سبد سهام عدالت متنوع و مناسب است/ از فروش شتابزده بپرهیزید

سبد سهام عدالت متنوع و مناسب است/ از فروش شتابزده بپرهیزید

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون سبد سهام عدالت شرایط مناسبی دارد و شامل سهام شرکت‌های پالایشی، پتروشیمی و بانکی است، بنابراین اگر سهامداران به این نتیجه برسند که می‌توانند از این تنوع به بازدهی مناسبی دست یابند باید...

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از بازار سرمایه ایران، «مهدی دلبری» افزود: تا این لحظه قیمت‌های جهانی و نرخ دلار و طلا با شرایط پر نوسانی رو به رو نبوده است، همچنین گزارش هفتگی تولید و فروش شرکت‌ها تاکنون مناسب بوده و با توجه به اینکه دلار نیمایی کاهش خاصی نداشته و در حدود نرخ 25 هزار تومان متعادل شده، به نظر می رسد ادامه گزارش شرکت‌ها معقول باشد.

وی بیان‌داشت: در این شرایط به نظر می‌رسد برآوردهای سود سه ماهه آخر سال 99 به سهامداران کمک می‌کند که میزان تحقق کل سود سال 99 را بتوانند پیش‌بینی کنند.

دلبری ادامه‌داد: از طرفی احتمال گشایش اقتصادی نیز وجود دارد، بر این اساس می توانیم امیدوار باشیم که در سال 1400 هم دست‌کم به اندازه سود محقق شده در سال 99، شرکت ها سودسازی داشته باشند.

وی خاطرنشان‌کرد: با توجه به افت قیمتی که در نیمه دوم سال گذشته شاهد بودیم، اکنون سهام شرکت‌ها دارای قیمت‌های جذابی هستند.

ریسک‌های بازار      

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ریسک‌های موجود در نگاه کوتاه‌مدت بازار، گفت: نرخ سود بانکی همچنان به عنوان مهمترین رقیب و ریسک بازار سرمایه ایفای نقش می‌کند، هنوز صدور واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت وجود دارد و این نشان می دهد که افراد حقیقی همچنان منابع خود را به این سمت سوق می‌دهند.

دلبری، دخالت و اظهارنظرهای نهادهای غیرمرتبط در بازار سرمایه را یکی دیگر از ریسک‌های این حوزه دانست و افزود: ضروری است که این قبیل مداخلات به‌طور منصفانه‌تری انجام شود.

وی ادامه‌داد: همچنین لازم است قوانین در بازه‌های پنج ساله  تغییراتی داشته باشند تا سرمایه‌گذاران بتوانند بهتر در نگاه بلندمدت خود به سرمایه‌گذاری بپردازند. 

این کارشناس  بازار سرمایه معتقد است:  بازار در کوتاه‌مدت دارای شرایط متعادلی خواهد بود و پس از کاهش ریسک‌های مورد اشاره، سرمایه گذاران می توانند حداقل به اندازه تورم بازده کسب کنند، هر چند که در مقطع بلند مدت (حداقل 9 ماهه) امیدواری برای کسب میزان سود بیشتر وجود دارد.

مزایای پرتفوی سهام عدالت

وی به سهامداران سهام عدالت توصیه‌کرد: سهامداران قبل از اتخاذ هر تصمیمی و در درجه نخست به فراگیری برخی اصول مقدماتی و ادبیات بازار سرمایه بپردازند، زیرا اغلب این افراد از سواد مالی مناسبی برخوردار نیستند و به این دلیل ممکن است با تصمیمات اشتباه متحمل زیان در این بازار شوند.

دلبری گفت: باید در نظر داشت که سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه با سرمایه‌گذاری در سایر بازارها فاصله معنی‌داری دارد و به این ترتیب نیازمند دانش متفاوتی است.

وی بیان‌داشت: با توجه به اینکه در مقایسه بازار سرمایه و دیگر بازارهای موازی ثابت شده است که که این بازار در بلندمدت از بازدهی مناسب‌تری برخوردار است، بنابراین اگر نیاز به نقدینگی دارند فروش سهام عدالت را در آخرین مرحله قرار دهند، زیرا این پورتفوی بازده بلندمدت و میان مدت بسیار مناسبی خواهد داشت، ضمن اینکه از قابلیت نقدشوندگی برخوردار است.  

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات

تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخ...

بورستهران- ایرنا- سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: از 19 میلیون نفر مشمول روش مستقیم، حدود سه میلیون و 200 هزار نفر سهام خود را فروخته‌اند، سود سهام سهامدارانی که سهام عدالت را به فروش نرساندند پرداخت ...

Irna.ir/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می شود/ سهام داران سجامی شوند

سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می شود/ سهام داران سج...

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت از شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب مشمولان واریز می‌شود.

FarsNews.ir/
آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه خبر داد.

TejaratNews.com/
سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
خبری جدید درباره انتخابات سهام عدالت

خبری جدید درباره انتخابات سهام عدالت

معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: 30 میلیون نفر سهامدار غیرمستقیم شرکت‌های سهام عدالت در 31 استان دارای 380 هزار میلیارد تومان سرمایه هستند و حق آنهاست که بخواهند درباره سرنوشت سرمایه خود تصمیم بگیرند.

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: کاهش نرخ ارز تقریبا منتفی شده است و این جزو سیاست‌های دولت بود که در انتهای دوره خدمت خود از لحاظ روانی در بازار سرمایه اثر بگذارد.

Bartarinha.ir/
گرانفروشی نان، میوه و مرغ در صدر شکایات شرکت سبدگردان برلیان مجوز فعالیت گرفت بازگشت صف دلار به صرافی‌ها / سود یک میلیونی حتی به قیمت کرونا! قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400/ عقب‌نشینی قیمت انواع سکه ریزش 9 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است شرکت سبدگردان تدبیر مجوز فعالیت گرفت بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود قیمت خودرو‌های کار کرده در بازار امروز اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 قیمت دلار امروز 29 فروردین 1400 چقدر شد؟ نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است تعداد سهام مجاز (باز): 484| تعداد سهم های صف فروش :377| درصد تقریبی:78درصد "رنیک" و "رمپنا" بر مدار منفی معاملات "ثفارس" همراه با افت یک درصدی شاخص کل با گذشت یک ساعت از بازار افت 5 هزار واحدی را تجربه کرد افت 2 درصدی "های وب" و "اپرداز" باز هم سهم‌های کوچک "بورس" را سر بریدند قیمت بیت کوین به بیش از 61 هزار دلار رسید + قیمت ارزهای دیجیتالی رکورد تاریخی فروش «بی‌ام‌و» در اقتصاد کرونازده یک میلیون بشکه نفت ایران آماده بازگشت فوری به بازار جهانی

در حال بارگیری...