در جلسه اقتصاددانان با ريیسی چه گذشت؟

در جلسه اقتصاددانان با ريیسی چه گذشت؟

یک کارشناس اقتصادی جلسه دیروز اقتصاددانان با ريیس جمهور منتخب را از این نظر که دیدگاه‌های مختلف اقتصادی فرصتی برای طرح پیدا کردند، مفید دانست و معتقد است که جلساتی از این دست باید ادامه دار باشند.

ایسنا: یک کارشناس اقتصادی جلسه دیروز اقتصاددانان با ريیس جمهور منتخب را از این نظر که دیدگاه‌های مختلف اقتصادی فرصتی برای طرح پیدا کردند، مفید دانست و معتقد است که جلساتی از این دست باید ادامه دار باشند.

حسین راغفر درباره جلسه روز گذشته جمعی از اساتید و نخبگان اقتصادی از گرایش‌های مختلف با سید ابراهیم ريیسی که به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و راهکارهای مدنظر خود درباره نوع مواجهه دولت با مشکلات بخش اقتصاد و نحوه ورود به عرصه حل و فصل این مشکلات پرداختند، گفت: یکی از مشکلات جلسات این چنینی، کمبود وقت و نبود دستورالعمل مشخص است که موضوعات و مباحث مختلف مطرح شده در جلسه را با کمبود تنوع مواجه می‌کند اما علی رغم این محدویت‌ها از نظر بنده جمع بندی کل حاضرین در جلسه مثبت بود.

وی مهم‌ترین حسن این جلسه را مطرح شدن دیدگاه‌های مختلف دانست و افزود: با این جلسه، ريیس جدید دولت با دیدگاه‌های مختلف اقتصادی بیشتر آشنا می‌شود و اولویت‌ها و مشکلات اقتصادی را نیز از نزدیک درک می‌کند که از این جهت، جلسه روز گذشته مهم بود. البته چنین جلساتی نمی‌تواند تعیین کننده راهکارها در آینده باشد. تاکنون پس از سه دهه بعد از جنگ تحمیلی، عموما یک تفکر بر نظام تصمیم گیری اقتصادی کشور حاکم بوده و به نوعی انحصار در دیدگاه‌ها وجود داشته که یکی از دلایل شکل گیری بحران کنونی است.

این اقتصاددان ادامه داد: زمانی که دیدگاه‌های مختلف و مخالف دیده نشود، اجازه نقد عملکردها به نحو مناسب فراهم نمی‌شود که یکی از دلایل بحران کنونی نیز همین مسيله است و جلسه دیروز فرصت جدیدی برای این کار فراهم کرد که امیدوارم ادامه پیدا کند. وضعیت فعلی کشور بحرانی است و باید فرصتی فراهم شود تا از همه ظرفیت‌ها استفاده شود که راه حل‌های مناسب‌تر و عملی برای رفع مسايل اقتصادی کشور ایجاد شود.

راغفر بیان کرد: به جز محدودیت وقت در جلسه مورد نظر که موجب شد تا افراد فرصت کمتری برای طرح بهتر دیدگاه‌ها و ثمرات عملی بهتری برای سیاستگذاران داشته باشد، در مجموع مفید بود. با توجه محدودیت زمانی امکان پذیر نبود که برنامه‌های افراد برای تحقق راهکارهای اقتصادی مطرح شود اما هر یک از آن‌ها مشکلات اقتصادی را بیان و یکسری اقدامات فوری و کوتاه را نیز به صورت مختصر مطرح کردند.

وی در پایان سخنانش مطرح کرد که جلسات این چنینی برای موثر واقع شدن باید تداوم داشته باشند.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی بازار مسکن بعد از انتخاب ريیسی

پیش‌بینی بازار مسکن بعد از انتخاب ريیسی

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه آیت‌الله ريیسی، رشد تولید و رونق بازار مسکن را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است گفت: افزایش عرضه منجر به ثبات قیمت مسکن می‌شود و انتظار داریم در نیمه دوم...

TejaratNews.com/
سرنوشت سه بازار مهم در دولت ريیسی

سرنوشت سه بازار مهم در دولت ريیسی

شهاب موسوی، کارشناس بازارهای مالی، در گفتگوی زنده اینستاگرامی با تجارت‌نیوز درباره بازارها در دولت جدید، دلار را در بازه 20 تا 25 هزار تومان، بورس را در سطح یک تا 1٫5 میلیون واحد و طلا داخلی را یک تا ...

TejaratNews.com/
ريیسی: دولت نباید از بورس به عنوان قلک استفاده کند

ريیسی: دولت نباید از بورس به عنوان قلک استفاده کند

ريیسی: دولت نباید از بورس به عنوان قلک استفاده کند

BourseNews.ir/
بازدید ريیسی از بورس/ وعده تقویت بازار سرمایه

بازدید ريیسی از بورس/ وعده تقویت بازار سرمایه

سیدابراهیم ريیسی، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری برای بازدید از بورس وارد تالار بازار سرمایه شد. او در این دیدار وعده داد هرکاری که بتواند برای تقویت بورس انجام دهد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی هشدار دهنده نیلی در حضور ريیسی

پیش‌بینی هشدار دهنده نیلی در حضور ريیسی

مسعود نیلی اقتصاددان برجسته در حضور ابراهیم ريیسی تامین مالی، تامین انرژی، تامین خدمات و بودجه عمومی، خدمات اجتماعی و نظام مبادله با دنیا را 6 مشکل اولویت‌دار کشور دانست و افزود: که کارکرد‌های این زنج...

Bartarinha.ir/
سید ابراهیم ريیسی: باید اقتصاد و تولید را برای مردم قابل پیش بینی کنیم

سید ابراهیم ريیسی: باید اقتصاد و تولید را برای مردم قابل پیش بینی ...

سید ابراهیم ريیسی: باید اقتصاد و تولید را برای مردم قابل پیش بینی کنیم

BourseNews.ir/
حضور آیت الله ريیسی در تالار بورس تهران + عکس و فیلم

حضور آیت الله ريیسی در تالار بورس تهران + عکس و فیلم

آیت الله ريیسی یکی از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری 1400 صبح امروز در تالار بورس تهران حضور پیدا کردند.

NabzeBourse.ir/
راغفر: انفجار قیمت دلار از انفجار نطنز بدتر بود

راغفر: انفجار قیمت دلار از انفجار نطنز بدتر بود

راغفر در خصوص این موضوع که مجلس نمی‌خواهد ارز پایین بیاید و شاید یک بازی سیاسی باشد اضافه می‌کند:« این تصمیمات حتما یک بازی سیاسی است اگر غیر از این باشد چرا اجازه نمی‌دهند قیمت ارز پایین بیاد زیرا در...

Bartarinha.ir/
وزیر نفت ريیسی چه کسی است؟

وزیر نفت ريیسی چه کسی است؟

در شرایطی که صنعت نفت ایران در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخی خود به سر می‌برد و تحریم بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند، گزینه‌های متعددی برای گرفتن کرسی بیژن زنگنه، وزیر نفت روحانی پیشنهاد شده است.

TejaratNews.com/
نرخ ارز در دولت ريیسی چگونه است؟

نرخ ارز در دولت ريیسی چگونه است؟

به عقیده عضو اتاق بازرگانی تهران، دولت سیزدهم برای بازگرداندن آرامشی نسبی به اقتصاد ایران، باید لااقل برای شش معضل مهم و جدی راهکار پیدا کند.

TejaratNews.com/
طرح ویژه مسکنی ريیسی رونمایی شد

طرح ویژه مسکنی ريیسی رونمایی شد

عضو سابق شورای عالی مسکن از تدوین طرح ویژه مسکن در برنامه اقتصادی آیت اله ريیسی با پژوهش 7 ماهه یک تیم تخصصی خبر داد و گفت: در این طرح ساخت 4 میلیون مسکن با آورده اولیه صفر ، زمین رایگان و وام ارزان ب...

TejaratNews.com/
پاسخ به 5 سوال مهم درباره دولت ريیسی

پاسخ به 5 سوال مهم درباره دولت ريیسی

ابراهیم ريیسی با 17٫9 میلیون رای به عنوان سیزدهمین ريیس‌جمهور ایران انتخاب شد. این انتخابات با چه حواشی همراه بود و بازارها چه واکنشی به آن نشان دادند؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی

پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی

یک کارشناس اقتصادی معتقد است در دولت آینده تورمی متفاوت از دو دوره‌ی (هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی نژاد) در کشور به وجود می‌آید تورمی که حتی پیش‌بینی می‌شود بیشتر از حد فعلی باشد.

