تفکیک وزارت صمت بازار کالایی را بهم می‌ریزد/ دادن فرصت در روند استیضاح غیرقانونی است

تفکیک وزارت صمت بازار کالایی را بهم می‌ریزد/ دادن فرصت در روند استیضاح غیرقانونی است

ایلنا: نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر قرار باشد در سطح کشور کالای مورد نیاز مردم را تامین کنیم و در یک سو وزارت بازرگانی برای خودش واردات و صادرات را مدیریت...

علی جدی در گفت‌وگو با ایلنا درواکنش به تفکیک وزارت صمت به ایلنا گفت: با استضیاح وزیر صمت و تفکیک این وزارتخانه مخالف هستم؛ در استضیاح وزرا فرصت دادن خلاف قانون است استضیاح یا اعلام وصول می‌شود یا انجام نمی‌شود.وزارت صمت هم در 80 الی 90 سال گذشته 12 بارتفکیک ومجداد ادغام شده است.

وی ادامه داد: این مخالفت از باب این است که متولی تامین کالای داخلی چه در مورد میزان تولید چه از منظر واردات و چه در مدیریت صادرات باید یک نهاد باشد. اگر قرار باشد در سطح کشور کالای مورد نیاز مردم را تامین کنیم و در یک سو وزارت بازرگانی برای خودش واردات و صادرات را مدیریت کند و در سویی دیگر وزارتخانه دیگری متولی تولید باشد؛ عملا تعادل کالا درتامین مواد اولیه و تولید کالای مصرفی بهم می‌ریزد.

نايب ريیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: ما به این دلایل که بحث واردات و صادرات کالا در یک وزارت‌خانه سیاست‌گذاری شود و این تفکیک باعث ایجاد انشقاق در سیاستگذاری‌ها و متولیان تولید نشود مخالف هستیم.

وی تشریح کرد: اگر وزارت بازرگانی درجای دیگری شکل بگیرد ممکن است آسیب‌هایی داشته باشد مانند عدم تعادل در تولید برنج وبرنامه‌ریزی برای واردات آن از سوی دولت باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود.

جدی افزود: بهبود وضعیت تولید در 4 سال اخیر نشان از عملکرد خوب این وزارت خانه در بررسی و شناخت حوزه‌های تولیدی، صادرات و واردات دارد.

وی اعلام نهایی نظر کمیسیون صنایع و معادن مجلس را منوط به دریافت گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس و دیگر‌ اندیشکده‌های مطالعاتی که تحقیق وپژوهش در این رابطه به آن‌ها واگذار شده دانست و گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام نتایج بر مطالعات صورت گرفته از نهاد‌های مطالعاتی اعلام موضع خواهد کرد.

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس در رابطه با اعمال فرصت دو ماهه در روند استضیاح وزیر صمت گفت: نه در آيین نامه داخلی مجلس نه در قانون اساسی کشور فرصت دادن در خصوص استیضاح وزار جایگاه قانونی ندارد.

وی با اعلام مخالفت خود با استضیاخ وزیر گفت: باید به وزیر صمت فرصت داد تا اقدامات مورد نظر خود را در مسايل کلان و اصلاح ساختاری انجام دهد. متاسفانه تا قیمت خودرو افزایش می‌یابد علم استیضاح وزیر بلند می‌شود، در حالی که خودرو جزو مسايل کلان کشور است و قصه مشکلات خودرویی کشور سابقه‌ای 40 ساله دارد که راه حلش فقط به دست وزیر صمت نیست و عوامل دیگری در آن دخیل هستند.

جدی افزود: زنجیره‌های فلزات و معادن در کشور با مشکلات فراوانی روبه رو هستند که باید برای حل آن اهتمام ملی شود و با این فرصت‌های کوتاهی که وزیران دارند نمی‌توان‌ امید داشت که این سرمایه‌ها احیا شود.

واردات یک‌میلیون تن برنج برای تنظیم بازار

واردات یک‌میلیون تن برنج برای تنظیم بازار

مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار کرد: برنج بعد از گندم (نان) مهم‌ترین کالای اساسی خانوار محسوب می‌شود...

Gostaresh.news/
قیمت جدید برنج مشخص شد

قیمت جدید برنج مشخص شد

در این خبر به بررسی قیمت انواع برنج در بازار پرداختیم.

Gostaresh.news/

قیمت جدید انواع برنج در بازار + جدول

قیمت جدید برنج مشخص شد ( 25 تیر)

قیمت جدید برنج مشخص شد ( 25 تیر)

در این خبر به بررسی قیمت انواع برنج در بازار پرداختیم.

Gostaresh.news/
میانگین قیمت برنج ایرانی اعلام شد

میانگین قیمت برنج ایرانی اعلام شد

بررسی قیمت کالاهای اساسی در اول تیرماه نسبت به خرداد نشان می‌دهد که کره پاستوریزه، سیمان خاکستری و شیر استریل پاکتی...

Bartarinha.ir/

قیمت روز برنج، گوشت و مرغ در بازار / یک وعده غذایی چقدر هزینه دارد؟ + جدول قیمت

دیگر باید نگران برنج هندی هم باشیم

دیگر باید نگران برنج هندی هم باشیم

کشاورزیبرنا نوشت : تاجران نگران هستند که کاهش تولید برنج محدودیت های صادراتی هند را افزایش دهد.

KhabarOnline.ir/
برنج خالص ایرانی کیلویی 200 هزار تومان/ نرخ‌های 120 تا 150 هزار تومانی برنج برای مردم عادی شده است

برنج خالص ایرانی کیلویی 200 هزار تومان/ نرخ‌های 120 تا 150 هزار تو...

بازرگانیهمشهری‌آنلاین نوشت: بازار برنج در آستانه فصل برداشت برنج داخلی همچنان با رشد روزافزون قیمت مواجه شده است و نرخ‌های 120 تا 150هزار تومان هر کیلو برنج برای مصرف‌کنندگان در حال عادی شدن است.

KhabarOnline.ir/
قیمت جدید برنج اعلام شد/ جدول قیمت

قیمت جدید برنج اعلام شد/ جدول قیمت

بازرگانیباشگاه خبرنگاران جوان، قیمت انواع برنج در بازار را منتشر کرد.

KhabarOnline.ir/

قیمت جدید برنج به‌زودی اعلام می‌شود

احیای دوباره وزارت بازرگانی و محدوده دخالت دولت در بازار

احیای دوباره وزارت بازرگانی و محدوده دخالت دولت در بازار

دوراهی‌ تحریم، تنظیم بازار و تفکیک وزارت صمت از جمله موضوعاتی بود که در میزگرد ایسنا به مناسبت دهه معدن و تجارت با حضور ريیس خانه معدن ایران، ريیس هیيت امنای خانه صمت جوانان و سخنگوی وزارت صمت بررسی ش...

Isna.ir/
درخواست انجمن واردکنندگان برنج از مخبر/ بخش خصوصی در تنظیم بازار دخالت داده شود

درخواست انجمن واردکنندگان برنج از مخبر/ بخش خصوصی در تنظیم بازار د...

انجمن واردکنندگان برنج در نامه‌ای به معاون اول ريیس جمهور از سیاست های تنظیم بازاری دولت انتقاد کرد و خواستار حضور بخش خصوصی در این حوزه شد.

MehrNews.com/
ثبت رکورد تخلیه روزانه 4 هزار تن برنج وارداتی از کشتی در بندر بوشهر

ثبت رکورد تخلیه روزانه 4 هزار تن برنج وارداتی از کشتی در بندر بوشه...

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از تخلیه روزانه بالغ بر 4 هزار تن برنج از کشتی اقیانوس‌پیمای حامل برنج وارداتی در اسکله بندر بوشهر خبر داد.

MehrNews.com/
سیاهکلی: تعداد امضاهای استیضاح از 34 به 40 رسید

سیاهکلی: تعداد امضاهای استیضاح از 34 به 40 رسید

سیاهکلی گفت : آقای حسینی کیا ، اصلا ، درخواست استیضاح را امضا نکرده اند و اطلاع رسانی شان درباره از نصاب افتادن...

Bartarinha.ir/
طرح احیای وزارت بازرگانی باید زودتر از این‌ها داده می‌شد

طرح احیای وزارت بازرگانی باید زودتر از این‌ها داده می‌شد

نایب ريیس و سخنگوی اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اخیرا هیات دولت مصوبه‌ای برای احیای وزارت بازرگانی پیشنهاد داده که باید خیلی زودتر از این اتفاق می‌افتاد.

Isna.ir/
پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد