آغاز ساخت 31 هزارو 980 واحد مسکونی در استان یزد

آغاز ساخت 31 هزارو 980 واحد مسکونی در استان یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: فردا 31 هزار و 980 واحد مسکونی به صورت همزمان در سطح استان کلنگ زنی و علمیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه به صورت ویژه از فردا شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم، گفت: فردا 31 هزار و 980 واحد مسکونی به صورت همزمان در سطح استان کلنگ زنی و علمیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به نقل از ایسنا، محمدجواد ابوالحسینی در جمع خبرنگاران استان که در محل استانداری برگزار شد، افزود: این واحدها گسترده است و شامل مسکن روستایی، مسکن محروماند و مسکن شهری است که اگر به صورت طبقه‌بندی مطرح کنیم در بحث مسکن کارگری، یزد اولین استانی است که مسکن کارگری آن برای قشر کارگر آغاز بکار می‌کند و در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد که بار تولید و رشد و توسعه استان را به دوش دارند.

به گفته وی، اگر این تعداد مسکن را با مسکن‌های در حال ساخت از پروژه اقدام ملی و پروژه‌هایی که از ابتدای دولت آغاز بکار شده است جمع بزنیم شاهد ساخت نزدیک به 40 هزار واحد در استان خواهیم بود.

*** ساخت 60 هزار مسکن طی چهار سال

وی اضافه کرد: برنامه چهار ساله دولت براساس نیازسنجی در سطح استان حدود 53 تا 54 هزار واحد است که تا سطح 60 هزار واحد هم مطرح شده که با افزایش جمعیت طی این چهار سال به هدف 60 هزار می‌رسیم.

این مسوول استان تاکید کرد: نکته اساسی این است که این پروژه‌ها هر چه زودتر آغاز شود چون متقاضیانی که درخواست کننده هستند آمار آنها قابل توجه هست و آمار ثبت نامی ما 108 هزار نفر است.

وی گفت: این افراد شاید همه آنها نتوانند شرایط وزارت راه را احراز کنند ولی این یک عدد معنا داری هست و معنای آن این است که کسانی هستند که به هر نحوی فاقد مسکن هستند؛ یعنی این تعداد افراد در استان دارای مسکن استیجاری یا متعلق به والدین و اقوام هستند و تقاضا دارند صاحبخانه شوند.

آب و مسکن، مهمترین برنامه‌های کاری معاونت عمرانی استانداری یزد است

وی برنامه‌ها در حال پیگیری در حوزه معاونت عمرانی در دولت سیزدهم را بر پایه 2 محور اعلام کرد که شامل آب و مسکن است که مهمترین مسيله ای که توسط حوزه عمرانی به جد در حال پیگیری هست موضوع آب استان است .

این مسوول یادآور شد: پیشرفت و آبادانی استان یزد که از مجموعه ای از جمعیت کوشا و تلاشگر و با فرهنگ تشکیل شده و البته همه تعلق به یک حوزه فرهنگی دارند، در گرو تامین آب است؛ این مجموعه و ساکنان استان که تلاشگری آنها زبانزد خاص و عام است با یک مسيله عمده ای طی قرنهای مختلف دست به گریبان بوده و آن بحث آب است؛ چه آب مورد نیاز در کشاورزی و چه آب صنعت و حتی آب شرب؛ این استان مشکلاتی داشته که طی سالهای گذشته تشدید شده است.

وی اظهار کرد: مصارف افزایش یافته و جمعیت هم رشد یافته ولی منابع آب ما کاهش یافته است و همین موجب شده تا طی سالهای گذشته بحث‌های مختلفی را در حوزه آب داشته باشیم .

ابوالحسینی، مسيله آب را مسيله عمده یزد که مورد تاکید مدیریت استان است و در حوزه عمرانی می‌گنجد دانست و گفت: مسيله دوم که خیلی به آن تاکید شده و شعار اصلی و کلیدی دولت هم هست بحث مسکن است.

وی افزود: حوزه مسکن از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از مشکلاتی که در سطح استان داریم بحث مسکن است و اکنون هم رشد جمعیت و مهاجرت و برخی عوامل دیگر دست به دست هم داده تا امروز تعداد قابل توجهی از ساکنان این استان فاقد مسکن ملکی باشند.

وی ادامه داد: یزد استانی است که معمولا بحث مسکن استیجاری در گذشته در آن باب نبوده است ولی طی 10 سال گذشته این موضوع گسترش یافته که علل و عوامل مختلفی داشته ولی اکنون باید راهکارهایی جهت تامین مسکن در سطح استان داشته باشیم.

148 هزار نفر در روستاهای استان یزد ساکن هستند

ابوالحسینی یادآور شد: در حوزه روستاها 359 دهیاری در سطح استان داریم و جمعیت ساکن در روستاهای ما 148 هزارو 695 نفر هستند که 14.5 درصد جمعیت استان را شامل میشوند؛ این میزان جمعیت روستایی به نسبت بقیه نقاط کشور پایین است و نرخ شهرنشینی ما بالاتر است که این تجزیه و تحلیل خود را دارد.

وی افزود: در حوزه دهیاری‌ها در زمینه حوزه عمرانی روستاها اقداماتی انجام شده است؛ در پروژه‌های روستایی تعریف شده در استان 575 پروژه بالای 100 میلیون داریم که در سطح روستاها فعال است که مبلغ کل این پروژه‌ها که باید هزینه گردد تا ساخته شود 217 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: نسبت هزینه‌های جاری به هزینه‌های عمرانی روستایی آمار خوبیست که در استان ما وجود دارد، روستاهای ما از مدیریت کارآمدی نسبت به شهرها برخوردار هستند چون ساز و کارهای بروکراسی در آنها گسترده نیست و سیستم پویاتری دارند.

هزینه‌های جاری به عمرانی در روستاها 11 به 89 درصد است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: هزینه‌ها در روستاها بالاست ولی مقایسه آن با هزینه‌های شهری نشان می‌دهد روستاها کارآمدتر هستند ؛ هزینه‌های جاری به عمرانی در روستاهای ما 11 درصد جاری و 89 درصد عمرانی است و مجموعا در سطح استان اعتباراتی که پارسال اخذ شد 410 تا 415 میلیارد تومان بود و امسال هم باید صبر کرد تا ببینیم چه مبالغی را می‌توانند احصا کنند .

وی تعداد شهرهای استان را 24 شهر اعلام کرد که این شهرها دارای شورا و شهرداری هستند ، اعضای شورای شهر در استان 132 نفر می‌باشند و در این حوزه اعتبارات خوبی از سوی وزارت کشور جذب شده است؛ برخی اعتبارات از محل در آمد خود شهرداری‌ها بوده و برخی هم از منابع ملی جذب شده است.

جذب 10 میلیارد تومان در شهرداری‌های استان

به گفته وی در سه ماه اول امسال 10 میلیارد تومان برای شهرداری‌ها جذب شد، چهار محله مورد بازدید قرار گرفت و طرح مطالعاتی آن انجام شده و چهار محله جدید هم کار مطالعاتی آن انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: برای مناطق، 2800 تن قیر یارانه ای تامین شد و 52 میلیارد تومان هم برای خرید قیر اختصاص یافت ؛ 47 میلیارد تومان هم برای نقاط حاشیه نشین ردیف شد که شهرهای میبد و یزد مشمول حاشیه نشینی هستند؛ تسهیلات هم در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته و وضعیت نیروها هم ساماندهی شده است .

وی در مورد نیروهای شهرداری‌ها هم گفت: بخشی از نیروهای قراردادی شهرداری‌ها پیمانی شدند و پیمانی‌ها هم رسمی شدند و به لحاظ امنیت شغلی در شرایط بهتری قرار دارند که امید است با پیگیری‌ها وضعیت نیروها بهتر هم بشود .

ابوالحسینی ادامه داد: در بحث ماشین الات هم ماشین آلات خوبی در استان در حوزه نوسازی جذب شد، برای تغییر پسماند هم مطالعاتی انجام و یکسری طرحها تصویب شده و طرح بزرگ ما پسماند شهرهای یزد، حمیدیا، و شاهدیه و زارچ است که امیدواریم نهایی شود.

وی از تنظیم برنامه 5 ساله شهرداری‌ها خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در چهار شهر منعقد شده است و بقیه شهرها هم در حال انعقاد آن هستند.

وی به حوادث و بلایای طبیعی در استان هم گریزی زد و اظهار کرد: در ایام قبل از نوروز امسال چند حادثه ترافیکی تلخ در جاده‌های بافق و طبس داشتیم که منجر به فوت عزیزان ما شد.

به گفته وی در جلساتی که به همین منظور و پس این حوادث شکل گرفت مقرر گردید در طول ایام نوروز یعنی 13 روز نوروز جلسات کاهش حوادث رانندگی شکل گیرد که اثرات خوبی داشت و به صورت محسوسی تصادفات کمتر شد و اقدامات محدود کننده در سطح جاده‌های استان شکل گرفت و الان هم در حال پیگیری هستیم.

ابوالحسینی با بیان اینکه در شورای ترافیک شهرستانها 400 مصوبه داشتیم که 70 درصد این مصوبه‌ها اجرایی شده و بقیه در حال اجراست گفت: در حوزه جدا سازی اب فضای سبز هم توسط دفتر فنی در حال پیگیری هستیم؛ توسعه فضای سبز طی سالهای گذشته مبتتی بر اب‌های غیر شرب و شرب بوده و اکنون نزدیک به 2 میلیون متر مکعب اب در فضای سبز در حال استفاده هست که برنامه داریم که این رقم را نصف کنیم.

وی اظهار کرد: در بحث بار هم استان یزد یکی از استان‌هایی هست که هم مقصد بار هست و هم مبدا بار و هم مواد اولیه از آن خارج میشود و هم مواد اولیه از نقاط دیگر کشور به این استان حمل میشود و قسمت عمده این حمل بار هم توسط سیستم کامیون و جاده در حال انجام است.

به گفته وی پروژه مشترکی میان دفتر فنی و اداره کل راه استان در حال اجراست که در برخی شهرستان‌ها اجرا شده و در حال اجراست که اگر اجرایی شود عدالت در توزیع بار در استان حاکم میشود و هزینه‌های حمل بار هم متوازن و متعارف می‌گردد.

معاون عمرانی استاندار یزد ادامه داد: در حوز مدیریت بحران هم جلسات استانی مرتب تشکیل میشود؛ طی 6 ماه گذشته ما حوادث متعددی داشتیم و هر آنچه می‌توانست و هر حادثه ای بود طی این شش ماه در استان رخ داد؛ جلسات متعددی تشکیل شد برای جبران خسارت‌ها تا استان را در برابر این حوادث ایمن کنیم.

رسانه‌ها بهترین ابزار انتقال نقطه نظرات مردم هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: اصحاب رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی، بهترین ابزار برای انتقال نقطه نظرات مردم به مسوولان هستند .

وی با بیان اینکه امید است در راستای خدمت به مردم توانسته باشیم انجام وظیفه کنیم افزود: هر چند فرصت‌ها سریع می‌گذرد اما باید این فرصتها را دریابیم که اگر استفاده نشود گاهی احساس می‌شود این فرصت‌ها به سادگی از دست رفته است.

وی ادامه داد: حوزه عمرانی بعنوان مجمومه ای از دفاتر و ادارات کل، امور شهری و شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را پیگیری می‌کند، مجموعه دفتر فنی و حوزه ترافیک و حمل‌ونقل و شهرسازی و محیط‌زیست هم در دل این حوزه قرار دارد.

معاون عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: مدیریت کل بحران هم ذیل وظایف استاندار تعریف شده که به معاونت عمرانی استانداری تفویض شده که وظایف مربوط به قبل، حین و بعد از بحران را برعهده دارد.

مطالعه بیشتر: سامانه ملی املاک و اسکان به بن بست خورد؟
local_offerبرچسب‌ها:
نهضت مسکن به نازک‌کاری رسید/جدیدترین وضعیت استان‌ها

نهضت مسکن به نازک‌کاری رسید/جدیدترین وضعیت استان‌ها

آخرین وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن حاکی از آن است که حدود 430 هزار واحد در 31 استان به مرحله فونداسیون، 200 هزار واحد به مرحله‌ی سقف و 63 هزار واحد به نازک‌کاری رسیده است.

Isna.ir/
قیمت 40 میلیونی هر متر مسکن در تهران/ آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن

قیمت 40 میلیونی هر متر مسکن در تهران/ آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن

بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به متری 39 میلیون و 400 هزار تومان رسیده که رشد ماهانه بیش از 8 درصدی را برای اولین بار در دو سال اخیر تجربه کرد.

MehrNews.com/

رشد تورم ماهانه مسکن نزولی شد

زمین برای ساخت 2.8 میلیون واحد نهضت ملی مسکن تامین شد

زمین برای ساخت 2.8 میلیون واحد نهضت ملی مسکن تامین شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه زمین برای ساخت 2 میلیون و 800 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد، گفت: تامین اراضی 4 میلیون واحد مسکونی باید حداکثر تا پایان مرداد به اتمام برسد.

MehrNews.com/

خبر خوش وزیر راه در مورد ساخت مسکن در کشور

نهضت ملی مسکن درگیر چهار پاشنه آشیل

خبر مهم درباره افزایش وام نهضت ملی مسکن/ جزییات تازه...

خبر مهم درباره افزایش وام نهضت ملی مسکن/ جزییات تازه...

مسکنوزیر راه و شهرسازی از ارايه پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان به شورای پول و اعتبار خبر داد. وام این طرح در زمان حاضر 450 میلیون تومان است.

KhabarOnline.ir/
هزینه‌‌های درمان و مسکن‌ از میزان مالیات پرداختی مردم کسر می‌شود

هزینه‌‌های درمان و مسکن‌ از میزان مالیات پرداختی مردم کسر می‌شود

براساس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که از سوی وزارت اقتصاد به دولت تقدیم شده، هزینه‌های درمان، آموزش، اجاره مسکن یا اقساط وام مسکن جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی شده است و از سطح میزان پر...

FarsNews.ir/
گران ترین محله تهران برای خرید مسکن کجاست؟

گران ترین محله تهران برای خرید مسکن کجاست؟

آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد روند افزایش قیمت مسکن در خرداد ماه نیز ادامه داشته است مناطق 7، 22 و 15 سه منطقه‌ای...

Gostaresh.news/
وزیر راه و شهرسازی: 60 هزار مسکن آماده شده است

وزیر راه و شهرسازی: 60 هزار مسکن آماده شده است

وزیر راه و شهرسازی در تببین آخرین وضعیت پروژه های نیمه تمام مسکن‌ مهر اعلام کرد: 60 هزار مسکن آماده شده است و 60 هزار واحد دیگر در حال آماده سازی انشعابات آب و برق است .

Isna.ir/
دو بانک برای پروژه نهضت مسکن پای کار آمدند

دو بانک برای پروژه نهضت مسکن پای کار آمدند

پس از گذشت حدود 9 ماه از آغاز پروژه نهضت ملی مسکن، سرانجام دو بانک دیگر بجز بانک مسکن وارد فرآیند پرداخت تسهیلات شده و البته انعقاد قرارداد عاملیت را به بانک مسکن واگذار کرده‌اند.

Isna.ir/
برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات به نهضت ملی مسکن همکاری نمی‌کنند

برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات به نهضت ملی مسکن همکاری نمی‌کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک ها باید سالانه 20 درصد تسهیلات خود را به ساخت مسکن بدهند که در حال حاضر برخی بانک ها با وزارت راه و شهرسازی همکاری نمی کنند.

MehrNews.com/
خرید مسکن با سرمایه 3 میلیارد تومان در شرق تهران

خرید مسکن با سرمایه 3 میلیارد تومان در شرق تهران

در گزارش زیر به بررسی مشخصات آپارتمان‌های 3 میلیاردی شرق تهران خواهیم‌ پرداخت.

MosalasOnline.com/
دستورالعمل اجرایی ودیعه مسکن ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی ودیعه مسکن ابلاغ شد

ایلنا: بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن را برای مشمولان در تهران 100 میلیون تومان، کلانشهرها 70 میلیون تومان و سایر شهرها 40 میلیون...

Ilna.ir/
یک‌سوم قیمت مسکن تهران حباب است/ کاهش قیمت‌ها در گرو خروج تقاضای سرمایه‌ای

یک‌سوم قیمت مسکن تهران حباب است/ کاهش قیمت‌ها در گرو خروج تقاضای س...

با توجه به قیمت کنونی مسکن بر اساس اطلاعات مرکز آمار و همچنین روندیابی قیمت 5 ساله مسکن بر اساس نرخ دلار، قیمت هر متر مربع مسکن در حال حاضر با حباب 33 درصدی در بازار معامله می‌شود.

FarsNews.ir/
افزایش نرخ بهره آمریکا ادامه دارد؟ بلاتکلیفی واردات خودرو/ قیمت طلا و سکه ریزشی شد صعود طلای جهانی تحت تاثیر کاهش دلار خطری که دارندگان بیت‌کوین را تهدید می‌کند سند خانه بیاورید وام اجاره بگیرید! رد پای هکرهای کره شمالی در ممنوعیت تورنادوکش! 90 بورسی | 5 خبر پر حاشیه بورس در هفته‌ای که گذاشت! + فیلم یک اتفاق جدید برای سهام عدالتی‌ها پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت