وام خرید اتاق 8 متری در تهران چقدر است؟

وام خرید اتاق 8 متری در تهران چقدر است؟

وام مسکن تهرانی‌ها 240 میلیون تومان است. 200 میلیون تومان وام خرید خانه برای مسکن اولی‌ها و 40 میلیون تومان وام جعاله مسکن. اما مبلغ وام مسکن، برای افراد مجرد و متاهل متفاوت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وام مسکن برای افراد مجرد ساکن تهران 100 میلیون تومان است. اما مبلغ وام مسکن برای یک زوج در تهران، 200 میلیون تومان است.

متقاضیان وام مسکن، چه مجرد و چه متاهل می‌توانند 40 میلیون تومان هم وام جعاله دریافت کنند. بر این اساس می‌توان گفت مبلغ وام مسکن در تهران، برای افراد مجرد 140 میلیون تومان و برای افراد متاهل 240 میلیون تومان است.

اما دو نکته درباره وام خرید مسکن به خصوص در تهران وجود دارد؛ اول هزینه بالای خرید اوراق است و دوم سهم بسیار کم وام مسکن از قیمت مسکن است.

وام خرید اتاق 8 متری!

براساس آخرین گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت خرید مسکن در شهر تهران به 29 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است. با این حساب یک فرد با وام مسکن خود چند متر خانه می‌تواند بخرد؟

یک فرد مجرد با وام مسکن خود در تهران می‌تواند فقط 4٫5 متر خانه بخرد. به عبارتی وام مسکن افراد مجرد در تهران فقط کفاف خرید 4٫5 متر از یک واحد مسکونی را می‌دهد.

این مقدار برای یک زوج به 8 متر می‌رسد. به عبارتی یک زوج تهرانی می‌توانند با وام مسکن خود فقط یک اتاق 8 متری در تهران بخرند.

اما این افراد باید برای دریافت این وام تا 29 میلیون تومان هزینه کنند. این پولی است که افراد باید برای خرید اوراق تسه وام مسکن پرداخت کنند.

یک فرد مجرد برای دریافت وام 140 میلیون تومانی مسکن در شهر تهران باید 16 میلیون و 772 هزار تومان برای خرید اوراق تسه بپردازد. 11 میلیون و 980 هزار تومان برای خرید اوراق تسه وام مسکن و چهار میلیون و 792 هزار تومان هم برای خرید اوراق وام جعاله.

این مبلغ برای افراد متاهل بیشتر است و آنها باید برای دریافت 240 میلیون تومان وام خرید مسکن در تهران، 28 میلیون و 752 هزار تومان پرداخت کنند.

اما مبلغ وام مسکن در دیگر شهرها چقدر است؟ مبلغ وام مسکن برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر به 80 میلیون تومان رسیده است. این وام برای سایر مناطق شهری 60 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر: قیمت وام مسکن 1400
واکنش‌‌ها به تعویق پرداخت وام فرزندآوری / وام مسکن یا خرید موتورگازی؟

واکنش‌‌ها به تعویق پرداخت وام فرزندآوری / وام مسکن یا خرید موتورگا...

مردم از پرداخت وام فرزندآوری چندان استقبال نکرده بودند اما گویا پرداخت آن هم به تعویق افتاده و قرار است این وام 70 میلیونی خرید مسکن بعد از انتخابات پرداخت شود. ماجرایی که با واکنش مردم مواجه شده است.

TejaratNews.com/
جزيیات پرداخت وام مسکن به بازنشستگان

جزيیات پرداخت وام مسکن به بازنشستگان

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: به منظور رفاه حال بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به افراد فاقد مسکن، تسهیلات مسکن پرداخت می شود.

Bartarinha.ir/

وام مسکن چند؟

چگونه وام مسکن بیشتری بگیریم؟/ شرایط دریافت هم‌زمان چند وام

چگونه وام مسکن بیشتری بگیریم؟/ شرایط دریافت هم‌زمان چند وام

آنطور که روسای شعب بانکی می‌گویند سقف دریافت وام خرید یک خانه برای فرد به هیچ وجه بیش از 140 میلیون تومان نمی‌تواند باشد مگر اینکه یک فرد بخواهد چند خانه بخرد که در این صورت می‌تواند از چند وام استفاد...

TejaratNews.com/

شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟ + اینفوگرافیک

وام مسکن روستایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

وام مسکن روستایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

افرادی که در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر زندگی می‌کنند و دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند و همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند، می‌توانند از این وام استفاده کنند، از جمله مشمولان ...

TejaratNews.com/
هزینه وام مسکن متاهلین درمرز 24 میلیون تومان

هزینه وام مسکن متاهلین درمرز 24 میلیون تومان

روند ثابت هزینه وام مسکن در هفته چهارم فروردین سبب شد تا این رقم برای متاهلین در مرز 24 میلیون تومان باقی بماند. اما این موضوع چه تاثیری بر وضعیت هزینه وام مجردین گذاشته است؟

TejaratNews.com/

وام مسکن روستایی 100 میلیون تومان شد

تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن تا پایان تیر تمدید شد

تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن تا پایان تیر تمدید شد

بانک عامل بخش مسکن اعلام کرد: اعطای تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن تا پایان تیر 1400 تمدید شده است.

TejaratNews.com/
پرداخت وام مسکن با اقساط 700 هزار تومانی

پرداخت وام مسکن با اقساط 700 هزار تومانی

وام مسکن روستایی دو برابر شد و به مدت زمان بازپرداخت اقساط آن 5 سال دیگر اضافه شد. میزان اقساط ماهانه این وام 700 هزار تومان است.

TejaratNews.com/
قیمت خرید مسکن در اهواز / آپارتمان در کیانپارس متری 20 میلیون

قیمت خرید مسکن در اهواز / آپارتمان در کیانپارس متری 20 میلیون

بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار، لیستی از قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق اهواز به دست آمده است.

TejaratNews.com/
تصمیم‌گیری درباره افزایش سقف وام مسکن ملی تا دو هفته آینده

تصمیم‌گیری درباره افزایش سقف وام مسکن ملی تا دو هفته آینده

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از احتمال تصمیم‌گیری دولت طی 2 هفته آتی در خصوص افزایش سقف تسهیلات طرح اقدام...

Borna.news/
راهکار غلطی به نام تسهیلات خرید مسکن

راهکار غلطی به نام تسهیلات خرید مسکن

استفاده از سیاست تسهیلات خرید مسکن بارها در بازار کشور مورد استفاده قرار گرفته و هر بار نتایج نامطلوبی داشته است، زیرا این تسهیلات تاثیری بر روند عرضه واحدهای مسکونی ندارد و صرفا تقاضا را تحریک می‌کند...

TejaratNews.com/
هزینه خرید مسکن در غرب تهران چقدر است؟

هزینه خرید مسکن در غرب تهران چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت مسکن و رکود نسبتی که در این بازار وجود دارد، نرخ فروش مسکن در برخی از محلات غرب تهران چقدر است؟

TejaratNews.com/

خرید مسکن در کرج چقدر هزینه دارد؟

پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ چالش تعطیلات کرونایی برای برندگان قرعه‌کشی سایپا

در حال بارگیری...