Bartarinha.ir/
10 سیگنال اقتصادی ريیس جمهور منتخب / برنامه ريیسی برای بازارها چیست؟

10 سیگنال اقتصادی ريیس جمهور منتخب / برنامه ريیسی برای بازارها چیس...

با مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، خیلی از فعالان بازار منتظر اعلام برنامه‌های جدید ريیس جمهور منتخب هستند. ابراهیم ريیسی در دوره تبلیغات برای انتخابات هرچند کمتر به صورت مستقیم درباره بازارها ص...

TejaratNews.com/
سیگنال تازه گرانی در بازار گوشی موبایل سهم‌های ارزنده‌ در انتظار بلیت پرتفوی سهامداران افزایش شکاف طبقاتی در ایران سهامداران بخوانند / مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 12 مرداد خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان 112 هزار سهامدار تیرماه در سامانه سجام احراز هویت شدند زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی درست نشود موج مهاجرت کشاورزان ایرانی به عمان/ هورالعظیم مصنوعی خشک شد کاهش نرخ اجاره در مناطق شرق تهران / حکیمیه ارزان‌تر است یا نارمک؟ قیمت انواع مرغ و تخم‌مرغ در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت‌ها توزیع سرم تزریقی در داروخانه‌های شهری ممنوع شد سهام عدالت امروز 11 مرداد چقدر شد؟ قیمت گوشت در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت چه خبر از بزرگان بورس؟ | چرا فرمان در اختیار خودرویی ها بود؟ قیمت سکه امامی به 11200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/11 کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست سهام شاراک | روند قیمتی این نماد در روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟ پتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن / تکلیف نیمه دوم سال چیست؟ اخبار بورس فردا | افزایش سرمایه بیش از 4000 درصدی یک نماد قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | عقب گرد دلار با کاهش تقاضا در فضای تغییر دولت /... پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 مرداد / قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند؟ وضعیت اقتصادی، مردم را هنرمند کرد! اجاره و خرید مسکن در کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز با 300 تا 650میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ محبوبیت شاهین از زبان شاهین‌سوار‌ها 7 سامانه‌ای که سهامداران عدالت باید با آن آشنا باشند احراز هویت 112 هزار سهامدار در تیرماه در سامانه سجام شناسایی 3 دستگاه ماینر در یک منزل مسکونی پیش‌بینی کارشناسان از گروه‌های پیش‌رو بورسی/ پتروشیمی‌ها رشد می‌کنند؟ "شپلی" در مجمع سودی تقسیم نکرد کاهش بسیار اندک ارزش سهام عدالت افزایش ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی قیمت اتریوم درحال کاهش است اقدام به کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتالی زمزمه ورود سعودی‌ها به استخراج بیت کوین/ آرامکو تکذیب کرد افزایش سرمایه نماد گران قیمت بورس بعد 14 سال پذیره‌نویسی یک صندوق جدید و با درآمد ثابت پیش بینی قیمت دوج کوین برای هفته‌های پیش رو سهامداران «برکت» بخوانند (11مرداد) / برکت برای دومین روز متوالی سرخ‌پوش شد تخفیف 50 درصدی به مالکان مسکن مهر! گزارش روزانه صندوق های ETF (11مرداد1400) / پایداری دارا یکم و پالایش در مدار نزولی اولین طرح تامین‌مالی جمعی در پلتفرم هم‌آفرین معرفی شد سهامداران خگستر بخوانند (11مرداد) / روند صعودی خگستر ادامه یافت خبر خوب برای بازار طلا / بازارهای مالی در هفته پیش رو افزایش ناگهانی قیمت اقلام خوراکی در بازار افزایش سرمایه 100 درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟ کمبود قطعه تولید برخی لوازم خانگی را متوقف کرد سیمان سفید نی ریز و افزایش 47درصدی سود خالص

در حال بارگیری...