پشت بام متری چند؟

پشت بام متری چند؟

در برخی محلات تهران پشت بام‌ها فروخته می شود و ساخت و سازهای غیرقانونی شبانه صورت می‌گیرد. عضو شورای شهر می‌گوید: برخی از خانه‌ها در این محدوده سند ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماجرای پشت بام فروشی در تهران سال هاست که مطرح شده است و این موضوع در برخی از مناطق تهران پررنگ تر است.

هر چند مسيولان در دوره‌های قبل اعلام کردند با این موضوع برخورد می‌کنند اما همچنان مشکل به قوت خود باقی است.

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در اینباره می‌گوید: تا حالا کوچه‌ای به نام و شماره هیچم شنیده‌اید؟ نه در اقصی نقاط کشور، بلکه در مرکز تهران؛ در محله قدیمی و فراموش شده شمیران نو، همسایه لویزان، مردمی که صدایشان شنیده نمی‌شود.

50 سال است مشکل ثبت و سند مسکونی مردم را حل نکرده‌ایم

وی با تاکید بر این که صدای مردم محله شمیران نو شنیده نمی شد، 62 درصد املاک مسکونی و تجاری این افراد قول نامه‌ای و تلاش‌های چند دهه‌ای ایشان برای ثبت و سنددار کردن خانه‌های فرسوده و ناپایدارشان به نتیجه می رسید.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شمیران نو محله‌ای اصیل با مردمانی شریف است که مهد دلاورمردان دفاع مقدس و سرداران شهید زنده همچون سردار علی فضلی است و 170 شهید سرفراز دارد، اما به دلیل مشکلات انباشته و عقیم ماندن تلاش های مردم برای توسعه، بیشتر آنها به مناطق دیگر تهران مهاجرت کرده‌اند.

امانی تاکید کرد: 50 سال است مشکل ثبت و سند مسکونی مردم را حل نکرده‌ایم و همزمان اجازه تخریب و نوسازی نمی دهیم و مردم را مجبور می‌کنیم که از روی اضطرار خانه‌های خود را تخریب کنند و زمینه را برای سوء استفاده سوداگران و دلالان فراهم می‌کنیم.

یکی مالک پشت بام، دیگری مالک زیر پله و آن دیگری مالک زیرزمین است

وی تصریح کرد: از پشت بام‌فروشی و زیرزمین‌فروشی گرفته تا خانه های چندمالکی، یکی مالک پشت بام، دیگری مالک زیر پله و آن دیگری مالک زیرزمین است و برخی فروشندگان، پشت بام، راهرو، زمین و حیاط را جداگانه می فروشند.

در شمیران نو مالکان پشت بام خانه‌های خودرا واگذار می‌کنند

کاوه حاج علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: در برخی از محلات تهران که زمین کم است روش های جدیدی مثل پشت بام فروشی ایجاد شده است و این کار در گلابدره و شمیران نو بیشتر انجام می شود.

وی ادامه داد: در شمیران نو مالکان پشت بام خانه های خودرا واگذار می کنند و شبانه ساخت و ساز انجام می شود و این روند ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اضافه کرد: یک ساختمان 10 سال پیش یک طبقه بوده و الان چهار طبقه شده است و ساختمان‌هایی هستند که فاقد حداقل استانداردها و دوام ایمنی هستند.

وی با اشاره به سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: تراکم جمعیت در این محدوده ها زیاد است. ساخت و ساز در این محدوده های غیرقانونی است و شهرداری نواحی باید با این ساخت و سازهای برخورد کند.

در گرانترین منطقه تهران محله ای وجود دارد که پشت بام را متری 10 میلیون تومان می فروشند تا یک واحد فرسوده طبقاتی ایجاد کنند.

منبع: فارس

مطالعه بیشتر: اجاره خانه در محدوده لوکس تهران چند؟
local_offerبرچسب‌ها:
کاهش نرخ تورم مسکن در آبان 1400

کاهش نرخ تورم مسکن در آبان 1400

عدد شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران در آبان1400، بر اساس ماه پایه فروردین 1395 به عدد 774،8 رسید که نسبت به ماه قبل (778.6)، 0.5 درصد کاهش داشته است.

Irinn.ir/
خروج تدریجی بازار مسکن از بلاتکلیفی

خروج تدریجی بازار مسکن از بلاتکلیفی

نزدیک شدن فاصله نرخ‌های پیشنهادی با قیمتهای قطعی در بازار مسکن در کنار افزایش نسبی معاملات نسبت به سال گذشته می‌تواند نشان‌دهنده رسیدن قیمت مسکن به کف، پذیرش رکود از سوی مالکان و ورود تدریجی تقاضای مص...

Bartarinha.ir/
اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن

اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی از اصلاح دو شرط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: سابقه سکونت در کلانشهرها پنج سال است و تغییر نمی‌کند.

TejaratNews.com/

تمدید ثبت‌نام نهضت ملی مسکن تا پایان آذر

ثبت‌نام نهضت ملی مسکن دوباره تمدید شد

ثبت‌نام نهضت ملی مسکن دوباره تمدید شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذر 1400 خبر داد.

TejaratNews.com/

واریز 5 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن ملی

ورود چینی‌ها به پروژه‌های مسکن ملی تکذیب شد

ورود چینی‌ها به پروژه‌های مسکن ملی تکذیب شد

یک مقام مسيول گفت: در جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم، بحث ورود چینی‌ها به طرح نهضت ملی مسکن به صورت کامل تکذیب شد.

Bartarinha.ir/
قیمت مسکن در 6 منطقه محبوب تهران

قیمت مسکن در 6 منطقه محبوب تهران

شش منطقه از شهر تهران که محدوده سکونتی اقشار متوسط و بالا محسوب می‌شود در بین مناطق 22 گانه حدود نیمی از معاملات مسکن را به خود اختصاص می‌دهد؛ تعداد قراردادهای خرید و فروش در یکی از مناطق مذکور (منطقه...

TejaratNews.com/
وام مسکن برای تهرانی‌ها چقدر تمام می‌شود؟

وام مسکن برای تهرانی‌ها چقدر تمام می‌شود؟

آخرین قیمت‌های اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف 480 میلیون تومان شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 80 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ...

Bartarinha.ir/

اوراق مسکن چند؟

قیمت مسکن در مناطق پرمعامله تهران

قیمت مسکن در مناطق پرمعامله تهران

شش منطقه از شهر تهران که محدوده سکونتی اقشار متوسط و بالا محسوب می‌شود در بین مناطق 22 گانه حدود نیمی از معاملات مسکن را به خود اختصاص می‌دهد؛ تعداد قراردادهای خرید و فروش در یکی از مناطق مذکور (منطقه...

Bartarinha.ir/

قیمت خرید مسکن در اطراف تهران / پردیس ارزان‌تر است یا رودهن؟

قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران

قیمت مسکن دولتی 4 برابر خانه‌های پرند و پاکدشت

قیمت مسکن دولتی 4 برابر خانه‌های پرند و پاکدشت

برآوردها نشان می‌دهد که وام مسکن دولتی 450 میلیون تومان است و متقاضیان باید 450 میلیون تومان آورده نقدی داشته باشند، تا زمان تحویل این خانه‌ها 900 میلیون تومان تمام می‌شود. خانه‌هایی که در حال حاضر بی...

TejaratNews.com/
رشد 8 هزار واحدی شاخص کل بورس خروج تدریجی بازار مسکن از بلاتکلیفی حضور مردم در بورس یک فرصت ملی است/راه‌ نجات بازار سرمایه ترویج سرمایه‌گذاری غیر مستقیم واقعیت بازار ارز از نظر مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با 8 هزار واحد رشد "ولیز" 9 واحد آپارتمان را به مزایده گذاشت حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "پیزد" نظر داد "نوری" تعمیرات اضطراری دارد/ تعطیلی فعالیت "نوری" به مدت 40 روز وانت آریسان بهبود یافته به زودی تولید می‌شود چراغ آیفکس سبز شد الزام بانک مرکزی برای دریافت «اینماد» خلاف قانون است رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران بورس بالاخره سبز شد | افزایش 8 هزار و 486 واحدی شاخص کل بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه کاهش قیمت مرغ رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401 پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی گام فولاد مبارکه در راستای شفافیت،افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌ داخلی رقم احتمالی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده اعمال اوراق اختیار فروش تبعی "شپاس" به بهمن ماه موکول شد پذیره نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نماد "اراد 94" در فرابورس صکوک 10 هزار میلیارد ریالی کرمان موتور عرضه می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سهام سهامداران خود را سه برابر می‌کند راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت در مدیریت پشتیبانی بانک ایران زمین مصلحت سهامداران؛ اولویت دولتمردان در تنظیم بودجه 1401 آقای ريیسی! قیمت سکه و دلار باز هم بالا رفت سهامداران کگهر بخوانند / سود کگهر چقدر افزایش یافت؟ تراکتور هم‌قیمت دناپلاس شد / اختلاف 200 میلیونی تراکتور آزاد و دولتی! موعد تقدیم لایحه بودجه 1401 به مجلس قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماه قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 14 آذر عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "وشهر" از فردا حداقل حقوق کارمندان سال آینده 4.5 میلیون تومان می‌شود/سقف معافیت مالیاتی حقوق 5 میلیون تومان قیمت طلا و سکه امروز 14 آذر 1400 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مهمان امروز بورس کالا فقط یک عرضه برای معامله در بورس انرژی تالار سیمان بورس کالا میزبان 832 هزارتن سیمان بود شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی همراه است متوسط قیمت خرید ویلا در گیلان / ویلاهای ارزان قیمت گیلان کجاست؟ اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن انتصاب جدید در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران نرخ صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 قیمت لیر ترکیه امروز 14 آذر‌ماه / افت ارزش درهم امارات الان زمان مناسبی برای عرضه اولیه نیست / دولت فرصت‌سوزی نکند