جداسازی شرکت اطلاع‌رسانی بورس و تشکیل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس

جداسازی شرکت اطلاع‌رسانی بورس و تشکیل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس

با جدا شدن بخش اطلاع‌رسانی و الحاق آن به روابط عمومی سازمان بورس شرکت جدیدی به نام توسعه مدیریت و آموزش بورس با هدف فرهنگ‌سازی و آموزش به افراد ذی‌نفع راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز سامانه برگزاری آزمون شرکت مدیریت و آموزش بورس زیرمجموعه توسعه مدیریت و آموزش بورس وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی شد.

در این مراسم علیرضا قنادان مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس گفت: با تغییر اسم این شرکت از شرکت اطلاع‌رسانی به توسعه مدیریت اولین گام برای تغییر و تحول در مدیریت و آموزش بورس برداشته شد.

وی گفت:‌از اواسط سال 98 که روند متفاوتی برای تحول در بورس اتفاق افتاد و در سال 99 شاهد حضور مردم در بورس بودیم لازم است ابزارها و نهادهای بورسی متنوع شود و کیفیت و کمیت ابزارها در جهت افزایش فرهنگ‌سازی و افزایش ظرفیت‌های مردمی ارتقاء پیدا کند.

وی گفت: اولین گام ما برگزاری آزمون‌ها برای ذینفعان و ارايه گواهینامه حرفه‌ای است و در این زمینه با افزایش ظرفیت سامانه‌های بورس سرفصل‌های جدیدی برای آموزش و فرهنگ‌سازی راه‌اندازی شده است.

قنادان این را هم گفت: سال گذشته 11288 نفر ظرفیت ثبت‌نام برای آزمون‌های مختلف بورس داشتیم که امسال بیش از 3802 ظرفیت آزمون تا کنون ایجاد شده است و این میزان افزایش خواهد یافت.

وی همچنین گفت: با بزرگ شدن جامعه سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه و افزایش دامنه اثرگذاری و افزایش دامنه سرمایه‌گذاری یکی از ماموریت‌های ما آموزش و فرهنگ‌سازی به سرمایه‌گذاران است.

وی گفت: تلاش بر این است فرهنگ‌سازی با مفاهیم صحیح آموزشی متفاوت است و گروهی از افراد که از جامعه وارد بازار سرمایه شده و هنوز به قدر کافی از مسايل مالی مطلع نشده‌اند باید با بازار سرمایه آشنا شوند و گروه‌های مختلف مخاطب فرهنگ‌سازی هستند. ما دنبال مخاطب می‌رویم و ابزارهای مختلف مانند برنامه‌های رسانه‌ای و همچنین از طریق فضای مجازی انواع بازی‌های فیزیکی، انواع بازی‌های دیجیتالی، موبایلی و کامپیوتری به رشد و ارتقاء فرهنگ‌سازی در بازار سرمایه کمک می‌کنیم.

قنادان همچنین گفت:‌در ارتباط‌گیری با نهادهای آموزشی کشور مانند آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش، درصدد هستیم به مردمی که وارد بازار سرمایه شدند فرهنگ‌سازی و افزایش سواد مالی انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس همچنین گفت: مخاطب دوره‌های آموزشی ما به 4 دسته تقسیم می‌شوند که شامل یکی مردم عادی که تلاش می‌کنیم آنها را تشویق به ورود غیرمستقیم و از طریق صندوق‌ها به بازار سرمایه راهنمایی کنیم چون حضور مستقیم در بازار دارای ریسک است و مردم بدانند چگونه ریسک خود را مدیریت و کنترل کنند.

وی گفت:‌دسته دوم افرادی هستند که در حوزه‌های تخصصی و نهادهای مالی فعالیت دارند که باید دانش حرفه‌ای کسب کنند دسته سوم مخاطبان مجموعه ناشران و شرکت‌های بورسی هستند که فعالیت دارند و باید هیات‌مدیره‌ها و مدیران آنها را آموزش دهیم یا شرکت‌هایی که به زودی وارد بورس می‌شوند و دسته چهارم آموزش به سیاست‌گذاران دولت، مجلس، قضات که در یک جایی در مورد بازار سرمایه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی می‌کنند که آنها هم باید با ابزارها و کارکردهای بازار سرمایه آشنا شوند.

قنادان این را هم گفت: ما آمادگی داریم دوره‌های آموزش مدیریت کسب و کار معروف به MBA با آزمون جامع دو بار در سال برگزار کنیم و گواهینامه حرفه‌ای بازار سرمایه را با همکاری دانشگاه‌هایی مانند خوارزمی، علامه طباطبایی، الزهرا (س) و دانشگاه آزاد به شرکت‌کنندگان ارايه کنیم.

وی همچنین گفت:‌نرخ قبولی در دوره‌ها را توسط موسسات و نهادها اعلام می‌کنیم و تلاش بر این است که عمده فعالیت‌های شرکت توسعه مدیریت بر پایه آموزش و فرهنگ‌سازی برای بازار سرمایه باشد.

در این مراسم همچنین مصطفی بهشتی‌سرشت معاون اجرایی سازمان بورس گفت: همانگونه که قبلا وعده کرده بودیم بخش اطلاع‌رسانی از خدمات آموزش و فرهنگ‌سازی بورس جدا شده و شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس راه‌اندازی شده است.

وی گفت: بخش اطلاع‌رسانی بر عهده روابط عمومی سازمان بورس قرار داده شده است و بخش آموزش و فرهنگ‌سازی تبدیل به شرکت توسعه مدیریت شده است.

به گفته بهشتی‌سرشت همانگونه که سازمان بورس به عنوان تنظیم‌گر در بازار سرمایه عمل می‌کند شرکت توسعه مدیریت آموزش هم باید در حوزه آموزش بازار سرمایه نقش تنظیم‌گری ایفا کند.

به گفته وی، دوره‌هایی که در این شرکت برگزار می‌شود باید مجموعه فعالان بازار سرمایه از آن بهره بگیرند و نهادهای مالی فراگیر کشور و شرکت توسعه مدیریت می‌توانند تورهای مدیریتی با همکاری کشورهای دیگر برگزار کنند و کارشناسان کشورهای دیگر هم در قالب تورهای مدیریتی با بازار سرمایه ایران آشنا شوند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس با بیان اینکه امسال برای اولین بار صورت‌های مالی سازمان بورس منتشر شد،‌گفت: تلاش بر این است از سال 1401 صورت‌های مالی شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بورس هم به اطلاع مردم و ذینفعان برسد و ما در تلاش هستیم فضای شفاف در بازار سرمایه ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ / ریزش 3 درصدی شاخص هم‌وزن

بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ / ریزش 3 درصدی شاخص هم‌وزن

طی هفته گذشته شاخص بورس حدودا یک درصد افت را ثبت کرد. در کنار روند نوسانی هفته گذشته، شاخص در آخرین روز شرایط بهتری داشت. اما روند شاخصکل بورس در هفته دوم آبان چگونه است؟

TejaratNews.com/
صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران

صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران

تالار صادراتی بورس کالای ایران، امروز میزبان دادوستد 2 هزار تن مس کاتد بود.

YJC.news/
فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا

فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز 5 آبان ماه میزبان معامله 78 هزار و 433 تن میلگرد و 23 هزار و 690 تن تیرآهن بود.

YJC.news/
سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟

سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: استفاده از فیلترشکن کمترین مشکلی است که سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری با آن مواجه است.

YJC.news/
«فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد

«فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد

سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران و هیات همراه صبح امروز به منظور بررسی عرضه محصولات بهمن موتور با اولویت عرضه محصول فیدلیتی در بورس کالا از خط تولید این شرکت بازدید و در ن...

Sena.ir/
در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت

در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت

سهام‌های خرد و کوچک در هفته کاری گذشته نسبت به سهام بزرگ‌تر، افت قیمتی بیشتری را تجربه کرده اند.

YJC.news/
معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکرد معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه

معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکر...

معاملات الگوریتمی که در همه بازارهای مالی جهان در حال انجام است، در بورس تهران،‌ سهامداران خرد و حقیقی را با چالش‌هایی مواجه کرده است.

FarsNews.ir/
ماه سرد و پاییزی بورس گیلان با عقب‌نشینی 57 درصدی ارزش معاملات

ماه سرد و پاییزی بورس گیلان با عقب‌نشینی 57 درصدی ارزش معاملات

گیلان رشت - ایرنا - بورس منطقه ای گیلان طی مهرماه امسال میزبان داد و ستد بیش از هشت هزار و 966 میلیارد و 447 میلیون ریال سهام بود که نسبت به به ماه گذشته بیش از 57 درصد کاهش یافته است.

Irna.ir/
بورس بالاخره صعودی شد

بورس بالاخره صعودی شد

شاخص کل بورس بعد از پشت سر گذاشتن روزهای نزولی و نوسانی امروز صعودی شد، البته این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن نزولی ماند.

Bartarinha.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(5آبان) / کاهش خروج پول حقیقی به 20میلیارد تومان

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(5آبان) / کاهش خروج پول حقی...

افراد حقیقی امروز 20میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین سهام تولید...

EghtesadOnline.com/
بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ / ریزش 3 درصدی شاخص هم‌وزن " شپنا " برنامه ای برای افزایش تولید ندارد قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز نرخ ارز صرافی ملی امروز 6 آبان اعلام شد کدام جایگاه‌ها بنزین سهمیه‌ای دارند؟ / لیست پمپ بنزین‌های فعال تهران واردات موز سمی از سومالی واقعیت دارد؟ ارزش سهام عدالت در هفته اول آبان چقدر بود؟ تمام جایگاه‌های سوخت کشور وارد مدار شدند " شبندر " بنزین یورو 4 تولید نمی‌کند بهره برداری از واحد تولیدی کودهای "شفارس" آخرین وضعیت سوخت‌رسانی در کشور آرامش در انتظار بازار ارز زمان اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی سایپا اعلام شماره‌های پیامکی به مشتریان بانک ایران زمین ادامه اختلال در پمپ بنزین‌ها / بنزین 1500 تومانی چه زمانی عرضه می‌شود؟ آخرین قیمت کارخانه‌ای پراید چقدر بود؟ قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بورس و اقتصاد " زقیام " گاوداری 10 هکتاری را روانه میز فروش کرد " وامین " در بازار دوم فرابورس پذیرفته شد آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو "نه" دلاریون به سیگنال بازارساز میرداماد اختلال در سامانه سوخت، حمله سایبری بود یا مشکل فنی؟ درخواست بازار سرمایه برای حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو رشد قیمت دلار متوقف می‌شود؟ / چرا خریداران دلار فعال‌تر شدند؟ دریافت مجوز افزایش نرخ فروش شیشه های " کساپا " افزایش عرضه «کوچک‌متراژ» در منطقه 13 تهران تهرانی‌ها مشغول چه کاری هستند؟ رکود به بازار معاملات خودرو بازگشت اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان درصد تغییر قیمت مسکن شیراز در یک سال گذشته / کدام مناطق کمترین میزان افزایش را داشته است؟ قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور