قرارگاه امنیت غذا تشکیل می‌شود

قرارگاه امنیت غذا تشکیل می‌شود

وزیر جهاد‌ کشاورزی گفت: انتظار ما در وزارت جهاد‌کشاورزی این است که قرارگاه امنیت غذایی در تمام استان‌ها تشکیل شود، قرارگاه امنیت غذایی مصوب ستاد اقتصادی دولت است و قرارگاه استانی امنیت غذایی هم مصوب ستاد تنظیم بازار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید‌جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد‌کشاورزی در نشست هماهنگی تبیین سیاست‌های اجرایی، تنظیم بازار و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی که با حضور معاونان وزیر و روسای سازمان‌های جهاد‌کشاورزی استان‌ها در سالن توسعه وزارت جهاد‌کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: انتظار ما در وزارت جهاد‌کشاورزی این است که قرارگاه امنیت غذایی در تمام استان‌ها تشکیل شود.

وی افزود: این قرارگاه باید به یک مجموعه قدرتمند در استان‌ها تبدیل و تمام موضوعات کشاورزی در این قرارگاه تصویب شود، مهم‌ترین بخش در تنظیم بازار، قرارگاه امنیت غذایی است و روسای سازمان‌های جهاد‌کشاورزی استان‌ها به این قرارگاه در استان خود هویت و جهت می‌دهند.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: قرارگاه امنیت غذایی مصوب ستاد اقتصادی دولت است و قرارگاه استانی امنیت غذایی هم مصوب ستاد تنظیم بازار است.

وزیر جهاد‌کشاورزی گفت: در شرایط سخت کشور، مسيولیت کل زنجیره از مزرعه تا سفره و بازار‌رسانی و کنترل بازار به وزارت جهاد‌کشاورزی محول شده است و ما از این مسوولیت استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی به‌دنبال توزیع هوشمند محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی است و باید تا پایان 1400 تمام استان‌ها توزیع را هوشمند انجام دهند.

براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد‌کشاورزی، ساداتی‌نژاد ادامه داد: تعاون روستایی در تلاش است تا توزیع میوه شب عید در استان تهران به صورت هوشمند انجام شود و امیدواریم در استان‌ها هم هرچه سریع‌تر توزیع هوشمند را با سامانه‌های استانی آغاز کنند.

وی با بیان اینکه ما اعتقاد راسخ به واگذاری امور به تشکل‌ها و بخش‌خصوصی داریم، گفت: کشاورزی قراردادی را با شرکت بازرگانی دولتی و تعاون روستایی شروع کرده‌ایم تا نواقص کار برطرف شود.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: کشاورزی قراردادی محوری‌ترین کار وزارت جهاد‌کشاورزی در این دولت خواهد بود و عزت و اقتدار کشاورز ما در گرو اجرای کشاورزی قراردادی است.

وزیر جهاد‌کشاورزی افزود: باید برای حمایت از کشاورز به سمت کشاورزی قراردادی برویم تا معیشت کشاورز بهتر شود و بهره‌وری و تولید افزایش یابد؛ بنابراین کشاورزی قراردادی شاخص ارزیابی ما در استان‌ها خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان‌ها باید به‌دنبال سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی به‌ویژه سرمایه‌داران صنعتی باشید، بیان کرد: قرارگاه امنیت غذایی بستر مناسبی برای دعوت از سرمایه‌گذاران صنعت برای ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی در استان‌ها است.

ساداتی‌نژاد گفت: این دولت، دولت مردمی است و مردمی‌ترین بخش آن وزارت جهاد‌کشاورزی است.

وی با بیان اینکه باید توجه بیشتری به بخش ترویج کشاورزی شود، عنوان کرد: توسعه کشاورزی قراردادی، اجرای الگوی کشت و افزایش بهره‌وری در گرو توجه به امر ترویج است، بنابراین باید با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی، بخش ترویج کشاورزی را ارتقا دهیم.

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد سهامداران بورس منتظر جبران باشند توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است قیمت خودرو امروز 13 آذر 1400(جدول) "خبازرس" صورت مالی تلفیقی 12 ماهه منتشر کرد سیگنال های بورسی برای سهامداران | وعده های عشقی حال بازار سرمایه رو خوب می کند؟ سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟ تسهیلات 10 میلیون تومانی خودروی خانوادگی بوگاتی: کمیاب، متفاوت و سریع! پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه دلار از 30هزار تومان هم عبور می‌کند؟ خودرو‌های آمریکایی در جاده‌های کشور؟! قیمت مسکن دولتی 4 برابر خانه‌های پرند و پاکدشت