تامین مالی نیروگاه 913 مگاواتی غدیر انرژی و فاز دوم آلومینیوم جنوب

تامین مالی نیروگاه 913 مگاواتی غدیر انرژی و فاز دوم آلومینیوم جنوب

ريیس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید به منظور بررسی و بازدید از پروژه های فعال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری برنا، با حضور سید صفدر حسینی رییس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید به عمل آمد.

حسینی در جلسه جمع بندی در پاسخ به این سوال که با توجه به رسالت کمیسیون رفع موانع تولید در برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاران، آیا می توان متصور بود که فاز دوم آلومینیوم جنوب و نیروگاه 913 مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد در آینده نزدیک عملیاتی شود اظهار داشت: در مجموع تلاش ها و اقداماتی که در این منطقه انجام شده بسیار امیدوار کننده است.

وی افزود: مهمترین مزیت این منطقه همانا نگرش مثبت مردم متدین لامرد به ویژه لامردی هایی که در کشور های حاشیه خلیج فارس حضور دارند نسبت به منطقه بسیار ارزنده و قابل تحسین است، چرا که با بضاعت و توان مالی که دارند در منطقه و زادگاه شان کارآفرینی و ایجاد اشتغال می کنند.

حسینی در ادامه با اشاره به مگا پروژه های فعال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: 2 پروژه در منطقه ویژه وضعیت برجسته تری دارند، سالکو یا آلومینیوم جنوب که در حال حاضر 300 هزار تن در سال تولید دارد و این امکان وجود دارد که این مهم به 2 یا 3 برابر افزایش یابد.

رییس کمیسیون ویژه جهش رونق تولید مجلس تصریح کرد: نیروگاه 913 مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد و فاز دوم آلومینیوم جنوب نیاز به تامین مالی دارد که با جلساتی که با دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر خواهیم داشت، نظر سهامداران را جلب خواهیم کرد، و هم سهامدارانی که به دنبال تامین مالی پروژه ها هستند پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد.

حسینی در پایان اطمینان خاطر داد که دو پروژه نیروگاه غدیر و فاز دوم آلومینیوم تامین مالی خواهند شد. منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و از زیرمجموعه های سازمان ایمیدرو می باشد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد