بازدهی 11 ماهه بازارهای مالی / پرسودترین بازار امسال کدام بود؟

بازدهی 11 ماهه بازارهای مالی / پرسودترین بازار امسال کدام بود؟

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، بورس نسبت به سایر بازارهای مالی، بیشترین سود را برای سهامداران خود به ارمغان آورده است. مسکن نیز با رشد 27 درصدی کمترین میزان رشد قیمتی میان بازارها را تجربه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در 11 ماهه ابتدایی سال جاری بورس پیشتاز سوددهی بوده است. پس از آن نیز به ترتیب سکه، طلا، کالاهای بادوام و دلار بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند. کمترین بازدهی را هم مسکن با رشد 27٫6 درصدی داشته است.

بورس

در ابتدای سال شاخص کل بورس حدود نیم میلیون واحد بود اما پنج ماه اول را طوفانی ادامه داد و تا سطح دو میلیون و 80 هزار واحدی نیز پیش رفت.

اما از اواخر مرداد روند نزولی بازار سرمایه آغاز شد، در واقع میتوان عملکرد بورس را از ابتدای امسال به دو بخش پنج ماهه اول با شیب تند افزایشی و پنج ماهه دوم با نزول حدود 900 هزار واحدی تقسیم کرد.

در حال حاضر طبق آخرین داده‌های سازمان بورس از عملکرد بازار در روز چهارشنبه 29 بهمن ماه، شاخص کل روی سطح یک میلیون و 238 هزار واحدی قرار دارد که نسبت به اول سال رشد 725 هزار و 497 واحدی (141٫4 درصدی) داشته است.

سکه

قیمت سکه در 10 ماهی که گذشت پنج میلیون و 840 هزار تومان گران شده است. در حالی که خریداران سکه در انتهای سال گذشته باید شش میلیون و 28 هزار تومان پرداخت می‌کردند، در حال حاضر باید 11 میلیون و 868 هزار تومان برای خرید هر سکه هزینه کنند.

قیمت این فلز ارزشمند در مهر ماه از مرز 16 میلیون تومان نیز عبور کرد اما پس از آن وارد نوسان کاهشی شد.

طلا

قیمت طلا که امسال به 1٫5 میلیون تومان نیز رسید، در معاملات آخرین روز بهمن ماه هر گرم آن یک میلیون و 140 هزار و 900 تومان قیمت‌گذاری شد.

طبق داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، در انتهای سال پیش قیمت طلا 602 هزار و 600 تومان بود که نشان می‌دهد در 11 ماه گذشته در هر گرم حدود 538 هزار و 300 تومان( 89٫3) افزایش داشته است.

کالای بادوام( خودرو و لوازم خانگی)

نگاهی به اطلاعات مرکز آمار ایران در بخش شاخص قیمت مصرف‌کننده اسفندماه نشان می‌دهد که شاخص کالای بادوام در پایان این ماه و آغاز سال جاری در سطح 304٫4 بوده است.

بررسی همین شاخص در پایان بهمن ماه خبر از رشد 81٫3 درصدی خودرو و لوازم خانگی طی 11 ماهه گذشته می‌دهد. در واقع این شاخص پایان بهمن‌ ماه در سطح 552 قرار گرفته است.

دلار

دلار نیز همانند سه بازار قبلی دوره‌ای به اوج قیمت خودش رسید و از مرز 30 هزار تومان عبور کرد اما حالا عقب نشسته است.

طبق نرخ‌های اعلامی صرافی ملی، قیمت دلار در پایان سال گذشته 14 هزار و 903 تومان اعلام می‌شد، اما با رشد 10 هزار و 268 تومانی تا روز آخر بهمن ماه به نرخ 25 هزار و 171 تومان رسیده است.

مسکن

مسکن با اختلاف فاحشی در 11 ماه گذشته از سایر بازار عقب مانده است.

پایان بهمن شاخص قیمت مسکن به 216٫6 رسید. این درحالی است که سال را با شاخصی در سطح 169٫7 آغاز کرده بود.

بنابراین مسکن از آغاز فروردین تا پایان دومین ماه زمستان 27٫6 درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است.

 

مطالعه بیشتر: طلا؛ تنها بازار زیانده این هفته / بازارها بهمن را چگونه به پایان رساندند؟

 

بازدهی بازارها در 10 ماهه نخست امسال / خودرو از طلا و سکه جلو زد!

بازدهی بازارها در 10 ماهه نخست امسال / خودرو از طلا و سکه جلو زد!

از ابتدای امسال تا پایان دی بیشترین بازدهی مربوط به بورس با 124 درصد رشد و کمترین بازدهی مربوط به بازار مسکن بود که 27 درصد رشد کرد. اما خودرو توانست جایگاه فلزات طلایی را رده دوم جدول بازدهی 10 ماه ب...

TejaratNews.com/
بازدهی بازارها در مرداد ماه 99 / سود سرمایه‌گذاری در کدام بازار بیشتر بود؟

بازدهی بازارها در مرداد ماه 99 / سود سرمایه‌گذاری در کدام بازار بیشتر بود؟

در مرداد ماه امسال دلار 6.2 درصد، سکه 3.8 درصد و طلا 8 درصد افزایش یافتند و شاخص بورس هم 8 درصد افت کرد. این درحالیست که در ماه قبل از این یعنی تیر ماه سال 99 بیشترین بازدهی برای بورس با بیش از 50 درص...

TejaratNews.com/
بازدهی بازارها در 4 ماه نخست سال 99 / سود کدام بازار بیشتر بود؟

بازدهی بازارها در 4 ماه نخست سال 99 / سود کدام بازار بیشتر بود؟

در اولین ماه تابستان نیز بورس رکورددار بازدهی بازارها ماند. پرونده شاخص کل با رشد 8/ 50 درصد بسته شد تا بهترین ماه بازار سهام در طول نیم قرن فعالیت رقم بخورد. در مجموع چهار ماهه نخست امسال بازدهی سکه ...

TejaratNews.com/
ادعای یک کارشناس درباره افزایش قیمت مسکن

ادعای یک کارشناس درباره افزایش قیمت مسکن

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه افزایش قیمت خانه در اسفند ماه قابل پیش بینی بود،​ گفت: اواخر سال گذشته قیمت غیررسمی دلار از حدود 12 هزار تومان به بالای 15 هزار تومان رسید؛ قیمت خودرو بالا رفت؛ کال...

TejaratNews.com/
آنالیز بازدهی بازارها از ابتدای سال / بورس 6 برابر سکه و طلا سود داد

آنالیز بازدهی بازارها از ابتدای سال / بورس 6 برابر سکه و طلا سود داد

با گذشت 11 ماه از سال 1398، آمارها نشان می‌دهد تا پایان بهمن ماه، بازاری که برای سرمایه‌گذاران سودده‌تر بوده بازار سهام و تا حدودی طلا بوده است. بازار سهام حدود شش برابر سکه و طلا سودده بوده است.

TejaratNews.com/
آنالیز بازدهی بازارها از ابتدای سال / بورس 10 ماهه 10 برابر سکه و طلا سود داد

آنالیز بازدهی بازارها از ابتدای سال / بورس 10 ماهه 10 برابر سکه و طلا سود داد

با گذشت 10 ماه از سال 1398، آمارها نشان می‌دهد تا پایان دی ماه، بازاری که برای سرمایه‌گذاران سودده‌تر بوده بازار سهام و تا حدودی طلا بوده است. بازار سهام حدود 10 برابر سکه و طلا سودده بوده است.

TejaratNews.com/
آنالیز بازدهی بازارها در 3 فصل اول سال / بازار سهام پرقدرت و دلار ضعیف ظاهر شد

آنالیز بازدهی بازارها در 3 فصل اول سال / بازار سهام پرقدرت و دلار ضعیف ظاهر شد

با گذشت 9 ماه از سال 1398، آمارها نشان می‌دهد تا پایان آذر ماه، بازاری که برای سرمایه‌گذاران سودده‌تر بوده بازار سهام و تا حدودی طلا بوده است. بازار سهام طی سه فصل ابتدایی امسال توانست حدود 100 درصدی ...

TejaratNews.com/
بازدهی بازارها از ابتدای سال تا به امروز چقدر بوده است؟

بازدهی بازارها از ابتدای سال تا به امروز چقدر بوده است؟

حدود 9 ماه از سال جاری گذشته و در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که طلا با اندک رشد قیمتی و سکه و دلار بدون تغییر قیمتی همراه بوده‌اند.

TejaratNews.com/
تداوم افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو افت قیمت مرغ در بازار برای مطالبات‌مان از عراق، کالا نمی‌گیریم توثیق مکانیزه سهام برای دریافت کارت اعتباری و تسهیلات بانکی همگانی شد ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم جزییات بازنگری حدنصاب سرمایه گذاری صندوق ها مهمترین سیگنال سفر همتی به آلمان / آیا گشایشی در راه است؟ دلار 15هزار تومانی در چه صورت محقق می‌شود الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال وجود ندارد تسهیلات 75 هزارمیلیارد تومانی نظام بانکی به آسیب دیدگان از کرونا کف های حمایتی وبملت کجاست؟ نرخ دلار نیمایی امروز 11 اسفند ماه پشت‌پرده اظهارات اخیر واعظی درباره نرخ ارز آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان فروش گوشت قسطی با چک کارمندی؟! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 اسفند / حباب سکه 630 هزار تومان شد مصوبه مجلس گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ 40 میلیون دلار کالای ورود ممنوع ترخیص می‌شود پیش‌بینی بورس فردا 12 اسفند / بازار از 20 اسفند متعادل می‌شود سهام عدالت افت 1.6 درصدی داشت خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 کدام نمادها در صف افزایش سرمایه هستند؟ مجمع "ساربیل" 141 تومان تقسیم کرد "زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره سود 600 ریالی "سنوین" نصیب سهامداران "شصفها" گرد هم می‌آیند جلسه دستمزد 1400 فردا برگزار خواهد شد مصوبه جدید مجلس کدام گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست حلب مورد نیاز کارخانه‌های روغن تامین شد جزییات برگزاری مجامع الکترونیک سهام عدالت سهام عدالت دولتی می‌شود؟ انتخابات غیرقانونی "وبرق" از سهامداران دعوت کرد کدال‌نگر 11 اسفند1399/ زیان 10میلیاردی بانک پارسیان در 9ماه ‌گذشته افت 3 هزار واحدی شاخص کل معامله 10هزار کنتور برق بر تابلوی مناقصه بورس کالا "اتکای" یکساله 752ریال سود برای هرسهم ساخت افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی اگر سهام شبندر دارید بخوانید (11اسفند)/ سبزپوشی پالایش نفت بندرعباس در سرخی بازار رنج معاملات مثبت در فولاد/ فولاد با سبزپوشی به استقبال فردا می‌رود فروش گوشت قسطی با چک کارمندی / احتمال کمبود گوشت برای شب عید ثبت ارزش معاملات 290میلیارد تومانی برای شستا چرا دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، وثیقه نیاز ندارد؟ قیمت دلار به 24797 تومان رسید / چهارمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 چراغ بورس قرمز ماند افت شاخص بورس در بازار امروز ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99

در حال بارگیری...