4 اتفاق مهم برای خریداران طلا / سیگنال‌های طلایی بانک مرکزی و مجلس!

4 اتفاق مهم برای خریداران طلا / سیگنال‌های طلایی بانک مرکزی و مجلس!

نرخ سود بین بانکی افزایش یافته و انتظارات مثبت برای احیای برجام همچنان وجود دارد. با وجود این دو سیگنال برای ارزانی طلا اما از سوی دیگر طرح مالیات بر عایدی سرمایه فعلا به آینده موکول شده و پایه پولی هم به رشد خود ادامه می‌دهد. دو اتفاقی که احتمالا برای خریداران طلا جذاب باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اتفاقات مهمی برای بازار طلا در حال رخ دادن است. از یک سو سیگنال‌‎هایی که نشان از آرامش حداقل کوتاه‌مدت در بازار طلا دارد و از سوی دیگر اتفاقاتی که می‌تواند برای خریداران طلا جذاب به نظر برسد.

اولین اتفاق مربوط به نرخ سود بین بانکی است. نرخ سود بین بانکی که حدود 10 روز پیش به کمتر از 18 درصد رسیده بود، حالا بار دیگر به بالای 18 درصد بازگشته است. این اتفاق به نشانه احتمال جذاب‌تر شدن سپرده‌های بانکی است. در صورت تداوم این اتفاق احتمال خرید طلا از گزینه‌های سرمایه‌گذاری کمرنگ شود.

اتفاق دوم مربوط به انتظارات مثبت برای احیای برجام است. سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و رییس هیات ایرانی در مذاکرات برجام در تويیتی گفته است: مذاکرات وین باید منتظر دولت جدید در ایران بماند. ما در دوران انتقالی به سر می بریم و یک انتقال دموکراتیک قدرت در تهران در حال انجام است.

علاوه بر این، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از یک منبع آگاه نوشت: آمریکا به ایران اجازه داده است تا از منابع مالی مسدود شده خود در ژاپن و کره جنوبی برای بازپرداخت بدهی‌های خود به این دو کشور استفاده کند. این خبر شاید برای بازار ارز اتفاق مهمی محسوب شود. در صورت اثرگذاری این اتفاق بر قیمت دلار، ممکن است بازار طلا نیز متاثر و قیمت طلا نیز ارزان شود.

اما از سوی دیگر سیگنال‌های با جنس متفاوت هم در بازار طلا قابل مشاهده است.

تعویق اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه سومین سیگنال برای بازار طلا است. در این مورد ایسنا نوشته است: طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کش‌و‌قوس‌های لایحه دولتی یا طرح مجلس، نهایتا مجال اجرا در دولت دوازدهم را پیدا نکرد که انتقاداتی را از سوی بهارستان‌نشینان به‌دنبال داشت و قرار است تا پایان شهریور این طرح که کلیات آن در مجلس تصویب‌ شده در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد و قطعا به دولت بعدی محول خواهد شد.

علاوه بر این، بانک مرکزی نیز در گزارش جدید خود به رشد پایه پولی اشاره کرده است. دنیای اقتصاد روایت کرده که در این گزارش، بانک مرکزی به رشد پایه پولی در سه‌ماهه ابتدایی امسال اشاره کرده و اعلام شده که این متغیر کلیدی در فصل بهار 2/ 9 درصد رشد داشته است. در صورت ادامه رشد پایه پولی با همین سرعت، تا پایان سال این متغیر بالغ بر 42 درصد رشد را تجربه خواهد کرد که رقم قابل‌توجهی به حساب می‌آید.

بدین ترتیب هرچند به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت سیگنال‌هایی برای ارزانی بیشتر طلا قابل مشاهده است اما پیام‌های مجلس و بانک مرکزی از آینده طلا تداوم این وضعیت را تایید نمی‌کند.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر هم در گفتگویی با اقتصادآنلاین احتمال ارزانی طلا در مقطع فعلی را تایید و عنوان کرده است: در حال حاضر بحث برجام مهم‌ترین مساله تاثیر‌گذار بر قیمت دلار و به‌تبع ارزش طلا و سکه است؛ بنابراین چنانچه این موضوع به سرانجام خوبی برسد و بهای اونس هم افزایش چندانی نداشته باشد انتظار داریم قیمت طلا و سکه هم اندکی کاهش یابد.

آیا بازار طلا طبق انتظار عمل خواهد کرد؟ آخرین نرخ طلا را در صفحه قیمت طلا دنبال کنید.

روحانی، رییس بانک مرکزی را برکنار می‌کند؟

روحانی، رییس بانک مرکزی را برکنار می‌کند؟

در روز‌های اخیر با افزایش فشار‌های روحانی به همتی برای ارزپاشی 2 میلیارد دلاری و تسعیر 375 هزار میلیارد تومانی ارز و مقاومت همتی، رییس کل بانک مرکزی در آستانه عزل قرار گرفته است.

Bartarinha.ir/
دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟

دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟

بانک مرکزی ادعای بدهکاری به دولت را با استناد به ترازنامه و قدرت خلق پول خود رد می‌کند و معتقد است اگر این بدهکاری درست ‌بود،

Bartarinha.ir/
طلا پس از انتخابات ارزان می‌شود؟

طلا پس از انتخابات ارزان می‌شود؟

بهای هر گرم طلا در بازار ایران مدت‌هاست که بین یک میلیون تا کمتر از یک میلیون تومان نوسان دارد. فعالان بازار طلا می‌گویند در حال حاضر معاملات در این بازار متوقف شده است چرا که بسیاری از مشتریان معتقد ...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا/ طلا پس از انتخابات گران می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا/ طلا پس از انتخابات گران می‌شود؟

بلاتکلیفی بازار طلا مدتهاست قیمت هر گرم طلا را در کانال 900 هزار تا یک میلیون تومان نگه داشته و بهای سکه را به کانال 10 میلیون تومان رسانده است اما آیا با مشخص شدن نتیجه انتخابات معادلات بازار طلا به ...

TejaratNews.com/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 خرداد / نوسان در بازار ایجاد رکود می‌کند

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 خرداد / نوسان در بازار ایجاد رکود می‌کند

انس جهانی طلا در بازار امروز به 1908 دلار رسید. سکه و طلا در ادامه روند افزایش انس جهانی، با افزایش قیمت همراه بود. ريیس اتحادیه طلا معتقد است اگر روند نوسانی در بازار ارز و طلا ادامه داشته باشد رکود ...

TejaratNews.com/
پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

تقاضا برای خرید طلا به شدت کم شد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر توضیح داد بازار راکد است و طلا به تثبیت رسیده است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته اول تیر ماه نوسان اندکی داشته ...

TejaratNews.com/

استخراج طلا از کامپیوترهای قدیمی/ از هر کامپیوتر چقدر طلا می‌توان استخراج کرد؟

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 29 خرداد 1400

ريیس بانک مرکزی: اینستکس فیک بود

ريیس بانک مرکزی: اینستکس فیک بود

ريیس کل بانک مرکزی گفت: اینستکس یک موضوع فیک بود که حتی کسانی هم که عضو اینستکس بودند به آن باور نداشتند.

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت طلا پیش از امروز 12 خرداد

آخرین قیمت طلا پیش از امروز 12 خرداد

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه‌شنبه 11 خرداد با یک هزار و 600 تومان کاهش، یک میلیون و 96 هزار تومان معامله شد. آخرین قیمت طلا و سکه در بازار چقدر است؟

TejaratNews.com/
تغییرات قیمت‌ها در بازار 6 روزه سکه و طلا

تغییرات قیمت‌ها در بازار 6 روزه سکه و طلا

قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در هفته جاری نوسان داشت به نحوی که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در معاملات شنبه 10 میلیون و 580 هزار تومان و در معاملات پایان هفته 10 میلیون و 350 هزار تومان بود.

Sena.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا فردا 19 فروردین / قیمت طلا ثابت ماند

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 19 فروردین / قیمت طلا ثابت ماند

قیمت طلای 18 عیار با هزار تومان کاهش به یک میلیون و 62 هزار تومان رسید. بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: بازار طلا روند آرامی دارد و و این بازار فقط به اخبار سیاسی واکنش پیدا می‌دهد...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 24 فروردین / قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟

پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود

در حال بارگیری...