تثبیت سکه بالای قیمت حساس / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر

تثبیت سکه بالای قیمت حساس / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر

بازار طلا و سکه روز دوشنبه، همراه با گذر از مرز مهم خود، جهش چشمگیری را تجربه کرد؛ به طوری که هر سکه امامی روز گذشته با افزایش میزان هیجانات در بین معامله‌‌‌گران که ناشی از روند مذاکرات بود، به قیمت 12میلیون و 580‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار طلا و سکه روز دوشنبه، همراه با گذر از مرز مهم خود، جهش چشمگیری را تجربه کرد.

به طوری که هر سکه امامی روز گذشته با افزایش میزان هیجانات در بین معامله‌‌‌گران که ناشی از روند مذاکرات بود، به قیمت 12میلیون و 580‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

نا‌هماهنگی بین رشد نرخ دلار و سکه

به دلیل نا‌هماهنگی بین رشد نرخ دلار و سکه در بازار داخلی و شاخص قیمت مصرف‌کننده، احتمال می‌رود در ماه‌‌‌های آتی، تغییرات بنیادی در بازار ایجاد شود.

سرمایه‌گذاران از ابتدای سال در انتظار تحقق توافق هسته‌‌‌ای و برداشته‌شدن تحریم‌‌‌ها هستند که این امر باعث شده است بهای سکه و دلار از شاخص قیمت مصرف‌کننده عقب بماند.

بنابراین گفته می‌شود در صورتی که توافقی صورت نگیرد، سکه و دلار سعی خواهند کرد جاماندگی خود را جبران کنند.

عقبگرد اونس طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه ضمن گزارش تورم بالا و احتمال ابقای جرمی پاول برای دور آینده فدرال رزرو در (ساعت20) به 1818دلار کاهش یافت.

فتبه گه کارشناسان، عوامل بنیادین بازار طلا خوب به نظر می‌رسند؛ زیرا بازده واقعی منفی است، اما احتمالا سیاست پولی تحکیم می‌شود و قیمت طلا در بلندمدت کاهش پیدا می‌کند.

همچنین انتظارات فزاینده‌‌‌ای وجود دارد که آمریکا و چین برای پایین بردن قیمت نفت که یکی از بزرگ‌ترین عوامل تاثیرگذار بر انتظارات تورمی است، مداخله کنند.

این مساله روی روند قیمت طلا تاثیر گذاشته و رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرده است.

در هفته جاری معامله‌گران، انتصاب ريیس جدید بانک مرکزی آمریکا از سوی جو بایدن و همچنین بازگشت محدودیت‌های کرونایی در بخش‌‌‌هایی از اروپا و تاثیر احتمالی آن بر فعالیت اقتصادی را زیر نظر دارند.

مطالعه بیشتر: سکه تمام طرح جدید 12٫5 میلیون تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/01
روند خوب عوامل بنیادین بازار طلا

کایل رودا، تحلیلگر شرکت IG Markets در این باره گفت: در کوتاه مدت تا میان مدت، عوامل بنیادین بازار طلا خوب به نظر می رسند زیرا بازده واقعی منفی است

او افزود: اما احتمالا سیاست پولی تحکیم می‌شود و طلا در بلندمدت به قیمت پایین‌تری کاهش پیدا می‌کند.

همچنین انتظارات فزاینده‌ای وجود دارد که آمریکا و چین برای پایین بردن قیمت نفت که یکی از بزرگترین عوامل تاثیرگذار در انتظارات تورمی است، مداخله کنند و این مسيله روی روند قیمت طلا تاثیر گذاشته است و رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرده است.

واکنش به انتصاب ريیس بانک مرکزی آمریکا

موضوع دیگری که مورد توجه سرمایه‌گذاران است، انتصاب ريیس جدید بانک مرکزی آمریکا از سوی جو بایدن، ريیس جمهور آمریکاست.

فعالان بازار همچنین بازگشت محدودیت‌های کرونایی در بخش‌هایی از اروپا و تاثیر احتمالی آن بر فعالیت اقتصادی را زیر نظر دارند.

مطالعه بیشتر: آخرین خبر از دلار 4200 تومانی/ پایان توزیع رانت ارزی

آخرین اخبار طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

دلار ارزان و طلا گران شد

دلار ارزان و طلا گران شد

با ارزان شدن دلار در جهان، قیمت طلا در بازارهای جهانی 6.20 دلار بالا رفت و هر اونس 1790.33 دلار معامله شد.

FarsNews.ir/
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (چهارشنبه 17 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 180 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
قیمت طلا و سکه امروز 17 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 17 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1788 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد چهارشنبه 17 آذر یک میلیون و 320 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/

صعود اونس جهانی ادامه دارد؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 17 آذر

طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

طلا بخریم یا نخریم؟ / بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار طلا

طلا بخریم یا نخریم؟ / بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار طلا

قیمت طلا و سکه در چند روز اخیرافزایش داشته است. از آن سو گفته می‌شود تغییر در شیوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، طلا را برای مصرف‌کننده ارزان می‌کند. آیا سرمایه‌گذاری در بازار طلا بازدهی مناسبی دارد؟

TejaratNews.com/
قیمت طلا و سکه امروز 16 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 16 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1784 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد سه‌شنبه 16 آذر یک میلیون و 323 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح قدیم

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح...

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (سه شنبه 16 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 260 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/

قیمت جهانی طلا امروز 16 آذرماه / اونس طلا به 1778 دلار و 46 سنت رسید

موانع افزایش بیشتر سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 16 آذر

موانع افزایش بیشتر سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 16 آذر

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار دیروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/

قیمت طلا و سکه امروز 15 آذر 1400

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار امروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/

قیمت جهانی طلا امروز 15 آذرماه / اونس طلا به 1782 دلار و 95 سنت رسید

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 15 آذر‌ماه / سکه 100 هزار تومان گران‌ شد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 15 آذر‌ماه / سکه 100 هزار تومان گران‌ شد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (دوشنبه 15 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 140 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
کاهش 20 درصدی قیمت طلا در راه است؟ / ماجرا چیست؟

کاهش 20 درصدی قیمت طلا در راه است؟ / ماجرا چیست؟

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران وعده کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت طلا را داده و گفته با تغییر شیوه دریافت مالیات بر ارزش‌ افزوده طلا، مردم منتظر کاهش قیمت طلا باشند.

TejaratNews.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل