یونجه هم نمی‌توانیم وارد کنیم؟!

یونجه هم نمی‌توانیم وارد کنیم؟!

واردات یونجه از روسیه دردسر ساز شده است. برخی دامداران می‌گویند هنوز محموله‌های خریداری شده به دست‌شان نرسیده است. آیا واردات یونجه از روسیه منتفی شد؟

تجارت نیوز: کمبود نهاده دامی در زمستان بیشتر شده است. شهریور امسال خبر آمد 150 هزار تن یونجه از روسیه وارد کشور می‌شود اما علی رغم وعده‌ها هنوز یونجه‌ها به دست دامداران نرسیده است.

امسال خشکسالی نهاده دامی را به شکل جهانی گران کرد. در ایران اما وضعیت متفاوت است. علاوه بر خشکسالی تحریم‌های داخلی و خارجی باعث شده نهاده در بازار کمیاب و به شدت گران شود.

گویا قرار بود با واردات یونجه از روسیه نیاز بخشی از دامداران برطرف شود اما چرا یونجه‌های روسی هنوز به دست دامداران نرسیده است؟

مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور به تجارت‌نیوز توضیح داد: نخستین محموله یونجه به مقدار 50 هزار تن وارد ایران و در انبار گمرک آستارا خالی شده است. اینکه چرا به یک باره 150 هزار تن از روسیه بارگیری نشده دلیل دارد. مهترین دلیل این است که بندر امکان نگهداری 150 هزار تن یونجه را نداشت.

مجتبی عالی گفت: این یونجه‌ها در مرحله آزمایش هستند تا بعد از گذراندن این مرحله به دامداران توزیع شود. متاسفانه علت وقفه در توزیع یونجه این بوده که برخی دلال‌ها در زمینه ترخیص این نهاده سنگ‌اندازی می‌کنند تا بتوانند یونجه‌های احتکار شده خودشان را در بازار بفروشند.

قیمت یونجه چقدر است؟

او با اشاره به قیمت یونجه اظهارکرد: اکنون قیمت یونجه در بازار آزاد بین شش تا هفت هزار تومان است. با ترخیص این یونجه‌ها و توزیع آن به بازار قیمت یونجه با رعایت برخی شروط به پنج هزار تومان می‌رسد. با این تفاوت که یونجه ایرانی با پروتيین 14 به دست دامداران می‌رسید اما یونجه‌های وارداتی پروتيین 21 را دارند.

عالی گفت: اکنون یونجه با ارز آزاد وارد کشور می‌شود. اگر دولت به واردکنندگان ارز نیمایی اختصاص دهد و همچنین هزینه انبارداری و مدت ترخیص کالا طولانی نشود، یونجه با قیمت مناسبی به دست دامداران می‌رسد.

واردات یونجه به تحریم ارتباط ندارد

برخی دامداران می‌گویند ابتدای مهر یونجه را سفارش دادیم و پول آن را واریز کردیم با وجود اینکه هم اکنون در روزهای پایانی آبان ماه هستیم هنوز بارگیری این نهاده‌ها انجام نشده است. در این میان برخی دامداران معتقدند واردات یونجه به دلیل تحریم از روسیه منتفی شده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: واردات یونجه منتفی نشده است. واردات این نهاده هرگز به تحریم ارتباط ندارد. متاسفانه تجار و تولیدکنندگان با برخی خود تحریمی‌های داخلی رو به رو هستند که چنانچه این بروکراسی‌ها کمتر شود، خوراک دام به موقع به دست دامداران می‌رسد.

پیش از این سید احمد مقدسی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از منتفی شدن واردات یونجه خبر داد و گفته بود:واردات یونجه به کشور صرفه اقتصادی ندارد.

احتمال اجرایی شدن واردات خودرو از ماه آینده

احتمال اجرایی شدن واردات خودرو از ماه آینده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: تاکنون بازخورد منفی از شورای نگهبان در مورد طرح واردات خودرو اعلام نشده و امیدواریم که به تایید برسد. احتمالا در چند روز آینده ما بتوانیم نظر شورای نگهبان را ...

TejaratNews.com/
مجمع تشخیص، تکلیف واردات خودرو را مشخص کرد

مجمع تشخیص، تکلیف واردات خودرو را مشخص کرد

طحان نظیف: نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از چندین سال قبل، به هیات عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است. شورای نگهبان بر اساس مقررات، مصوبه مورد ایراد از سوی این هیات را مغایر بند...

Bartarinha.ir/
رفع ابهام شورای نگهبان از طرح مجلس / واردات خودرو نزدیک است؟

رفع ابهام شورای نگهبان از طرح مجلس / واردات خودرو نزدیک است؟

دولت و مجلس ماه‌هاست که از واردات خودرو می‌گویند، اما هنوز تکلیف این موضوع مشخص نیست. طرح نمایندگان هم، میان مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت سرگردان است. در جدیدترین اظهار نظر در این مورد، سخنگو...

TejaratNews.com/
واردات تنها 12 درصد کالای اساسی با ارز نیمایی!

واردات تنها 12 درصد کالای اساسی با ارز نیمایی!

گرچه هنوز تکلیف حذف ارز 4200 مشخص نیست اما در آستانه تصمیم‌گیری در این رابطه، سهم واردات اقلام اساسی با ارز ترجیحی تا چند برابر ارز نیمایی سنگین‌تر است، به طوری که فقط 20 درصد ارزش دلاری و حدود 12 درص...

TejaratNews.com/
کاهش 12درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل

کاهش 12درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در هشت ماه نخست امسال حدود 758 هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهشی ...

Bartarinha.ir/
واردات 50 هزار تن یونجه روسی/ تحریم مانع واردات یونجه شد؟

واردات 50 هزار تن یونجه روسی/ تحریم مانع واردات یونجه شد؟

واردات یونجه از روسیه دردسر ساز شده است. برخی دامداران می‌گویند هنوز محموله‌‌های خریداری شده به دست‌شان نرسیده است. آیا واردات یونجه از روسیه منتفی شد؟

TejaratNews.com/
پاسخ به برخی ابهامات واردات خودرو

پاسخ به برخی ابهامات واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزارت صمت سازوکار نظارتی برای واردات خودرو تدوین می‌کند گفت: می‌توان با صادرات قطعه و خودرو تا 200 میلیون دلار ارز به دست آورد و در مقابل خودرو وارد کرد.

TejaratNews.com/
فدراسیون اتومبیلرانی، خودرو وارد می‌کند؟ / اطلاعیه برای تکمیل مدارک واردات

فدراسیون اتومبیلرانی، خودرو وارد می‌کند؟ / اطلاعیه برای تکمیل مدار...

فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در اطلاعیه‌ای از کسانی که برای دریافت «مجوز واردات» پرونده تشکیل داده‌اند، خواسته است که برای تکمیل پرونده خود مراجعه کنند اما مجوز واردات فدراسیون اتومبیلرانی، برای ...

TejaratNews.com/
مصوبه مجلس درباره واردات مشروط خودرو را دریافت نکرده‌ایم

مصوبه مجلس درباره واردات مشروط خودرو را دریافت نکرده‌ایم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه جدید مجلس درباره واردات مشروط خودرو را هنوز دریافت نکرده‌ایم. ما هم معتقدیم صنعت خودرو باید ساماندهی شود و خودرو با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

TejaratNews.com/
به کدام خودروها مجوز واردات داده می‌شود؟

به کدام خودروها مجوز واردات داده می‌شود؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مجوز واردات خودرو صرفا مشمول خودروهای نو خواهد شد، اما در تبصره‌ها الزام به داشتن نمایندگی فروش، با هدف از بین بردن انحصار وجود ندارد.

TejaratNews.com/
واردات طلا و مصنوعات خارجی به صورت مسافری

واردات طلا و مصنوعات خارجی به صورت مسافری

محمدولی گفت: با توجه به اینکه واردات طلا با این قیمت به صرفه نیست این احتمال به صورت قوی وجود دارد که مصرف لوکس داشته باشد. قاچاق طلا هم انجام می‌شود، اما در کل به صورت انبوه نیست، ولی شاید به صورت مس...

