جنگ غزه شرکت‌های بین‌المللی در سرزمین‌های اشغالی را مجبور به تعطیلی کرد

جنگ غزه شرکت‌های بین‌المللی در سرزمین‌های اشغالی را مجبور به تعطیلی کرد

شماری از شرکت‌های بین‌المللی در نوار غزه از بیم تداوم پاسخ‌های موشکی مقاومت مجبور به تعطیلی در سرزمین‌های اشغالی شدند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، شرکت سويیسی نستله اعلام کرد که با پیوستن به بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی که با توجه به تشدید تجاوزات (رژیم) اسرايیل به نوار غزه، مقر خود را در سرزمین های اشغالی بسته‌اند، یکی از کارخانه‌های تولیدی خود در آنجا را به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه تعطیل کرد.

به دنبال عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر که توسط مقاومت فلسطین به رهبری گردان‌های عز الدین القسام (شاخه نظامی جنبش حماس) علیه رژیم صهیونیستی راه‌اندازی شد، چندین شرکت بین‌المللی بخشی از فعالیت خود را در سرزمین‌های اشغالی به حالت تعلیق درآوردند یا از کارکنان خود خواستند که از خانه کار کنند.

مارک اشنایدر ، مدیرعامل نستله در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است: ما بیشتر از سود بر ایمنی و سلامت جان همکاران و کارمندان خود تمرکز می‌کنیم. من هیچ نظری در مورد توسعه تجارت ندارم... ما اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام داده‌ایم.

گروه بین المللی اسپانیایی ایندیتکس، دو روز پس از عملیات «طوفان الاقصی»، 84 فروشگاه خود را در سرزمین‌های اشغالی به طور موقت تعطیل کرد.

شرکت خرده‌فروشی اسپانیایی ایندیتکس به عنوان بزرگترین شرکت در صنعت مد جهان شناخته می‌شود. این شرکت موسس بیش از صد شرکت نساجی است، که عمده فعالیت‌های آن‌ها در زمینه طراحی، تولید و توزیع پوشاک و کالاهای صنعت نساجی متمرکز است.

شرکت ایندیتکس بیش از 5500 فروشگاه در سراسر جهان دارد و شناخته‌شده‌ترین برند متعلق به شرکت ایندیتکس، زارا است که تمامی فروشگاه‌های با نام تجاری زارا، متعلق به این شرکت می‌باشد. ایندیتکس دارای برندهای دیگری مانند: ماسیمو دوتی، برشکا، پال اند بیر، استرادیواریوس، تمپه و نام‌های تجاری کمتر شناخته شده است. اکثر فروشگاه‌هایی که با برندهای فوق فعالیت می‌کنند، متعلق به شرکت ایندیتکس هستند.

شرکت ایندیتکس می‌گوید که از طریق وب سایت برندهای خود به مشتریان از بسته شدن فروشگاه ها اطلاع داده است.

در همین حال محصولات نستله و اینتدیتکس در فهرست محصولات مورد تحریم توسط ملت‌های اسلامی در اعتراض به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی علیه غزه است.

به نوبه خود، فروشگاه های زنجیره ای H&M سويدی که دارای 20 فروشگاه در سرزمین‌های اشغالی است به مشتریان خود گفت که با توجه به وضعیت فعلی جنگ،،ممکن است در زمان تحویل خریدهای آنلاین تاخیر وجود داشته باشد.

از زمان آغاز درگیری‌های اخیر بین رژیم اشغالگر و مقاومت فلسطین، بسیاری از خطوط هوایی آمریکایی، آسیایی و اروپایی پروازهای مستقیم خود به تل آویو را متوقف کرده اند.

در بخش انرژی، شرکت آمریکایی شورون در دهم اکتبر از بسته شدن میدان گازی «تامار» در سواحل شمالی سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

در بخش تجارت، بانک جی پی مورگان چیس از 200 کارمند در سرزمین‌های اشغالی خواست که از خانه کار کنند. گلدمن ساکس و مورگان استنلی نیز از بسیاری از کارمندان خود در سرزمین‌های اشغالی خواسته اند که همین کار را انجام دهند.

چند روز پیش منابع کشتیرانی و تجاری اعلام کردند که بندر عسقلان و تاسیسات نفتی آن در اسرايیل در پی درگیری بین نیروهای اسرايیلی و مقاومت فلسطین بسته شده است.

داده‌ها و منابع نشان داده‌اند که با توجه به تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی برای ورود کشتی‌ها به ساحل سرزمین‌های اشغالی ازدحام کشتی‌ها در بنادر آنجا در حال افزایش است.

بندر اشدود رژیم صهیونیستی نیز محدودیت‌هایی را برای حمل و نقل مواد خطرناک اعمال کرده که منجر به کاهش سرعت ترانزیت کشتی‌ها شده است.

تداوم پاسخ‌های موشکی مقاومت به تجاوزات رژیم صهیونیستی منجر به بسته شدن بندر عسقلان، نزدیکترین بندر اسرايیل به غزه شده است.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد