خودروهای چینی در روسیه جایگزین برند های اروپایی می‌شوند

خودروهای چینی در روسیه جایگزین برند های اروپایی می‌شوند

چهار خودروی پرفروش در سال گذشته در روسیه ساخت چین بودند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بلومبرگ گزارش داد که برندهای خودروی چینی در بحبوحه خروج برندهای اروپایی، آمریکایی و ژاپنی در روسیه گسترش زیادی را آغاز کرده اند.

در سال 2022، خودروسازان چینی جیلی، چری و گریت وال موتورز 17 درصد از بازار خودرو روسیه را به خود اختصاص دادند و خلا بزرگ‌ترین خودروسازان جهان مانند فولکس واگن، نیسان، رنو و تویوتا را پر کردند.

تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی ادامه فعالیت در روسیه را برای بسیاری از خودروسازان در سال گذشته دشوار کرد. به ویژه، اختلالات لجستیکی پس از توقف واردات خودرو و قطعات یدکی به کشور به وجود آمد.

این شرکت اعلام کرد که خودروساز فرانسوی رنو یکی از بزرگترین ضربه ها را در بین مشاغلی که مجبور به ترک روسیه شدند متحمل شد.

این شرکت در نتیجه خروج از دومین بازار بزرگ خود، 2.4 میلیارد دلار دارایی از دست داد.

بلومبرگ گفت، برخی از کارشناسان معتقدند که خودروسازان چینی نیز در معرض فشار بر سر تجارت خود در روسیه هستند.

بر اساس گزارش آژانس تحلیلی روسی Autostat، چهار خودروی پرفروش سال گذشته، ساخت چین بودند.

فروش چری در روسیه، دومین صادرکننده بزرگ خودروی چینی در سراسر جهان، در سال گذشته به طور میانگین 4475 خودرو در ماه بوده است.

گریت وال موتورز با میانگین ماهانه 2940 خودرو در رتبه دوم قرار گرفت. براساس گزارش Autostat، جیلی که مدل هایی مانند Coolray و Atlas را به فروش می رساند، با 2035 در جایگاه سوم قرار گرفت.

شرایط نگران کننده تامین آب در گلستان/ پروژه‌های آب شیرین کن متوقف است جزییات مصوبه تعیین ساعات آغاز به کار ادارات و مشاغل... ورود سرمایه‌گذاران چینی به بندر عباس/ فعلا تجارت ایران و عربستان با شناورهای کوچک برقرار می‌شود هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار