس: دویچه وله به نقل از صاحب کشتی اور گیون گزارش داده که کانال سويز تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود و این کشتی روی آب شناور خواهد شد، اما روز گذشته خبرگزاری‌های معتبر اعلام کردند که بازگشایی کانال سويز هفته‌ها طول خواهد کشید.

مالک ژاپنی کشتی اور گیون اعلام کرده تا ساعاتی دیگر این کشتی دوباره در کانال سويز شناور خواهد شد و مسیر بازگشایی می‌شود. کشتی اورگیون صبح روز سه شنبه در مسیر رفتن از چین به روتردام هلند در کانال سويز گرفتار شد و تا به الان در آنجا گیر کرده است.

کشتی‌های تجاری زیادی آنجا ترافیک ایجاد کرده‌اند و امکان عبور و مرور از دو طرف مسدود است. همچنین صاحب کشتی اور گیون اعلام کرده که این کشتی هیچ خسارتی ندیده و در سلامت کامل به سفر خود ادامه خواهد داد.

بر اساس اطلاعات کشتی اور گیون به صورت مورب در کانال سويز گیر کرده و علی رغم اینکه تاکنون 20 هزار تن شن و ماسه جابجا کرده‌اند، اما هنوز این کشتی بزرگ در کانال سويز گرفتار است.

یوتیتو هیگاکی، صاحب این کشتی اعلام کرده که هیچ آبی داخل کشتی نفوذ نکرده و تمام خدمه هم در سلامت کامل هستند و راه‌اندازی موتوری کشتی هم هیچ مشکلی ندارد.

وی در عین حال به خاطر گیر کردن این کشتی در کانال سويز و ترافیکی که برای کشتی‌های تجاری ایجاد شده، عذرخواهی کرد.

ده‌ها کشتی در ترافیک سويز مانده‌اند

بر اساس این گزارش گیر کردن کشتی اور گیون ترافیک زیادی را ایجاد کرده و حداقل 200 کشتی در مسیر 193 کیلومتری این کانال توقف کرده‌اند و همین مسيله باعث تاخیر عمده در تحویل کالاهای اساسی و نیز فرآورده‌های نفتی به کشورهای مقصد ایجاد کرده است.

کانال سويز به طول 193 کیلومتر و مهم‌ترین آبراه در دنیا است که دو قاره آسیا و اروپا را به هم وصل می‌کند. 12 درصد تجارت این دو قاره از این مسیر صورت می‌گیرد.

پیش از این گرهارد اسکات، مدیر فنی کشتی گفته بود که تلاش‌ها برای درآوردن این کشتی از کانال شکست خورده است.

برخی منابع خبر داده‌اند که دو تیم قایق‌های کمکی نیز تا روز یکشنبه قرار است به محل اعزام شوند.

در این میان برخی منابع هم اعلام کردند که قرار است تیمی از آمریکا برای درآوردن کشتی اور گیون از کانال سويز بیاید.

جو بایدن ريیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که تجهیزات ویژه‌ای برای درآوردن این کشتی لازم است که بسیاری از کشورها این تجهیزات را ندارند.

رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که مقامات آمریکایی در حال آماده شدن برای ارسال یک ناوگان دریایی شامل متخصصان این امر برای درآوردن این کشتی هستند اما در انتظار تایید مقامات محلی مانده‌اند.

همچنین رویترز گزارش داده که آخرین تلاش‌ها برای درآوردن این کشتی این است که قایق‌های کمکی تا اواخر روز جمعه تلاش‌های خود را برای درآوردن کشتی اور گیون ادامه دادند و این اقدامات از اوایل روز شنبه هم از سرگرفته شده است.

دویچه وله همچنین گزارش داده که کالاهایی به ارزش 10 میلیارد دلار در آبراه‌های کانال سويز گرفتار شده‌اند و هر هفته توقف کشتی‌ها در این مسیر 5 تا 10 میلیارد دلار به تجارت جهانی آسیب می‌زند.

در حالی که دویچه وله از بازگشایی این مسیر تا ساعاتی دیگر خبر داده،‌ اما روز گذشته اکثر خبرگزاری‌های معتبر از احتمال بازگشایی تا هفته‌های دیگر خبر داده بودند.

با بسته شدن مسیر کانال سويز و توقف کشتی های نفت کش، قیمت نفت خام برنت با 4.2درصد افزایش به بشکه‌ای 64.5 دلار رسید.

من را مقصر مسدود شدن کانال سويز معرفی کردند!

من را مقصر مسدود شدن کانال سويز معرفی کردند!

مروه سلحدار می‌گوید در تمام مراحل تحصیل با تبعیض جنسیتی روبرو بوده است: "روی کشتی همه مرد‌هایی بودند مسن‌تر از من با طرز فکر‌هایی متفاوت، به همین دلیل خیلی سخت می‌گذشت، چون نمی‌توانستم همفکری برای برق...

Bartarinha.ir/
صف عبور در کانال سويز

صف عبور در کانال سويز

حدود 450 کشتی در نوبت عبور از کانال هستند.

Bartarinha.ir/
معطلی 13میلیون بشکه نفت در راه کانال سويز

معطلی 13میلیون بشکه نفت در راه کانال سويز

در پی مسدود شدن مسیر کانال سويز توسط یک کشتی کانتیری، عبور حداکثر 10 نفتکش حامل حدود 13 میلیون بشکه نفت از این مسیر مختل شده است.

Bartarinha.ir/

صف کشتی‌ها در کانال سويز

بازگشایی کانال سويز هفته‌ها طول می‌کشد

بازگشایی کانال سويز هفته‌ها طول می‌کشد

با انتشار اخباری مبنی بر اینکه بازگشایی کانال سويز احتمالا هفته‌ها طول خواهد کشید، قیمت نفت در بازار‌های جهانی به دلیل نگرانی از تامین تقاضا افزایش یافت.

Bartarinha.ir/
زیان روزانه مسدودشدن کانال سويز برآورد شد

زیان روزانه مسدودشدن کانال سويز برآورد شد

شبکه بلومبرگ به دنبال انحراف کشتی غول پیکر "اور گرین" در کانال سويز و مسدود شدن این مسیر گزارش داد که روزانه حدود 9.6 میلیارد دلار ترافیک دریایی متوقف شده است.

Bartarinha.ir/

انسداد کانال سويز قیمت برخی فلزات اساسی را تا 52 دلار افزایش داد + جدول قیمت

آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

در حالی که کانال سويز به دلیل به گل‌نشستن یک کشتی بزرگ باری ممکن است برای هفته‌ها مسدود باشد، قیمت نفت به دلیل نگرانی از عرضه جهانی نفت خام، در روز جمعه بیش از 4 درصد افزایش یافت.

TejaratNews.com/

سقوط قیمت نفت پس از بازگشایی کانال سويز

بسته شدن کانال سويز به خاطر چند بسته سیگار!

بسته شدن کانال سويز به خاطر چند بسته سیگار!

علت بسته شدن کانال سويز ندادن رشوه چند بسته سیگار به راهنمای سويز اعلام شد.

Bartarinha.ir/
تصمیم جدید نمایندگان مجلس درباره چک خفت‌گیری از سهامداران در گردنه‌ "گره معاملاتی" وام ودیعه مسکن به چه کسانی پرداخت می‌شود؟/احتمال افزایش وام کاهش 9 هزار واحدی شاخص بورس تهران/ ا رزش معاملات دو بازار از 6.5 هزار میلیارد تومان گذشت افزایش کیفیت محصولات سایپا در شرایط تحریم گرانفروشی نان، میوه و مرغ در صدر شکایات شرکت سبدگردان برلیان مجوز فعالیت گرفت سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز بازگشت صف دلار به صرافی‌ها / سود یک میلیونی حتی به قیمت کرونا! قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400/ عقب‌نشینی قیمت انواع سکه ریزش 9 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است شرکت سبدگردان تدبیر مجوز فعالیت گرفت بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود قیمت خودرو‌های کار کرده در بازار امروز اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه قیمت دلار امروز یکشنبه 29 فروردین 1400/ کاهش نرخ دلار در کانال 23 هزار تومان اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 قیمت دلار امروز 29 فروردین 1400 چقدر شد؟ نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی بورس کالا ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... جزییات نامه‌نگاری دهقان دهنوی با همتی تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است

در حال بارگیری...