ماینرها خاموش می‌شوند؟

ماینرها خاموش می‌شوند؟

بازار مالیاین روزها نوسانات شدید بازار کم بود که نرخ بهره فدرال رزرو و ایرادات اساسی در پروژه رمزارز لونا هم به نوعی قوز بالای قوز شد.

لونا رمزارزی که از لحاظ حجم بازار جزو ده ارز برتر بازار بود با ایرادات اساسی در شبکه، تیم و مدل کار خود ریزشی بالغ بر 99.8 درصد را تا لحظه نگارش این مقاله تجربه کرد.

اما چه بر سر بیت کوین می آید؟

ابتدا اجازه بدهید چند نکته مهم را بررسی کنیم

بررسی تصمیمات فدرال رزرو به جهت جلوگیری از تورم بیشتر و همچنین نگهداری اقتصاد در بین رکود و تورم در شرایط بحرانی بسیار اهمیت دارد.

اتخاذ سیاست های انقباضی، به معنای گران شدن دلار در برابر بازارهای پرریسک مانند بورس و رمزارزها است و این یکی از دلایل خروج پول از بازار ارزهای دیجیتال است.

نکته دیگر، بیت کوین یک رمزارز مبتنی بر استخراج است. یعنی امنیت شبکه توسط ماینرها تامین میشود و ماینر ها نیز در عوض، از استخراج و همچنین تراکنشات شبکه کسب درآمد میکنند.

اگر بیت کوین به ادامه روند نزولی خود بپردازد، به این معناست که استخراج بیت کوین دیگر به صرفه نیست. تراکنشات بازار کاهش یافته و درآمد بعدی ماینرها، یعنی کارمزد تراکنشات نیز کمتر میشود و در نتیجه این سوال پیش می آید که آیا ممکن است ماینرها اقدام به خاموشی کنند؟

باید توجه داشت که خاموشی ماینرهای شبکه یعنی کاهش امنیت، عدم پردازش تراکنشات و به نوعی خاموشی کل سیستم بیت کوین.

نکته سوم که حایز اهمیت است، فاز تسلیم در بازار است. فاز تسلیم به این معناست که نگهدارندگان بیت کوین از ترس ضرر بیشتر، بیت کوین های خود را در ضرر به فروش میرسانند و باعث ریزش سریع بازار میشوند. عموما این فاز به معنای انتهای چرخه بازار نزولی است. احتمالا در شرایط حال حاضر در این شرایط قرار گرفته ایم. ریزش های شارپ، اخبار بد و تسلیم شدن سرمایه گداران خرد.

از لحاظ تکنیکالی نیز قیمت بیت کوین حمایت های محدوده 25500-26200، محدوده 22500-23100 ، 17500-19000 و در نهایت محدوده های 11 الی 12 هزار دلار را در پیش رو دارد.

شروع تقاضا، اتمام عرضه سرمایه گذاران خرد و خروج اقتصاد فدرال رزرو از سیاست های انقباضی میتواند شروع موج جدید صعودی باشد. در حال حاضر نکته مهم این است که بازار به طور ناگهانی تغییر جهت نمیدهد.

پس با حفظ نقدینگی، زمانی که از برگشت روند مطمین شدید با مدیریت سرمایه حتما اقدام به خرید رمزارزهای پرپتانسیل و با بنیاد عالی مانند بیت کوین، اتریوم، دات یا بی ان بی کنید.

223227

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد