ورود معاملات بورس به مدار منطقی

ورود معاملات بورس به مدار منطقی

معاملات بورس پس از ورود شاخص به کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی، وارد مداری متعادل شده است و اصلاح‌های ایجاد شده نباید برای سهامداران حاضر در این بازار نگران کننده باشد.

مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری آگاه روند فعلی معاملات بورس را مورد ارزیابی قرار داد و به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: شاخص بورس پس از ورود به کانال یک میلیون و 500 هزار واحد، زمینه کاهش هیجان ایجاد شده در این بازار را فراهم کرد و اکنون با روندی معقول در حال حرکت است.

مهرزاد منتظری افزود: شاخص بورس طی چند روز اخیر رشد پیوسته ای را در پیش گرفت که در این میان طبق شرایط کلی حاکم در بازار با اصلاح هایی هم همراه شد و در کل می توان گفت معاملات بورس وارد مداری متعادل شده است و اصلاح های ایجاد شده نباید برای سهامداران حاضر در این بازار نگران کننده باشد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در زمان روند صعودی شاخص بورس، سهم‌هایی مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته که به لحاظ بنیادی با شرایطی مناسب همراه هستند، به همین دلیل حبابی در روند صعودی اخیر بازار شکل نگرفت و بازار وارد روندی طبیعی شد.

تفاوت روند بورس نسبت به سال گذشته

مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری آگاه با تاکید بر اینکه روند فعلی معاملات بورس با شرایطی که بازار در تابستان سال گذشته تجربه کرد، بسیار متفاوت شده است، گفت: اکنون وضعیت بازار سهام تحت تاثیر نرخ دلار قرار گرفته است و دلار هر حرکتی را که در پیش بگیرد بازار سهام هم از روند آن تاثیر خواهد پذیرفت؛ بنابراین روند صعودی یا نزولی بازار وابسته به نرخ دلار است.

وی ادامه داد: با انتخاب دولت جدید و رویکردی که تیم کابینه جدید نسبت به مباحث سیاسی و مذاکرات برجام نشان داده اند، پیش بینی بازار به این صورت است که توافق در کوتاه مدت صورت نمی گیرد که به دنبال آن به احتمال زیاد نرخ دلار با افزایش همراه خواهد شد.

منتظری با بیان اینکه اکنون بازار در شرایطی مناسب قرار دارد، گفت: سهام بیشتر شرکت ها پس از اصلاح شدید بازار به قیمت هایی ارزنده رسیده و این امر باعث شده است تا میزان خرید در بازار با افزایشی چشمگیر همراه شود.

ریسک فعلی معاملات بازار سهام

مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری آگاه به ریسک فعلی معاملات بازار اشاره کرد و گفت: اکنون ریسک جدی، معاملات بازار را تهدید نمی کند، بازار سهام فقط در صورتی که  دلار ریزش شدیدی را تجربه کند برای مدتی وارد روند اصلاحی خواهد شد در غیر این صورت مشکل دیگری تهدیدکننده بازار نیست که بتواند تاثیر شدیدی را بر روند این بازار ایجاد کند.

وی گفت: این موضوع باید مدنظر سهامداران باشد که هیچ گاه نمی توان اعلام کرد هیچ گونه ریسکی بازار را تهدید نمی کند، اما در وضعیت فعلی ریسکی که منجر به ریزش شدید شاخص بورس شود، مدنظر بازار نیست.

منتظری اظهار کرد: براساس وضع موجود، به نظر می رسد ریسک سرمایه گذاری در بانک بیشتر از بازار سرمایه باشد؛ بنابراین سهامداران در وضعیت فعلی نباید نگرانی بابت معاملات بازار سهام داشته باشند.

پیش بینی روند معاملات بازار سهام

مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری آگاه گفت: براساس پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد که بازار تا دو یا سه هفته آینده در محدوده فعلی در حال معامله باشد و سهام دست به دست شود تا زمانی که مسیر نهایی بازار مشخص شود.

وی معتقد است که بهترین اقدام تیم اقتصادی دولت می تواند کنترل قیمت گذاری دستوری و جلوگیری از سرکوب قیمت ها در بورس کالا و ایجاد محدودیت ها در مسایل صادراتی باشد، زیرا این مسایل می تواند به شدت، روند بازار را تحت تاثیرخود قرار دهد و منجر به روند منفی معاملات این بازار شود.

منتظری در پایان گفت و گوی خود با «سنا» گفت: به هر میزان که اقتصاد کشور قابل پیش بینی باشد و بتوان به چشم‌انداز اقتصادی روشن تری دست پیدا کرد، بورس بهتر می تواند به معاملات خود بپردازد.

*خبرنگار: دنیا زنوزی

این رسانه پذیرای دیدگاه‌های کارشناسی مختلف در خصوص بازار سرمایه است، اما دیدگاه‌های ارايه شده توسط کارشناسان لزوما دیدگاه این رسانه یا دیدگاه سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارکان بازار سرمایه نیست.
local_offerبرچسب‌ها:
تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فرابورس، در روز خروج هزار و 200میلیاردی پول حقیقی

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فر...

افراد حقیقی امروز هزار و 240میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام صنایع...

EghtesadOnline.com/
کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

بازار سهام در هفته آخر شهریور با افت گسترده شاخص رو به رو شد و شاخص کل محدوده مقاومت قبلی خود را از دست داد و به محدوده 1٫3 میلیون واحد رسید. روند بازار سهام در روزهای آینده تغییری می‌کند؟

TejaratNews.com/

بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/30

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، اندکی افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 866 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
دلار ریخت

دلار ریخت

ارزش دلار در بازارهای جهانی مقابل دیگر ارزها کاهش یافت. اما دلایل این موضوع چه بود؟

TejaratNews.com/
نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

Sena.ir/
بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورستهران- ایرنا- اگرچه برآورد میزان سودآوری بازارهای مختلف به طور دقیق امکان‌پذیر نیست، امایک کارشناس بازار سرمایه احتمال می‌دهد که بازار سهام تا پایان امسال به بازدهی حدود 20 تا 50 درصدی دست پیدا کن...

Irna.ir/
عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا " زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه مخالفت قاطع وزیر اقتصاد با افزایش نرخ بهره " فاذر " مجددا به مجمع می رود 60 ثانیه 31 شهریور 1400 وضعیت سبد سهام عدالت در 31 شهریور ماه بازار دوباره قرمز پوش شد! مصوبه واردات خودرو به مجلس بازگشت احتمال شروع روند مثبت بازار از روزهای آینده انبارگردانی یک روزه شرکت زرین زعفران مشرق زمین نشست خبری شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر وضعیت اقتصادی موجود ادامه پیدا نخواهد کرد فشاری از سمت کارگزاری ها برای تسویه اعتبار مشتریان وجود ندارد/ کارگزاری ها 21 هزار میلیارد تومان اعت... مهلت ثبت‌نام وام ودیعه امشب به پایان می‌رسد؟ صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس عجیب‌ترین آگهی جهان آیفکس در نیمه کانال 20 هزار واحدی متوقف شد "فلزات اساسی" در صدر نشست کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان جاماندگان یارانه معیشتی منتظر یارانه جدید باشند از پرونده سکه ثامن چه خبر؟ ادامه سقوط بورس | کاهش 4 هزار و 834 واحدی شاخص کل بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟ کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت پایان بازار با افت 4 هزار واحدی شاخص

در حال بارگیری...