TejaratNews.com/
کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ در ماه آتی/ واردات بازار را کنترل می‌کند؟

کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ در ماه آتی/ واردات بازار را کنترل می‌کند؟

با توجه به افزایش جوجه ریزی و عرضه مرغ پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در آذرماه روند نزولی به خود بگیرد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی عباس عبدی از آینده طرح مجلس برای واردات خودرو

پیش‌بینی عباس عبدی از آینده طرح مجلس برای واردات خودرو

عباس عبدی نوشت: قطعه و خودرو به صورت صوری و با قیمت بالا صادر و در عوض آن بنز و پورشه وارد می‌شود. وصله پینه کردن اقتصاد یعنی همین.

TejaratNews.com/
واکنش اینستاگرامی همتی به مصوبه واردات خودرو

واکنش اینستاگرامی همتی به مصوبه واردات خودرو

ريیس کل سابق بانک مرکزی نسبت به مصوبه مجلس درباره واردات خودرو مشروط به صادرات واکنش نشان داد.

TejaratNews.com/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار ورود 45 هزار تن شکر به کشور روایتی عجیب از قیمت‌گذاری زمین بابک زنجانی فعال سازی مخازن انرژی حوزه خزر دلار سر به 31هزار تومان زد! اثر مذاکرات اخیر 1+4 بر بازار مسکن رونمایی از تویوتا یاریس در لباس مزدا 2 جدید! اسکان 30 درصد جمعیت شهری در بافت‌های ناکارآمد جزيیات بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی/ بعید است تا پایان سال 90 هزار میلیارد تومان سهام بفروشیم قیمت مسکن در منطقه محبوب تهرانی‌ها طعم شیرین آموزش لاکچری/اینجا "گندکاری" جرم نیست عرضه اولیه جدید در راه است؟ فروش فوری هایما S5 و S7 بدون قرعه‌کشی / در بازار چند؟ بزرگترین مزایده سازمان خصوصی‌سازی رکورد منفی ارزش معاملات خرد/ روند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟ روسیه فعلا از ایران فلفل نمی‌خرد پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از وضعیت ورود ارز به کشور تاخیر در وازیر سهمیه گازويیل / سهمیه سوخت کامیون‌ها تغییر کرد؟ سهامداران "خفنر" بخوانند دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه مجمع "بگیلان" 610 ریال تقسیم کرد سود 1200 ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران فروش خودرو‌های فیدلیتی و دیگنیتی با استقبال خریداران به پایان رسید کیش اینوکس 2021 در نود ثانیه کاهش 866 واحدی شاخص کل بورس اخبار خوش ارزی ريیس کل بانک مرکزی/ اوضاع به زودی بهبود می‌یابد حذف قیمت‌ها، ثبات را به بازار خودرو باز می‌گرداند؟ / چرا خودرو گران شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 15 آذر ماه شاخص بورس افت کرد آزادسازی صادرات شیرخشک و روغن به‌صورت مشروط/ شرط صادرات چیست؟ تغییر نرخ تسعیر ارز؛ راه حل رشد سهام گروه بانکی توقف تولید در 28 شرکت خودروسازی بورس دوباره منفی شد | کاهش 865 واحدی شاخص کل قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو و سایپا امروز 15 آذر 1400/ افزایش 5 میلیونی پژو 206 فروش اوراق دولتی برای بازپرداخت اوراق قبلی/ برنامه دولت برای حمایت از سهام‌داران خرد پیش‌بینی شگفت‌انگیز از اقتصاد ایران در سال آینده افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار خرید ربع‌سکه 3 میلیون تومانی در بازار / چرا قیمت سکه‌ها متفاوت است؟ بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری از دید مردم کجاست؟ ارزش سهام عدالت من (15 آذرماه) سیگنال‌های ارزی جدید ريیسی / اولین واکنش دلار چه بود؟ دستور اژه‌ای برای بررسی وضعیت بورس کاهش 865 واحدی شاخص بورس قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز برنامه جدید سازمان بورس برای حذف دامنه نوسان/ 3 فایده و 4 ضرر دامنه نوسان در بازار سرمایه آیفکس با شاخص بورس تهران همراه شد سرقت 196میلیون دلار از یک صرافی رمزارز کاهش 865 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 51 هزار میلیارد تومان گذشت این 4 خبر را جدی بگیرید / اوضاع اقتصادی سال 1401 چه می‌شود؟ ساخت 5 هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد