هفته پررونق بورس منطقه‌ای مازندران

هفته پررونق بورس منطقه‌ای مازندران

مازندران ساری - ایرنا - ارزش معاملاتی هفتگی در بورس منطقه‌ای مازندران با افزایش پلکانی در یک ماه گذشته طی هفته جاری به 2 هزار و 77 میلیارد ریال رسیده است که نشانگر بازگشت تدریجی اعتماد سهامداران به این بازار است.

به گزارش ایرنا، فعالان بازار سرمایه طی هفته جاری تعداد 227 میلیون و 359 هزار و 639 سهم به مبلغ بیش از 2 هزارو 77 میلیارد ریال در بورس منطقه ای مازندران داد و ستد کردند که نسبت به هفته گذشته رشد 63 درصدی دارد.

هفته پیش ارزش سهام معامله شده در بازار بورس منطقه ای مازندران یک هزار 271 میلیارد ریال بود.

بررسی عملکرد هفتگی بورس منطقه مازندران نشان می دهد که فعالان این بازار پس از چند ماه کاهش تمایل به داد و ستد سهام ، از آخرین هفته منتهی به انتخابات 28 خرداد بر سرعت فعالیتشان در این بازار افزودند و تاکنون این روند ادامه دادند به گونه ای که ارزش داد و ستد سهام در این بازار از آن زمان تاکنون چهار برابر شده است .

در حالی که ارزش سهام داد وستد شده در بورس منطقه ای مازندران در آخرین هفته ماه خرداد امسال 680 میلیارد ریال بود ، در هفته نخست تیر ماه به یکهزار و 77 میلیارد ریال ، هفته دوم به ستد یکهزار و 197 میلیارد و هفته قبل هم به یکهزار و 271 میلیارد ریال رسید.

برای درک اهمیت روند افزایشی ارزش معاملات در بورس منطقه ای مازندران بهتر است بدانیم طی 6 هفته منتهی به انتخابات ریاست جمهوری فعالان این بازار در مجموع 2 هزار و 640  میلیارد ریال سهام خرید و فروش کردند که میانگین هفتگی آن 460 میلیارد ریال بود. به عبارتی ارزش معاملاتی 6 هفته پیاپی بازار سرمایه مازندران در ماه اردیبهشت و خرداد تنها معادل فعالیت هفته جاری بود.

سنگینی کفه ترازوی فروش 

 البته همچنان کفه ترازو در بازار سرمایه مازندران بر مدار فروش سهام سنگینی می کند و در این هفته نیز نه تنها  میزان فروش سهام از میزان خرید آن پیشی گرفت بلکه رکورد فروش سهام  در  هفته های اخیر هم شکسته شد. این هفته فعالان بازار سرمایه در مازندران یکهزار و 443 میلیارد ریال سهام فروختند که معادل 70 درصد گردش سرمایه این هفته بود و سهم سبد خرید هم 633 میلیارد ریال معادل 30 درصد کل جا به جایی سرمایه بود.

کارشناسان اقتصادی یکی از علت های سنگینی کفه فروش سهام طی هفته های اخیر را ناشی خروج خرده سهامداران نوپایی می دانند که قیمت سهامشان به حد قانع کننده برای سوددهی رسیده و در تلاشند تا خود را از این بازار خارج شوند.

به اعتقاد این کارشناسان ، بخشی از سهامداران نیز در حال تعدیل میزان سرمایه اشان در بازار بورس هستند چون اوایل سال گذشته و اواخر سال 98 تقریبا تمامی سرمایه اشان را وارد بازار بورس کرده بودند و اکنون که بازار روند افزایشی گرفت تلاش می کنند تا بخشی از سرمایه اشان را خارج کرده و در بازار دیگری سرمایه گذاری کنند و یا بدهی معوقه اشان را بپردارند.

 البته رسوب بی اعتمادی به بازار سرمایه در این زمینه نقش زیادی دارد ، چون در حالی که هیچ ریسک سیستماتیکی متوجه بازار نیست و به لحاظ سیاسی هم خوش بینی هایی وجود دارد ، ولی چشم افرادی که آماتور در این بازار محسوب می شوند از ریزش های پی در پی بازار در سال گذشته و اوایل سال جاری ترسیده و به محض افزایشی شدن بازار ، برای فروش سهام هجوم می آورند.

بررسی کلی عملکرد بازار بورس منطقه ای مازندران در هفته جاری نشان می دهد که این هفته  نیز همانند هفته های گذشته  صندوق های سرمایه گذاری  در اولویت فعالان بازار سرمایه استان بوده است و سهام شرکت های صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان،صندوق سرمایه گذاری گنجینه آینده روشن ، بیمه البرز و بانک تجارت بیشترین ارزش معاملات استان را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت نیز هفته جاری با  23 هزار و 504 واحد افزایش نسبت به هفته ی قبل به یک میلیون و 305 هزار و 540 واحد رسید.

مازندران دارای بیش از 400 هزار سهامداران فعال در بازار سرمایه است که 70 درصد آنها طی حدود یک سال اخیر وارد بازار بورس شدند. 

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | ر...

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

NabzeBourse.ir/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...