چه خبر از بزرگان بورس؟ | رنج مثبت برای این نمادها

چه خبر از بزرگان بورس؟ | رنج مثبت برای این نمادها

در حالی که امروز روند شاخص‌های بورس نزولی بود، اما برخی نماد‌های مهم بازار، با رنج مثبت به کار خود پایان دادند.
در حالی که امروز روند شاخص‌های بورس نزولی بود، اما برخی نماد‌های مهم بازار، با رنج مثبت به کار خود پایان دادند.

به گزارش نبض بورس؛ بر این اساس شاخص کل بورس در پایان معاملات دومین روز هفته، با کاهش 8326 واحدی معادل 0.64 درصد به یک میلیون و 302 هزار و 914 واحد رسید.

در این میان، نماد‌هایی همچون شستا، برکت و تاپیکو با رنج‌های مثبت همراه شدند و نماد‌هایی همچون ذوب و کاوه نیز به دایره معاملات بازگشتند.

اما بزرگان بورس امروز چه روندی را سپری کردند؟
 
1. فولاداز نماد‌های بورسی بود که امروز بیشترین نقش منفی را در کاهش شاخص کل بورس ایفا کرد. در حالی که در سه روز معاملاتی گذشته، ارزش هر سهم فولاد مبارکه اصفهان با کاهش همراه بود، امروز نیز افت 1.59 درصدی هر سهم فولاد را نظاره گر بودیم و شرایطی که حجم معاملات به رقم بیش از 96 میلیون رسیده بود، بهای هر سهم فولاد به قیمت 1049 تومان کاهش یافت.

2. غول بورسی امروز خوش درخشید؛ شستاکه این روز‌ها روند پرنوسانی را تجربه می‌کند، امروز همراه با یکی از زیرمجموعه‌های خود، رنج مثبت خوبی را به ثبت رساند. هرچند در طول بازار، شاهد فراز و فرود صف خرید و فروش شستا بودیم، اما در نهایت، این معاملات این سهم، به صف خرید رسید. بر این اساس ارزش هر سهم شستا متعلق به سرمایه گذاری تامین اجتماعی در پایان معاملات امروز با رشد 2.46 درصدی به رقم 1290 تومان رسید و روند کاهشی سه روز کاری گذشته را متوقف کرد.

3. تاپیکو؛ زیر مجموعه از شستا که امروز همانند غول بورسی، رنج مثبت را به ثبت رساند. این نماد که متعلق به نفت و گاز و پتروشیمی تامین است، همراه با شستا، در پی خبر تعدیل سود ستاره خلیج فارس که از زیرمجموعه‌های تاپیکو است، صف خرید قابل توجهی را تجربه کرد و در نهایت با حجم معاملات بیش از 122 میلیونی، بهای هر سهم خود را 4.03 درصد افزایش داد و به رقم 1395 تومان رساند.

4. برکتنمادی که بالاخره امروز رنج مثبت زد. در شرایطی که چهار روز کار متوالی، شاهد افت ارزش سهام برکت در تابلوی معاملات بورس بودیم، امروز این نماد دارویی همانند دیگر نماد‌های این گروه همچون دپارس و والبر، روندصعودی همراه  با  صف خرید را به ثبت رساند. این نماد دارویی امروز با رنج مثبت حدود 4 درصد همراه بود و قیمت هر سهم خود را به رقم 4017 تومان رساند.

5. شترانپالایشی پرسود این روزها، در پایان معاملات امروز در حالی که رنج منفی را به ثبت رساند، به دلیل برگزاری مجمع سالیانه، متوقف شد. همچنین نماد‌هایی همچون فملی، خودروو وبصادرنیز به همین دلیل متوقف شدند.

6. بانکی‌ها منفی؛ امروز نماد وبملتو وپارس، با افت همراه بودند. وبملت که متعلق به بانک ملت است، امروز با کاهش ارزش هر سهم خود مواجه شد و بهای پایانی سهم وبملت به رقم 392 تومان رسید و برای چهارمین روز متولی، کاهشی بود و دیگر نماد بانکی، یعنی وپارس نیز که متعلق به بانک پارسیان است، امروز با کاهش 4.42 درصدی ارزش هر سهم خود مواجه شد و به قیمت 292 تومان رضایت داد.

7. دی، نماد بانکی‌ای که این روزها، سودسازی می‌کند. بانک دی با نماد دی که چند روزی است که بازگشایی شده است، در ادامه رنج‌های مثبت قابل توجه روز‌های گذشته، امروز نیز با رشد 4.39 درصدی قیمت هر سهم همراه شد و به نرخ 128 تومان بسنده کرد. هرچند در شرایطی که به برگزاری مجمع این بانک نزدیک می‌شدیم، امروز اعلام شد که مجمع بانک دی برگزار نمی‌شود.

در اطلاعیه این نماد در کدال آمده بود:

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1400.04.22 در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه راس ساعت 10:00 روز پنج شنبه مورخ 1400.04.31 به اطلاع میرساند مجمع عمومی عادی سالیانه در تاریخ مذکور برگزار نمی‌گردد و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقبا اعلام میگردد موکول گردید"

8. دارایکمامروز بر خلاف روز قبل منفی بسته شد. به گونه‌ای که قیمت هر سهم آن امروز با افت 1.8 درصدی مواجه شد و به رقم 12141 تومان رسید.
 
9. همراهافزایش سرمایه داد. امروز افزایش سرمایه 147 درصدی شرکت ارتباطات سیار ایران مورد تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده قرار گرفت.
 

بیشتر بخوانید:

  • گزارش بورس امروز یکشنبه 27 تیر 1400
  • عرضه اولیه وهامون چقدر نقدینگی می خواهد؟
  • افزایش دوج کوین با توییت تمسخرآمیز ماسک
  • کدام نماد‌ها امروز مجمع برگزار می‌کنند؟
  • گفتگوی نبض بورس با عضو شورای عالی بورس: آزادسازی سهام عدالت چه شد؟
  • کارگزاری مفید با اختلال مواجه شد

 

local_offerبرچسب‌ها:
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | ر...

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

NabzeBourse.ir/
افزایش 26 درصدی درآمد "پخش" در تیرماه سود 650 ریالی سهامداران از مجمع "فایرا" تقسیم سود 500 تومانی در مجمع "کپارس" قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز + جدول خودرو زیر 400میلیون در بازار چی بخریم؟ هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه

در حال بارگیری...