فولاد مبارکه از کارکنان خود به عنوان سرمایه‌های انسانی یاد می‌کند/ فولاد مبارکه جزو سخت‌گیرترین صنایع در حوزه ایمنی است

فولاد مبارکه از کارکنان خود به عنوان سرمایه‌های انسانی یاد می‌کند/ فولاد مبارکه جزو سخت‌گیرترین صنایع در حوزه ایمنی است

ایلنا: مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه به مناسبت هفته کارگر و روز روابط عمومی، از خبرگزاری کار ایران (ایلنا) بازدید کرد.

به گزارش خبرنگاری ایلنا، محمدجواد براتی، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ضمن ابزار خرسندی از حضور در خبرگزاری ایلنا، به کارکنان این خبرگزاری خدا قوت گفت و عنوان کرد: خوشحالیم این خبرگزاری در انعکاس اخبار و دست آوردهای صنعت کشور در کنار بنگاه‌های اقتصادی است.

وی شرکت فولاد مبارکه را مولد انقلاب دانست و گفت: شرکت فولاد مبارکه نقش بسیار مهمی در پیشرفت کشور و توسعه صنعت داشته است. این شرکت نه تنها نیاز کشور را به تولید محصولات فولادی تامین کرده است، بلکه الگو خوبی برای بنگاه داری اقتصادی در سطح کشور است.

وی با اشاره به تولید 30 میلیون تن فولاد در کشور، گفت: حدود یک سوم تولید فولاد کشور بر عهده شرکت فولاد مبارکه است، حدود 22 هزار نفر به طور مستقیم و  در مجموع 350 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ادامه داد: چند طرح توسعه‌ای در دهه مبارک فجر با سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومان آغاز شده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مرحله اول این سرمایه‌گذاری‌ها، 12 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.

براتی ادامه داد: این سرمایه‌گذاری‌ها در قالب گروه پیشرانان پیشرفت ایران کلید خورده است که هم‌اکنون برخی از پروژه‌ها به مرحله اجرا رسیده و برخی از آن‌ها در مراحل مطالعه و ... است که به‌زودی شاهد تحولی در این زمینه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه گروه فولاد مبارکه با رویکرد آینده نگر و تولید بهینه آغاز به کار کرده است، عنوان کرد: فولاد مبارکه همواره در حال پایش وضعیت و آینده نگری خود است و جزو صنایع موفق در کشور به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تولید فولاد یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی در کشور است،‌ گفت: فولاد مبارکه علاوه بر تولید محصولات فولادی در حوزه مسيولیت‌های اجتماعی نیز نقش ویژه‌ای برای خود قايل بوده است؛ به طوری که در حوزه بهداشت و درمان،‌ فرهنگی، ورزشی و... فعالیت می کند.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه با اشاره به کمبود اکسیژن در زمان شیوع بیماری کرونا، گفت: فولاد مبارکه با احساس مسيولیت اجتماعی پیش از 28 هزار تن اکسیژن به صورت رایگان در اختیار بیمارستان ها قرار داد و بیش از 150 میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها را نیز تامین کرد.

وی در خصوص میزان رضایتمندی کارکنان شرکت فولاد مبارکه گفت: رضایتمندی کارکنان شرکت فولاد مبارکه به نسبت شرایط اقتصادی جامعه،‌ خوب است. در واقع میانگین رضاتمندی کارکنان و پیمانکاران در فولاد مبارکه بالا است و فولاد مبارکه پیمانکاران را نیز حمایت می کند.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه از کارکنان خود به عنوان سرمایه‌های انسانی یاد می کند و خود را موظف می داند که از این سرمایه‌های انسانی حمایت کند و نگاه ویژه تری به آنها داشته باشد.

براتی با بیان اینکه کار سخت، حمیات ویژه را می طلبد، اظهار کرد: کارگری که پای کوره داغ مشغول به کار است؛ کوچکترین اشتباه خطرساز خواهد بود،‌بنابراین باید با کمترین دغدغه اقتصادی و معیشتی مشغول به کار باشد.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه از رکورد 1000 روز بدون حادثه در فولاد مبارکه خبر داد و گفت: فولاد مبارکه جزو سخت‌گیرترین صنایع در حوزه ایمنی است و هر اقدامی در فولاد مبارکه باید پیوست ایمنی داشته باشد و فعالیتی که ایمن نباشد و ممکن باشد سلامت کارکنان را به خطر بیاندازد متوقف خواهد شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه صنعت فولاد یک صنعت سخت و خشن است؛ اما وضعیت شرکت فولاد مبارکه در ایمنی بسیار مطلوب است.

وی از کسب رکوردهای مختلف در گروه فولاد مبارکه خبر داد و گفت: در فروردین ماه سال جاری 30 رکورد در گروه فولاد مبارکه کسب شده است؛ این امر تنها زمانی رخ خواهد داد که کارگران از کار در این شرکت راضی باشند.

وی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرکت فولاد مبارکه گفت:  فولاد مبارکه تنها شرکت در ایران است که ایزو مرتبط به کرونا را دریافت کرده است. روزانه 22 هزار نیرو از شهرهای مختلف به این شرکت رفت و آمد دارند. این امر اهمیت رعایت پروتکل بهداشتی را دوچندان می کند. شرکت فولاد مبارکه در حوزه کرونا و صیانت از کارکنان توجه ویژه‌ای داشته است.

براتی ادامه داد: کارکنان شرکت فولاد مبارکه اگر کوچکترین علایم کرونا را داشته باشند، می توانند اعلام کرده و به طور رایگان تست کرونا بدهند و در صورت ابتلا با دریافت حقوق ومزایا به مرخصی بروند.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه از خودکفایی و بومی سازی شرکت فولاد مبارکه خبر داد و گفت: در گذشته شرکت های فولادی تمامی نیازهای خود را از واردات تامین می کردند. خوشبختانه فولاد مبارکه در حال حاضر 95 درصد نیاز خود را بومی سازی کرده است. از سال 81 تا به الان بیش از 400 هزار تجهیز و قطعه استراتژیک در فولاد بومی سازی شده و همواره این شرکت از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده است.

وی درخصوص سرمایه‌گذاری‌ها در قالب گروه پیشرانان پیشرفت ایران گفت: چندین شرکتی صنعتی وظیفه خود دانستند در شرایطی که دولت دچار مشکلات اقتصادی است، در کنار دولت برخی از پروژه‌ها را اجرا کنند؛ این امر علاوه بر حل مشکلات شرکت‌ها باعث می‌شود بخشی از مشکلات کل کشور نیز حل شود؛ اگر مجموعه فولاد مبارکه بخواد نقش خود را به خوبی ایفا کند نیازمند همکاری خوب با رسانه‌ها است تا به کمک آنها ارزش‌هایی که به دنبال آن است تبین کند و همچنن رسانه ها با پوشش این کار بزرگ باعث امیدآفرینی در جامعه شوند.

فولاد مبارکه در حوزه ورزشی و رفاهی امکانات خوبی فراهم کرده

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اظهار کرد: فولاد مبارکه در حوزه ورزشی و رفاهی امکانات خوبی برای کارکنان خود فراهم کرده است.

براتی از امکانات رفاهی برای کارکنان شرکت فولاد مبارکه خبر داد و گفت: کارکنان و خانواده آنها می توانند از چند رشته ورزشی به طور رایگان استفاده کنند.

وی درخصوص فعالیت های ورزشی شرکت فولاد مبارکه گفت:  از74 تیم ورزشی در غالب باشگاه سپاهان حمایت می شود.

وی با اشاره به تکمیل ورزشگاه نقش جهان گفت: این باشگاه سالیان سال رها شده بود و مجموعه های دولتی توانایی تکمیل آن را نداشتند. فولاد مبارکه با هزینه خود این باشگاه را تکمیل کرد و با مدیریت باشگاه بیش از 72 رشته ورزشی را توسعه داد و این امر باعث استعداد یابی در حوزه ورزشی شد.

