افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی

افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی و...

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین یداللهی مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ایجاد فضای شفاف و برابر، جهت حضور متقاضیان سرمایه‌گذاری در بنادر، جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جهت توسعه فیزیکی و غیرفیزیکی بنادر از جمله مهم‌ترین رویکردها، اهداف و سیاست‌های سازمان بنادر به جهت تسهیل در جذب سرمایه‌گذاری است، اظهار داشت: افزایش توان و ترافیک بندری و دریایی از طریق استقرار فعالیت‌های مبتنی بر تجارت از راه دریا و ارتقاء کارایی و بهره‌وری تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی از دیگر اهداف و سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

ارتقای توان رقابتی منطقه‌ای

وی ادامه داد: در عین حال ارتقای توان رقابتی منطقه‌ای با توسعه و تکمیل بنادر و زیرساخت‌ها و تاسیسات بندری و نیز تامین تجهیزات مورد نیاز دریایی و بندری کشور در چهارچوب قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی بندری و آزاد تجاری-صنعتی از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: با توجه به جذابیت بخش خدمات در اقتصاد ایران و جهان و همچنین بر اساس مطالعه فضای بازار ایران و منطقه و بررسی روند آتی اقتصاد جهان، کماکان صنعت بندرداری دارای مطلوبیت و اهمیت ویژه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

شرایط سرمایه‌گذاری بخش دولتی در بنادر مطلوب است

یداللهی با اشاره به اینکه طبق بسترسازی انجام شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی، شرایط سرمایه‌گذاری بخش دولتی در خور توجه بوده است، گفت: در این راستا رویکرد و استراتژی جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر و تامین منابع مالی اجرای پروژه‌های زیرساختی و روساختی در بنادر از تقاضامحور به عرضه‌محور در حال تحول است.

وی همچنین به عنوان دیگر اهداف و رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: تضمین کیفیت ارایه خدمات به کالاها در جهت تسریع عملیات بندری و دریایی، کاهش انتظار نوبت کشتی‌های تجاری از طریق ارایه خدمات بهینه، پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی، تجاری، تولیدی و تبدیلی از دیگر اهداف و سیاست‌های تبیین شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی افزود: برقراری ارتباطات بازرگانی بین‌المللی و تحرک در اقتصاد منطقه‌ای، توسعه صادرات مجدد و افزایش سهم کشور از بازار ترانزیت کالا، شفاف‌سازی، تسهیل، تسریع و روان‌سازی در اجرای فرآیندهای بندری، بهبود تشریفات اداری مربوط در چارچوب الزامات توسعه دولت الکترونیک، اطلاع‌رسانی بهنگام طرح‌های سرمایه‌گذاری در جهت رقابت آزاد و رعایت اصل برابری حقوق سرمایه‌گذاران و توسعه متوازن بنادر از دیگر رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تسهیل در جذب سرمایه‌گذاری است.

واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی،‌وی تاکید کرد: تلاش می‌شود از طریق واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری از روش‌های فراخوان مزایده عمومی و شناسایی سرمایه‌گذار، فضای برابر و رقابتی و شفافی شکل گیرد.

یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!