اختلاف‌ها برطرف شد/ از سرگیری واریزی‌ها به صندوق تثبیت بازار سرمایه

اختلاف‌ها برطرف شد/ از سرگیری واریزی‌ها به صندوق تثبیت بازار سرمایه

بورستهران- ایرنا- مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه به امضای قرارداد بین صندوق توسعه ملی و صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: براساس قرارداد امضا شده قرار بر این است تا واریزی بهمن و اسفند 1400 که رقمی معادل یک‌هزار و 300 میلیارد...

به گزارش ایرنا، ساعاتی قبل خبری درخصوص آغاز واریزی منابع به صندوق تثبیت بازار سرمایه متنتشر و در این خبر اعلام شد: روز شنبه (10 اردیبهشت‌ماه) سال جاری با حل اختلاف صندوق توسعه ملی و صندوق تثبیت بازار سرمایه، واریز اقساط 650 میلیارد تومانی آغاز و دو قسط به صورت یک‌جا (1300 میلیارد تومان) پرداخت شده است که این روند تا تسویه مبلغ تعهد شده، ادامه خواهد داشت.

در این زمینه «امیرمهدی صبایی» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به ارايه توضیحاتی برای خبر منتشر شده درخصوص واریز یک هزار و 300 میلیارد تومان منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت و افزود: براساس پیگیری‌هایی که از مدت ها قبل انجام شده بود و نیز توافقات صورت گرفته ، هیات امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ 26 دی ماه 1400 مصوب کردند تا مبلغی معادل 650 میلیارد تومان را به صورت ماهیانه نزد صندوق تثبیت بازار سرمایه سپرده گذاری کند.

وی اظهار داشت: به دنبال چنین توافقاتی مرحله نخست واریزی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه در تاریخ 30 دی ماه 1400 انجام شد.

صبایی با بیان اینکه ادامه این واریزی ها مستلزم امضای قرارداد فی مابین صندوق توسعه ملی و صندوق تثبیت بازار سرمایه بود، خاطرنشان کرد: پیش نویس آن قرارداد بلافاصله تهیه شد اما تا هفته گذشته هنور به جمع بندی و اجماع برای نهایی شدن آن پیش نویس نرسیده بودیم اما آن قرارداد روز سه‌شنبه (6 اردیبهشت 1401) به امضا رسید و روز چهارشنبه هم برای صندوق توسعه ملی ارسال شد.

مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با تاکید بر اینکه با توجه به انعقاد آن قرارداد دیگر هیچ مانعی برای شروع مجدد واریزی ها به صورت ماهیانه وجود ندارد، اعلام کرد: اکنون براساس امضای این قرارداد قرار بر این است تا واریزی بهمن و اسفند 1400 که رقمی معادل یک هزار و 300 میلیارد تومان می شود، انجام شود.

وی تاکید کرد: این واریزی ممکن است امروز انجام شود، اکنون در حال پیگیری های مربوط به فرآیند پرداختی هستیم و به زودی این واریزی به مرحله اجرا می رسد.

به گفته صبایی، براساس توافقات انجام شده این واریزی  برای ماه های آینده هم ادامه دار خواهد بود تا به معادل ریالی 510 میلیون دلار برسیم.

مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با بیان اینکه صندوق تثبیت بازار سرمایه تا به امروز 2 هزار و 684 میلیارد تومان دریافتی داشته است که یک هزار و 300 میلیارد تومان دیگر هم امروز واریز خواهد شد، گفت: باقی این واریزی به صورت ماهیانه 650 میلیارد تومان واریز می شود تا به سقف تعیین شده برسیم.

وی اظهار داشت: با توجه به چنین اتفاقی، چالش بزرگی را که در 22 ماه گذشته و از زمان آغاز ریزش بازار با آن مواجه بودیم برطرف شده و به نظر می رسد که به تدریج شاهد واریز منابع به صندوق تثبیت بازار سرمایه باشیم.

صبایی افزود: معادل ریالی یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی که طبق مصوب دولت قرار است به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود، رقمی حدود 12 هزار میلیارد تومان می شود که بخشی از  آن را دریافت کرده ایم.

مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه این این اقدام را اقدامی مثبت برای بازار سرمایه دانست و گفت: براسا مفاد قانون به صندوق تثبیت بازار سرمایه ماموریت داده شده است تا در مواقع بحران و نیز شرایط اضطراری بتواند به این بازار ورود و ریسک‌های اعمال شده بر معاملات بازار را مدیریت کند.

وی درباره واریزی فروردین و اردیبهشت 1401 صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: صندوق توسعه ملی طبق برنامه، واریزی ها را انجام می دهد و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه یک هزار و 300 میلیارد تومان دیگر برای فروردین و اردیبهشت 1401 دریافت کنیم و امیدواریم که وقفه ای در این واریزی ها صورت نگیرد.

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه ها در بورس کالا آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «ثفارس» فوری: پرداخت وام 50 میلیونی آغاز شد| اقساط بلند مدت وام 50 میلیونی نمی‌توانیم 15 سال منتظر تولید لکوموتیو داخلی بمانیم/ امکان درآمد 20 میلیارد دلاری از ترانزیت مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است بانک‌ها استفاده از «چک موردی» را در دستور کار قرار دهند 270 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق نظام بانکی پرپتانسیل ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور امروز درباره مبلغ وام ودیعه مسکن تصمیم‌گیری می‌شود/ با مقصران ریزش ساختمان مترو پل در آبادان برخورد ... چشم انداز طلای جهانی در میانه نگرانی‌های رکودی و تورم بی‌سابقه ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان موفقیت فروردین ماه را باید در 12 ماه سال تکرار کنیم چگونه قبوض برق خانگی را رایگان کنیم؟ حذف موانع بانکی برای اختصاص تسهیلات به مرغداران و دامداران نرخ 29 ارز افزایش یافت | 3 خرداد 1401 اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده محقق می‌شود سهامداران تفارس بخوانند | بازگشایی نزدیک است؟ عرضه اولیه بعدی بازار سرمایه کدام نماد است؟ اعزام نیروهای واکنش سریع و امدادی صنایع پتروشیمی به آبادان پیش بینی قیمت دلار امروز 3 خرداد عرضه شمش بلوم و ورق فولادی در بورس کالا مردم پزشکان بدون دستگاه پوز را به سازمان مالیاتی معرفی کنند ماءالشعیر هم لاکچری شد / اعلام قیمت جدید در بازار میزان خرید مردم کم شد | تولیدکنندگان نگران شدند جاماندگان «وام بدون ضامن» بخوانند/ با این یازده تضمین وام بگیرید جهش 7 درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان یک امر ضروری درباره پرداخت یارانه ها قیمت نهایی عرضه بلوکی ایران خودرو و سایپا: بسیار بالاتر از قیمت تابلو افزایش 9.5 درصدی برق ورودی به صنایع/تولید فولاد به 6.9 میلیون تن رسید هشدار به ادارات پرمصرف رعایت نکنید قطع برق حتمی است قیمت آپارتمان‌های 40 متری مرکز تهران + جدول سرمایه‌گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در حوزه‌های استراتژیک جریان سرمایه جهانی در املاک و مستغلات رکورد زد طلا در بالاترین سطح 2 هفته‌ای اخیر ترمز کشید 19 پذیرش جدید در بورس کالا جولان‌دهی با 27‌! آغاز اعطای تسهیلات ویژه خرید نهاده های دامی تصمیم سخت ريیس جمهوری عبور پیک مصرف برق از مرز 51 هزار مگاوات مجلس شورای اسلامی در حوزه قانونگذاری یاریگر صنعت فولاد است نبض تولید در 1400؛ دولت کاهش تولید مواد اولیه را دریابد نرخ رسمی 29 ارز افزایشی شد درآمد اسنپ با وخامت اقتصادی کمتر می‌شود مقصر حادثه آبادان باید تاوان پس دهد ایران بزرگ‌ترین پالایشگاه ونزويلا را تعمیر می‌کند سازمان بورس اجازه بستن کد بورسی سهامداران را ندارد تکلیف جاماندگان «وام بدون ضامن» چه شد؟ تلاش رژیم صهیونیستی برای کنترل منابع آب غرب و شمال غرب کشور / خزر کوچک می‌شود خرید گاز در اتحادیه اروپا اشتراکی می‌شود خیال واهی برای خانه دار کردن مردم!