وی ادامه داد:  ورزش تنها فوتبال نیست. در حال حاضر استعدادهایی در سایر رشته ها وجود دارد که باید به آنها نیز توجه ویژه شود. فولاد مبارکه مانند سایر بخش‌ها، در بخش ورزش نیز با برنامه‌زیری اصولی و ساختاری بر خورد می‌کند.

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه ها در بورس کالا آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «ثفارس» فوری: پرداخت وام 50 میلیونی آغاز شد| اقساط بلند مدت وام 50 میلیونی نمی‌توانیم 15 سال منتظر تولید لکوموتیو داخلی بمانیم/ امکان درآمد 20 میلیارد دلاری از ترانزیت مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است بانک‌ها استفاده از «چک موردی» را در دستور کار قرار دهند 270 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق نظام بانکی پرپتانسیل ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور امروز درباره مبلغ وام ودیعه مسکن تصمیم‌گیری می‌شود/ با مقصران ریزش ساختمان مترو پل در آبادان برخورد ... چشم انداز طلای جهانی در میانه نگرانی‌های رکودی و تورم بی‌سابقه ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان موفقیت فروردین ماه را باید در 12 ماه سال تکرار کنیم چگونه قبوض برق خانگی را رایگان کنیم؟ حذف موانع بانکی برای اختصاص تسهیلات به مرغداران و دامداران نرخ 29 ارز افزایش یافت | 3 خرداد 1401 اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده محقق می‌شود سهامداران تفارس بخوانند | بازگشایی نزدیک است؟ عرضه اولیه بعدی بازار سرمایه کدام نماد است؟ اعزام نیروهای واکنش سریع و امدادی صنایع پتروشیمی به آبادان پیش بینی قیمت دلار امروز 3 خرداد عرضه شمش بلوم و ورق فولادی در بورس کالا مردم پزشکان بدون دستگاه پوز را به سازمان مالیاتی معرفی کنند ماءالشعیر هم لاکچری شد / اعلام قیمت جدید در بازار میزان خرید مردم کم شد | تولیدکنندگان نگران شدند جاماندگان «وام بدون ضامن» بخوانند/ با این یازده تضمین وام بگیرید جهش 7 درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان یک امر ضروری درباره پرداخت یارانه ها قیمت نهایی عرضه بلوکی ایران خودرو و سایپا: بسیار بالاتر از قیمت تابلو افزایش 9.5 درصدی برق ورودی به صنایع/تولید فولاد به 6.9 میلیون تن رسید هشدار به ادارات پرمصرف رعایت نکنید قطع برق حتمی است قیمت آپارتمان‌های 40 متری مرکز تهران + جدول سرمایه‌گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در حوزه‌های استراتژیک جریان سرمایه جهانی در املاک و مستغلات رکورد زد طلا در بالاترین سطح 2 هفته‌ای اخیر ترمز کشید 19 پذیرش جدید در بورس کالا جولان‌دهی با 27‌! آغاز اعطای تسهیلات ویژه خرید نهاده های دامی تصمیم سخت ريیس جمهوری عبور پیک مصرف برق از مرز 51 هزار مگاوات مجلس شورای اسلامی در حوزه قانونگذاری یاریگر صنعت فولاد است نبض تولید در 1400؛ دولت کاهش تولید مواد اولیه را دریابد نرخ رسمی 29 ارز افزایشی شد درآمد اسنپ با وخامت اقتصادی کمتر می‌شود مقصر حادثه آبادان باید تاوان پس دهد ایران بزرگ‌ترین پالایشگاه ونزويلا را تعمیر می‌کند سازمان بورس اجازه بستن کد بورسی سهامداران را ندارد تکلیف جاماندگان «وام بدون ضامن» چه شد؟ تلاش رژیم صهیونیستی برای کنترل منابع آب غرب و شمال غرب کشور / خزر کوچک می‌شود خرید گاز در اتحادیه اروپا اشتراکی می‌شود خیال واهی برای خانه دار کردن مردم!