نوسان در قیمت جهانی طلا / اونس سقف قبلی خود را می‌زند؟

نوسان در قیمت جهانی طلا / اونس سقف قبلی خود را می‌زند؟

قیمت جهانی طلا پس از روند نزولی در ساعاتی از روز گذشته، دوباره تا حدودی صعودی شد. با توجه به نوسان قیمت اونس، طلا در آینده چه روندی را طی می‌کند؟ اونس سقف قبلی خود را پس می‌گیرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت اونس طلا روز گذشته تا 1789 دلار نیز کاهش یافت اما در ادامه دوباره صعودی شد.

امروز نرخ جهانی طلا، در زمان انتشار این خبر حدود 1792 بود.

اما اونس در ادامه چه روندی را طی می‌کند؟

بازارها؛ در انتظار سیاست‌های ضدتورمی

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی در این مورد به تجارت‌نیوز می‌گوید: بازارهای جهانی در انتظار تصمیم‌گیری بانک‌های مرکزی در مورد سیاست‌های انقباضی و ضدتورمی هستند.

او توضیح می‌دهد: اکنون شرایط تورمی در کشورهای غربی نگران‌کننده است و بانک‌های مرکزی علايمی در مورد اتخاذ سیاست‌های انقباضی صادر کرده‌اند.

به گفته این کارشناس بازارهای مالی، اگر کشورها به سمت سیاست‌های ضدتورمی بروند، بازارهای مختلف، چون طلا تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

اونس سقف قبلی را پس می‌گیرد

حق‌شناس، در مورد حرکت قیمت جهانی طلا می‌گوید: اونس تا جولای 2020 در فاز انگیزشی قرار داشت و در حال صعود بود اما پس از آن وارد فاز اصلاحی شد.

به گفته این کارشناس، برای یک سال آینده میلادی حرکت خوبی برای بازار جهانی طلا قابل تصور است.

او می‌افزاید: احتمالا اونس تا پایان سال 2022 یا ابتدای سال 2023، بتواند سقف قبلی خود را بگیرد. اما اکنون در فاز اصلاحی قرار دارد.

حق‌شناس می‌گوید: در ماه‌های آینده طلا بین قیمت‌های 1730 تا 1920 دلار در نوسان خواهد بود.

پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد ایران

روز گذشته، انتشار اخبار در مورد ریاست بانک مرکزی آمریکا باعث شد اونس کانال 1800 دلار را از دست بدهد و به کانال 1700 دلار سقوط کند.

اما در ایران انتشار گاه اخبار مهمی چون مذاکرات یا آزادسازی منابع بلوکه شده بر بازارهای مالی، اثر مورد انتظار را نمی‌گذارد. دلیل این تفاوت چیست؟

حق‌شناس، پاسخ می‌دهد: واقعیت‌های اقتصادی در ایران با شرایط کشورهای غربی متفاوت است. اقتصاد در بسیاری از کشورهای دنیا پیش‌بینی‌پذیری بیشتری دارد.

او می‌افزاید: برای مثال در مورد افزایش نرخ بهره با برنامه قبلی این اتفاق رخ می‌دهد اما در ایران مقامات ارشد اقتصادی اعلام می‌کنند نرخ سود بین بانکی تغییر نمی‌کند، اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد.

این کارشناس بازارهای مالی می‌گوید: وجود همین ابهام‌‌ها در فضای اقتصادی کشور باعث شده است که فعالان بازار به سخنان مسيولان اعتماد نداشته باشند و نتوانند آینده را پیش‌بینی کنند.

حرف‌درمانی تاثیری ندارد

حق‌شناس، تاکید می‌کند: در ایران شاخص‌های کلان اقتصادی که باعث افزایش تورم می‌شوند، ادامه‌دار هستند و مسيولان تلاش می‌کنند بازارها را با حرف درمانی کنترل کنند.

به گفته او، اعلام آزادسازی منابع بلوکه شده، انتشار اخبار مثبت از مذاکرات و وعده گشایش‌های اقتصادی در راستای همین تلاش‌ها است اما حرف به تنهایی چالش‌های اقتصادی را برطرف نمی‌کند.

این کارشناس بازارهای مالی می‌گوید: برای تاثیرگذاری سخنان مسيولان باید اعتماد عمومی در بازارها تزریق شده باشد.

حق‌شناس می‌گوید: وقتی سیاستگذار با جامعه صادق نیست، به صورت طبیعی بازارها به اخبار واکنش نشان نمی‌دهند.

تاثیر سیاست‌های اقتصادی بر اونس

روز گذشته نیز مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی به تجارت‌نیوز گفته بود: اونس واکنش خود را به خبر مربوط فدرال رزرو نشان داد و ریزشی شد.

به گفته او، زمانی که سیاست‌های اقتصادی آمریکا مثبت تلقی شود، می‌تواند برای اونس خبر بدی باشد.

محبی افزود: اونس احتمالا روندی با ثباتی را تا پایان سال میلادی طی کند و کاهش یا افزایش شدید در این بازار بعید است.

آینده قیمت طلا در بازار ایران

محبی در مورد آینده قیمت طلا در بازار ایران گفت: اکنون از یک سو اونس روند نزولی دارد و از سوی دیگر، در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات سیگنال‌ کاهشی برای بازار دلار ایران ارسال می‌شود.

به گفته او، با توجه به این واقعیت‌ها، قیمت‌ها در بازار طلای داخلی نیز می‌تواند کاهشی باشد.

محبی، کاهش در بازار طلای ایران را اندک پیش‌بینی کرد و گفت: احتمالا قیمت در هر گرم طلای 18 عیار، کمتر از 100 هزار تومان کمتر می‌شود.

مطالعه متن کامل گزارش واکنش طلای داخلی به اخبار آمریکا پیشنهاد می‌شود.

مطالعه بیشتر: هشدارها در مورد سرمایه‌گذاری در اونس جهانی / عوامل تاثیرگذار بر بازار

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

 

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 6 آذر / روند صعودی قیمت‌ها

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 6 آذر / روند صعودی قیمت‌ها

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (شنبه 6 آذر‌ماه) به قیمت 12 میلیون و 650 تومان به فروش رسید.

Borna.news/
قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1792 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد شنبه 6 آذر یک میلیون و 261 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/

مذاکرات در بازار طلا اثرگذار است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 6 آذر

پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

با افزایش قیمت دلار و انس جهانی، طلا در بازار ایران گران شد. اگر چه فروشندگان می‌گویند بازار با کاهش محسوس تقاضا رو به رو است اما قیمت طلا در بازار ایران نوسان پیدا کرده است. آیا نوسان قیمت طلا ادامه‌...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد پنجشنبه 4 آذر با 2,000 تومان کاهش، یک میلیون و 250 هزار تومان معامله شد. معاملات در بازار فلزات گرانبها روز چهارشنبه بدون تغییر قابل توجهی پایان یافت.

TejaratNews.com/
محدودیت دلاری برای سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آذر

محدودیت دلاری برای سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آذر

در پی افزایش قیمت اونس جهانی و رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه اعلام شد که براین اساس سکه تمام طرح جدید به 12 میلیون و 580 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 3 آذر / رشد چشمگیر قیمت سکه در بازار

افزایش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر 1400

ورود سکه‌بازان به بازار دلار / علت کاهش اونس جهانی چه بود؟

ورود سکه‌بازان به بازار دلار / علت کاهش اونس جهانی چه بود؟

قیمت طلا پس از ریزش سنگینی که شب گذشته داشت، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی اندکی بهبود یافت اما قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با ریزش همراه شد.

TejaratNews.com/
قیمت طلا چقدر شد؟ / فرصت خرید طلاست؟ / 7 پیش‌بینی طلایی بخوانید

قیمت طلا چقدر شد؟ / فرصت خرید طلاست؟ / 7 پیش‌بینی طلایی بخوانید

روز گذشته قیمت جهانی طلا به زیر 1800 دلار در هر اونس سقوط کرد و تا این لحظه هنوز نتوانسته به کانال قبلی خود بازگردد. این کاهش قیمت در بازار داخلی نیز تاثیر داشت. آیا اکنون فرصت خرید طلا می‌تواند باشد؟

TejaratNews.com/

سقوط قیمت اونس طلا به کانال 1700 دلاری

قیمت طلا سقوط کرد

قیمت طلا سقوط کرد

شب گذشته در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 45 دلار و 30 سنت معادل 2.4 درصد کاهش یافت و در 1806 دلار و 30 سنت بسته شده بود.

Bartarinha.ir/
هشدارها در مورد سرمایه‌گذاری در اونس جهانی / عوامل تاثیرگذار بر بازار

هشدارها در مورد سرمایه‌گذاری در اونس جهانی / عوامل تاثیرگذار بر با...

با وجود تحریم‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور، برخی از فعالان بازار طلا و ارز به دنبال سرمایه‌گذاری در اونس جهانی طلا هستند. اما این کار چه خطرها و احتیاط‌هایی دارد؟

TejaratNews.com/
کاهش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر 1400

کاهش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1811 دلار اعلام شد. قیمت طلا 18 عیار نیز امروز یکشنبه یک میلیون و 242 هزار تومان ثبت شد.

TejaratNews.com/
صف‌کشی مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود؟ مسکن در نیمه دوم سال ارزان می‌شود؟ یک پذیره‌نویسی جدید در فرابورس / بیمه پردیس وارد بازار می‌شود کندل سیاه بزرگ و امروز، روز سرنوشت! "وتجارت" صورت سودوزیان شرکت صرافی تجارت را منتشر کرد توقف نماد "وزمین" و بازگشایی تا 2 روز آینده توقف "وحکمت" به دلیل افشای اطلاعات گروه (ب) "وسقم"،"وسخوز"،"وسرضوی"مشمول رفع گره معاملاتی صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک خاورمیانه مجمع برگزار می کند مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در هفته آینده سهامداران صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نو ویرا به مجمع می روند " فنفت" صورت مالی میاندوره ای شرکت تابعه خود را منتشر کرد "وایرا" صورت سود و زیان زیرمجموعه اش را منتشر کرد خودرو گران شد/ قیمت خودرو امروز 7 آذر 1400(جدول) انتشار صورت مالی 6 ماهه "گدنا" "فجام" صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد سیگنال مهم برجام برای بورس/ رشد شارپی سال 99 تکرار می‌شود؟ تیر خلاص دولت به طرح حذف ارز 4200تومانی؟ عربی‌ترین خودروی «بی ام و» روانه امارات می‌شود! سعید محمد: یکی از مریض‌ترین اقتصاد‌ها را داریم کم‌کاری صندوق تثبیت بازار در بازارگردانی سهام عدالت/ مخابرات و مپنا سود سهام عدالت را ندادند اعلام نرخ ارز بدون ذکر منبع ممنوع شد میرکاظمی: فقیر، فقیرتر و دارا، داراتر شد شرایط فروش و قیمت پیکاپ کلوت اعلام شد +جدول رونمایی از کیا‌ نیرو 2023/ مدل جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟ شیايومی خودرو تولید می‌کند/ تولید 300 هزار خودروی برقی در سال 207 اتوماتیک 480میلیون تومان قیمت خورد بلیط هواپیما ارزان نشد که هیچ، گران‌تر هم شد! محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی خرید متری خانه ریسک دارد؟ / راه جدید برای تامین مالی ساخت و سازها «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران نرخ طلا و سکه در اولین روز هفته/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/06 شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟ ثبت تصمیمات مجمع عمومی " تبرک" پیشنهاد طرح فروش اقساطی سهام به مردم/ رهاشدگی از عوامل مشکلات بنگاه‌های خصوصی شده است انتشار صورت سود و زیان 6 ماهه زیرمجموعه "وپاسار" عضو جدید هیيت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب شد "فنفت" صورت مالی میاندوره ای زیرمجموعه را منتشر کرد