کاهش بی سابقه قیمت دوج کوین / نهنگ ها چه نقشه ای...

کاهش بی سابقه قیمت دوج کوین / نهنگ ها چه نقشه ای...

طبق آمار اینتودبلاک (Into The Block)، حجم تراکنش‌ نهنگ‌های دوج‌کوین در 24 ساعت گذشته 630.13 میلیون دلار بوده است که...

قیمت دوج‌کوین (DOGE) در ماه‌های اخیر به طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است. علی مارتینز، تحلیلگر حوزه ارز دیجیتال، با بررسی دلایل این کاهش قیمت عنوان کرد که احتمال از بین رفتن هیاهوی موجود پیرامون این توکن در آینده وجود دارد.

وی بیان داشت که حجم تراکنش‌ها و تعداد تراکنش‌ نهنگ‌ها رو به کاهش است. این موضوع حاکی از کاهش احتمالی علاقه یا اعتماد جامعه به این میم‌کوین است. با توجه به اینکه افراد کمتری درگیر خرید، فروش یا انتقال این توکن هستند، به نظر می‌رسد پویایی بازار آن در حال تغییر است.

مشاهدات فوق با رکود فعلی قیمت دوج‌کوین مطابقت دارد که نشان‌دهنده احساسات منفی و احتیاط سرمایه‌گذاران است. قیمت DOGE با وجود بازگشت اخیر به سطح 0.082 دلار بار دیگر به زیر 0.080 دلار کاهش یافته است.

طبق آمار اینتودبلاک (Into The Block)، حجم تراکنش‌ نهنگ‌های دوج‌کوین در 24 ساعت گذشته 630.13 میلیون دلار بوده است که نسبت به حجم 1.38 دلاری ثبت‌شده در 10 ژانویه، کاهشی 50 درصدی محسوب می‌شود. علاوه بر این، حجم معاملات روزانه DOGE از 778 میلیون دلار در ماه گذشته به به 286.87 میلیون دلار کاهش یافته است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت دوج‌کوین با کاهشی 3.26 درصدی طی 24 ساعت گذشته به 0.0799 دلار رسیده است. در پی کاهش قیمت، شاخص اوپن اینترست (open interest) دوج‌کوین نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت و معامله‌گران بازار مشتقات، سرمایه خود را از بازار خارج کردند.

طبق داده‌های کوین‌گلس (Coinglass)، این شاخص در زمان نگارش، با 3.77 درصد کاهش به 474.31 میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، حدود 1.09 میلیون دلار پوزیشن‌ طی 24 ساعت گذشته لیکویید شده است که تقریبا کل آن به پوزیشن‌های لانگ اختصاص دارد.

این موضوع نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت DOGE برای به حداقل رساندن ضرر و زیان خود در حال فروش گسترده هستند.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin، با مخفف DOGE و نماد Ɖ) یک ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی است که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس و از ابتدا فقط با هدف شوخی یا جوک ایجاد شده بود. دوج کوین را اولین میم کوین دنیای کریپتو می‌دانند. این ارز دیجیتال بامزه نام و لوگوی خود را از سگ نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) که یک نژاد ژاپنی و همینطور یک میم اینترنتی است الهام گرفته بود. البته نقش اصلی دوج کوین به‌عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی و پرداخت پاداش بود.

با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.

در دسامبر 2013 (آذر 92)، قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به 1000 دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین می‌گذشت، برنامه‌نویسی به‌نام بیلی مارکوس (Billy markus)،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال 2013 متولد شد.

بیلی مارکوس، خالق این ارز دیجیتال که با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto)، نامی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، سیستم پرداخت آنلاینی دوستانه و خودمانی ایجاد کند.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد