وام خرید موبایل را از کجا بگیریم؟

وام خرید موبایل را از کجا بگیریم؟

به دلیل کاهش قدرت خرید مردم هم زمان با بالا رفتن ناگهانی قیمت گوشی‌های هوشمند، مدتی است خرید اقساطی گوشی‌ در بازار بیش از پیش رایج شده و حتی برخی بخش‌ها برای خرید گوشی موبایل به شما وام می‌دهند. اما کجا و با شرایطی؟

به گزارش تجارت‌نیوز، رواج پرداخت وام برای خرید موبایل له شیوع کرونا و نعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برمی‌گردد. مدتی پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و جایگزین شدن آموزش آنلاین، اخباری مبنی بر عدم دسترسی عده‌ای به موبایل، تبلت و…شنیده شد.

به دنبال همین مساله ريیس صندوق رفاه دانشجویان از تخصیص وام ویژه کمک خرید تجهیزات ارتباطی با آموزش‌های مجازی از جمله گوشی موبایل های هوشمند و لپ تاپ خبر داد.

در همین دوره حتی اعطای وام 500 میلیارد تومانی به اپراتورها برای تحویل گوشی قسطی به مردم در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت.

وزیر ارتباطات در این باره گفته بود: تلفن همراه اکنون به شکل مناسبی در دسترس نیست و نمی‌توانیم بگوییم چون علتش نوسان ارز است، کاری از دست ما برنمی‌آید.

بعد از آن دانشگاه پیام‌نور هم پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی برای خرید موبایل از طریق کارت خرید کالای بانک مهر اقتصاد را در دستور کارقرار داد.

علاوه بر این بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین هستند که یا وام برای خرید موبایل می‌دهند یا فروش آن را اقساطی کرده‌اند که در ادامه شرایط چند نمونه از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

دیجی‌پی

تا 20 میلیون تومان می‌توانید از اعتبار دیجی‌پی برای خرید قسطی گوشی استفاده کنید. اما باید حتما از میان گوشی‌موبایل‌های موجود در دیجی‌کالا انتخاب کنید.

همچنین ‌‌در صورتی که مبلغ گوشی موبایل شما بیشتر از 20 میلیون تومان باشد می‌توانید در مرحله پرداخت این مابه التفاوت مبلغ اعتبار و سبد خرید را از کارت بانکی ‌خود پرداخت کنید.

دیجی‌پی ادعا دارد که این اعتبار را بدون تضمین به شما می‌دهد اما در نهایت چک صیادی به نام شخص متقاضی و یا اقوام درجه یک از شما درخواست می‌کند. همچنین لازم است مبلغی را هم به عنوان کارمزد دیجی‌پی پرداخت کنید. ضمنا مثل هر خرید قسطی دیگری، بدون دریافت سود هم نیست.

وام خرید کالای بادوام بانک‌‌ها

اکثر بانک‌ها این وام را به خرید کالای ایرانی محدود کرده‎‌اند در این میان اما برخی از آنان تسهیلات خرید کالای مصرفی را با نام وام خرید کالای بادوام و بدون محدودیت ذکر شده، اعطا می‌کنند که به نظر می‌رسد برای خرید گوشی موبایل هم بتوان از آن استفاده کرد.

بانک سامان: تسهیلات این بانک نهایتا تا هشت میلیون تومان است، بازپرداختی حداقل سه ساله دارد و برای دریافت آن لازم است به میزان 20درصد از مبلغ تسهیلات خود را به‌عنوان وثیقه نزد بانک سپرده قرض‌الحسنه نگهداری کنید! نرخ سود این وام هم مطابق با مقررات بانک مرکزی 18 درصد است.

بانک صادرات: وام 50 میلیونی خرید کالای مصرفی بادوام، از جمله تسهیلات بانک صادرات برای مشتریانش است. دریافت این وام نیاز به سپرده‌گذاری در بانک ندارد، اما باید یک حساب قرض‌الحسنه یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در این بانک افتتاح کنید.

این وام در ازای معرفی دو ضامن با گواهی کسر از حقوق ارايه می‌شود. دریافت وام به صورتی است که باید ابتدا از فروشنده پیش فاکتور تهیه کنید و سپس به بانک بروید.

وام در قالب چک در وجه فروشنده صادر شده و باید نهایتا 80 درصد مبلغ پیش‌ فاکتور را شامل شود. به عبارتی در هر صورت 20 درصد هزینه خرید کالا برعهده خودتان خواهد بود.

مدت بازپرداخت این وام حداقل 25 و حداکثر 36 ماه اعلام شده و اقساط آن ماهانه و مساوی است. نرخ بهره برای پرداخت این وام 18 درصد است.

موسسه اعتباری ملل: موسسه اعتباری ملل که قبلا آن را به نام موسسه اعتباری عسکریه می‌شناختیم، تا چهار برابر مبلغ سپرده، وام خرید کالا پرداخت می‌کند.

حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده برای این وام 48 میلیون تومان است و در قالب کارت اعتباری به مشتریان ارايه می‌شود. نرخ بهره این تسهیلات 18 درصد است، اما سودی که به سپرده شما تعلق می‌گیرد کمتر از دو درصد محاسبه می‌شود.

چرا که سپرده شما در قالب حساب قرض‌الحسنه سپرده‌گذاری می‌شود. مبلغ سپرده‌تان باید تا پایان تسویه حساب نزد بانک باقی بماند. مدت زمان بازپرداخت این وام 36 ماه است و دراین مدت نمی‌توانید از حساب سپرده‌تان پول برداشت کنید.

برای دریافت این وام 48 میلیونی لازم است یک فقره چک ارايه و یک ضامن با گواهی کسر از حقوق به بانک معرفی کنید. هزینه‌های جانبی از جمله تشکیل پرونده برای دریافت وام خرید کالای موسسه اعتباری ملل حدود 55 هزار تومان است.

وام وام‌چی و قسطا

وام‌چی را احتمالا با خرید و فروش وام می‌شناسیم. کاری که عملا غیرقانونی تلقی می‌شود. با این حال ظاهرا این سایت حالا از درج آگهی‌های خرید و فروش وام دست کشیده و نوشته که سازوکار جدید فعالیتش را به زودی اعلام می‌کند.

او همچنین اعلام کرده که با همکاری تیم قسطا، بدون ضامن و فقط با یک برگ چک صیادی، وام برای خرید کالای بادوام ارايه می‌دهد.

خرید قسطی از فروشگاه‌های موبایل

به دلیل بالا رفتن ناگهانی قیمت گوشی‌های هوشمند خرید اقساطی این نوع گوشی‌ها در فروشگاه‌های تلفن‌همراه هم رایج شده و این بازار شرایط جالبی دارد برای مثال خرید اقساطی گوشی در یکی از این فروشگاه‌ها به این صورت است که با همکاری سه شرکت بای چک، تاپ لند و ایران قسطی اقدام به راه‌اندازی قابلیت خرید قسطی گوشی برای کرده‌ است.

چک‌، سفته یا گواهی کسر از حقوق می‌تواند به عنوان وثیقه برای این خرید از شما دریافت شود. با این حال لازم است اعتبار و معدل حساب شما معیار قرار بگیرید و با توجه به میزان این اعتبار سقف پرداختی به شما اعلام می‌شود.

باندلینگ

یکی دیگر از این راه‌های خرید گوشی موبایل از طریق باندلینگ است. باندلینگ یعنی قراردادی که اپراتورهای تلفن‌همراه با برخی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌بندند و بسته ای شامل گوشی و سیمکارت به همراه میزان مشخصی از اعتبار(اینترنت، مکالمه و پیامک) را به صورت اقساط در اختیار مشترکین قرار می‌دهند.

در حال حاضر در ایران اپراتورهای ایرانسل و همراه اول فروش اقساطی به صورت باندلینگ دارند.

مطالعه گزارش چگونه بدون ضامن وام خرید کالا بگیریم؟ پیشنهاد می‌شود.

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 12 خرداد 1400 / معرفی گوشی جدید آنر در 26 خرداد

عرضه موبایل بیشتر از تقاضا شد

عرضه موبایل بیشتر از تقاضا شد

دبیر اتحادیه دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از پیشه گرفتن عرضه موبایل نسبت به تقاضا خبر داد و گفت: افزیش عرضه موجب فروش موبایل به زیان توسط برخی از شرکت‌ها شده است.

Bartarinha.ir/
افزایش حقوق ورودی چقدر موبایل را گران می‌کند؟

افزایش حقوق ورودی چقدر موبایل را گران می‌کند؟

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که تاثیر مصوبه افزایش نرخ ارز مبنای حقوق ورودی بعد از اجرا مشخص می‌شود، اما افزایش حقوق ورودی گوشی‌های بالای 600 دلار به طور میانگین دو تا 2.5 د...

TejaratNews.com/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 25 خرداد 1400 + جدول

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 25 خرداد 1400 + جدول

قیمت انواع گوشی‌های موبایل سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز سه‌شنبه 20 خرداد 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 11 خرداد 1400 / شایعه: سامسونگ در حال ساخت گوشی اقتصادی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 11 خرداد 1400 / شایعه: سامسونگ در ...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز دوشنبه دهم خرداد 1400 را مشاهده می‌کنید. طبق گزارش‌ها، گلکسی A03s عضو بعدی سری A سامسونگ خواهد بود و اکنون برخی از مشخصات این گوش...

TejaratNews.com/
دیجی‌کالا موبایل را گران‌تر می‌فروشد؟

دیجی‌کالا موبایل را گران‌تر می‌فروشد؟

برخی مشتریان قیمت گوشی در برخی فروشگاه‌های آنلاین از جمله دیجی‌کالا را بالاتر می‌دانند و عده‌ای نیز به دلیل مشکلات ضمانت یا ریجستری قید خرید اینترنتی را زده‌اند.

TejaratNews.com/
واردات 14 میلیون گوشی موبایل

واردات 14 میلیون گوشی موبایل

معاون فنی گمرک ایران از واردات بیش از 14 میلیون دستگاه گوشی موبایل به روش تجاری و مسافری در سال گذشته خبر داد که نشان از سهم حداقل 21 درصدی گوشی های اپل از این واردات داشت.

TejaratNews.com/
قیمت محبوب‌ترین گوشی‌های موبایل در بازار

قیمت محبوب‌ترین گوشی‌های موبایل در بازار

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A12 SM-A125F/DS دو سیم کارت ظرفیت 64 گیگابایت به قیمت 4 میلیون و 249 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

TejaratNews.com/
قیمت موبایل امروز 24 فروردین 1400

قیمت موبایل امروز 24 فروردین 1400

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A12 SM-A125F/DS دو سیم کارت ظرفیت 64 گیگابایت به قیمت 4 میلیون و 59 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

TejaratNews.com/

قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400

قیمت موبایل امروز 18 فروردین 1400

قیمت موبایل امروز 18 فروردین 1400

امروز گوشی موبایل سامسونگ GALAXI S20 دو سیم‌کارت ظرفیت 128 گیگابایت، 12 میلیون و 500 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

TejaratNews.com/

ریزش قیمت‌ها در بازار موبایل شدت گرفت

قیمت برخی مدل‌های موبایل

قیمت برخی مدل‌های موبایل

گوشی موبایل هوآوی مدل Y9a FRL-L22 دو سیم کارت ظرفیت 128 گیگابایت به قیمت 7 میلیون و 490 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

TejaratNews.com/
نوسانات قیمتی در بازار موبایل شب عید / قیمت موبایل گران شد؟

نوسانات قیمتی در بازار موبایل شب عید / قیمت موبایل گران شد؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 99 نوسانات قیمتی در بازار موبایل در بین انواع گوشی های مدل سامسونگ به حداقل رسیده است. مثلا سامسونگ گلکسی آ51 در این مدت بر روی 7 میلیون و 600 هزار تومان ثابت مانده ا...

TejaratNews.com/
قیمت سکه در بازار امروز سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور حراج ویژه خودرو ملی! / آغاز ثبت‌نام یارانه خودرو از امروز پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟ عرضه خودرو به بازار محدود شد فعالیت مجدد گوگل در عرصه تبلیغات ارزهای دیجیتالی

در حال بارگیری...