حاشیه‌های بورس در توییتر / «بورس پول لازم است، اینقدر به حاشیه نروید!»

حاشیه‌های بورس در توییتر / «بورس پول لازم است، اینقدر به حاشیه نروید!»

شاخص بورس بازار سهام امروز 10 هزار واحد افت کرد و همچنان سهامداران نسبت به وضع موجود گلایه‌های بسیاری دارند. بخشی از این انتقادات به فضای توییتر نیز کشیده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کاربران فعال توییتر در حوزه بورس درباره موضوعات مختلف بورس و حواشی موجود همچون طرح تحقیق و تفحص بورس، دامنه نوسان نامتقارن و کوچ نقدینگی از بورس واکنش‌هایی نشان دادند.

برخی از آن‌ها به جو هیجانی حاکم بر بازار واکنش نشان دادند و همچنین درباره تدابیر مسيولان و فعالیت سهامداران در بازار انتقادهایی را بازگو کرده‌اند.

شاخص بورس بازار سهام امروز 10 هزار واحد افت کرد و همچنان سهامداران نسبت به وضع موجود گلایه‌های بسیاری دارند. بخشی از این انتقادات به فضای توییتر نیز کشیده شده است.

مطالعه بیشتر: حاشیه‌های امروز بورس 3 اسفند 99 / ارزش معاملات بورس 10 درصد روزهای اوج تابستان شد

برخی از واکنش‌ها در این باره در زیر آمده است:

«خرید و فروش مداوم در #بورس مثل یک داروی آرامش‌بخش قوی عمل می‌کند، هرچه بیشتر مصرف کنیم، احساس نیازمان بیشتر می‌شود، بنابراین بیشتر و بیشتر از دارو استفاده می‌کنیم تا احساس بهتری داشته باشیم. نهایتا مانند یک قمارباز یا معتاد فقط برای بازی یا مصرف بیشتر زندگی خواهیم کرد»

«بزرگترین فساد مالی کشور در بورس در سایه سکوت صداوسیما، خبرگزاری‌های مدافع و منتقد دولت، مجلس، قوه‌ قضاییه، گروه‌های عدالت‌خواه و… در حال بلعیدن دین، پول، اعتماد و سرمایه اجتماعی است»

در این بین کارشناسان و فعالان توییتر به دامنه نواسان نامتقارن واکنش‌هایی داشتند که به طور کلی نقدهایی را به این موضوع نشان دادند.

«الان #بازار در چه کنم ترین حالت ممکن قرار داره
ملت نه پول دارن بخرن نه دلشون میاد توی این قیمت و موقعیت بفروشن!»

کاربر دیگری اینگونه به اتفاقات بورس واکنش نشان داد: «اومدن ابروشو درست کنن زدن چششو از کاسه در اوردن
نقدشوندگی داره به سمت صفر میل میکنه»

«تا کی قراره دستتون تو جیب مردم باشه
آقای محترم خودت به مردم گفتی که سرمایتون رو به بورس بسپارید ووو
اقتصاد مریض را مداوا کنید و به درد مردم برسید»

در این بین کارشناسان و فعالان توییتر به دامنه نواسان نامتقارن واکنش‌هایی داشتند که به طور کلی نقدهایی را به این موضوع نشان دادند.

«دامنه نوسان نامتقارن اگر هیچ حسن و فایده‌ای هم نداشت حداقل کار مدیران بورس رو راحت کرد که مواقع ارايه گزارش بازار لبهاشون رو به سبک سریال هیولا غنچه کنند و بگن همش هفت هزار تا منفی»

«اتفاق فاجعه بار دامنه نوسان نامتقارن اینه که خودرو 4 میلیون معامله بشه
وبصادر 1 میلیون
وتجارت 4 میلیون
خساپا 3 میلیون و …
توروخدا تز جدید ندید که دامنه نوسان بردارید
هر تصمیم جدید نیاز به مطالعه هم فکری و کارشناسی داره»

«تاثیر صف خرید #فملی بر شاخص: 3268 واحد
تاثیر صف فروش #فارس ، #شستا ، #تاپیکو ، #وغدیر و # وبصادر : جمعا 3255 واحد
یعنی یک صف خرید، 5 صف خرید را بی اثر کرده!
دامنه نوسان نامتقارن فقط باعث می‌ شود زجری که سهامداران می کشند، دیده نشود. دوره اصلاح بورس را هم فرسایشی‌تر می کند.»

یکی از کاربران در توییتر نوشته است: «مجلس کار مهم‌تری از تحقیق و تفحص بلد نیست؟!»
مجلس کار مهم‌تری ندارد؟

برخی دیگر از واکنش‌ها درباره تصویب طرح تحقیق و تفحص از بورس بود که در ادامه این بحث نماینده مجلس خبری درباره یک شرکت جعلی در بورس ارايه داد که برخی از کاربران واکنش‌ها و نظرات متعددی را در این باره نوشتند.

«موسوی لارگانی نماینده مجلس:
یک شرکت کاغذی 3200 میلیارد تومان پول مردم را در #بورس بلعیده! شرکتی که نیست!!
در حال حاضر دستکم 1500 تریلیون ریال معادل 65 تا 70 میلیارد دلار از سرمایه مردم ذوب شده است.
این شرکت حتی دفتر مرکزی هم ندارد و اکنون سهام فروخته‌شده‌اش کاغذی بیش نیست.»

به گزارش تجارت‌نیوز، کاربران و کارشناسان به خبر منتشر شده مبنی بر وجود یک شرکت جعلی در بورس واکنش‌هایی داشتند:

«در #بورس 70 میلیارد دلار از سرمایه مردم ذوب شده است.
فقط یک شرکت کاغذی با سرمایه 200 میلیارد تومانی طی سه ماه تمام فرآیند پذیرش در بورس را انجام داده و با رقم 3200 میلیارد تومان به مردم فروخته شده است.»

«مجلس کار مهم‌تری از تحقیق و تفحص بلد نیست؟!
به جای حرف زدن از دلار 11000 تومانی، قانونی تصویب می‌کردید که از فلان ردیف بودجه 10000 میلیارد تومان دولت تخصیص بدهد به #بورس
کدام تفحصی در این مملکت نتیجه داشته که بورس دومیش باشد؟ اساتید مجلس بورس پول لارم است، اینقدر به حاشیه نروید!»

در شرایط حال حاضر بازار سهام افزایش قیمت‌های جهانی با احتمال کاهش قیمت دلار همراه شده و از طرفی خروج یا عدم خروج از پروتکل‌های الحاقی تاثیر زیادی بر آینده بازار سهام دارد و امروز نیز لایحه بودجه جدید در مجلس مورد بررسی قرار گرفت که می‌تواند نوید تعیین تکلیف متغییرهای تاثیرگذار بر بازار سرمایه باشد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

بورس فردا متاثر از این اخبار خواهد بود + فیلم

بورس فردا متاثر از این اخبار خواهد بود + فیلم

اخبار و تصمیماتی که اتخاذ می شوند اهمیت فراوانی بر سبز یا قرمزپوش شدن بورس و نمادها دارند. ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا را ببینید!

NabzeBourse.ir/
ننه‌سرما و آتش یخ زیرتابلوی بورس تهران

ننه‌سرما و آتش یخ زیرتابلوی بورس تهران

ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به داستان‌های شب عید پدرها از بورس تا دوربرگردان جهانی بورس و جشن تولید یک‌سالگی ...

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس فردا 17 اسفند / چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا 17 اسفند / چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

کارشناسان معتقدند بازار همچنان نیاز شدیدی به نقدینگی دارد و منتظر گذشت زمان و رسیدن به انتخابات و شرایط با ثبات است تا بتواند به روند تعادلی خود بازگردد.

TejaratNews.com/
آمادگی شورای عالی بورس برای کمک به تسریع تامین مالی بنگاه‌ها

آمادگی شورای عالی بورس برای کمک به تسریع تامین مالی بنگاه‌ها

دژپسند با بیان اینکه منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش است، گفت: شورای عالی بورس، آمادگی کامل دارد تا به بنگاه‌های اقتصادی برای سرعت بخشیدن به تامین مالی از بورس کمک کند.

Sena.ir/
عرضه سهام عدالت منوط به ظرفیت بازار سرمایه است

عرضه سهام عدالت منوط به ظرفیت بازار سرمایه است

بورستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص فروش سهام عدالت در بازار سرمایه، گفت: تا زمانی که ظرفیت لازم برای عرضه وجود نداشته باشد اجازه عرضه نمی‌دهیم.

Irna.ir/
عرضه 46 تن زعفران در بورس کالا

عرضه 46 تن زعفران در بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی شاهد عرضه 46 تن و 706 کیلوگرم زعفران بود.

BourseNews.ir/
کتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» نوشته ال بروکز ترجمه حسین رضایی حاجی دهی توسط انتشارات چالش در 646 صفحه منتشر شده است.

Sena.ir/
امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

پژوهش اقتصادیتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه به ایرنا گفت این امیدواری وجود دارد که با تثبیت نرخ ارز، شفاف‌تر شدن فضای سیاسی برای سرمایه‎گذاران، کاهش اثرات اقتصادی کرونا و افزایش نرخ‎های جهانی ک...

Irna.ir/
دلالان بهین‌یاب شناسایی شدند/ عرضه کل محصولات زنجیره فولاد در بورس

دلالان بهین‌یاب شناسایی شدند/ عرضه کل محصولات زنجیره فولاد در بورس

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه مقرر شد محصولات فولادی به دست مصرف‌کننده واقعی برسد، گفت: دلالان سامانه بهین‌یاب شناسایی شده‌اند و قرار است در این سامانه یک بازنگری انجام شود.

Sena.ir/
بازنگری در سامانه بهین‌یاب/ کل محصولات زنجیره فولاد در بورس عرضه خواهد شد

بازنگری در سامانه بهین‌یاب/ کل محصولات زنجیره فولاد در بورس عرضه خواهد شد

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه مقرر شد محصولات فولادی به دست مصرف‌کننده واقعی برسد، گفت: دلالان سامانه بهین‌یاب شناسایی شده‌اند و قرار است در این سامانه یک بازنگری...

EghtesadOnline.com/
مشوق مجلس برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی مجوز مجلس به دولت برای پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی/ نحوه هزینه‌کرد پرداخت یارانه مشخص شد حباب 20 درصدی بازار مسکن ورود مجلس به تاریکخانه 82 هزار میلیارد تومانی مافیای کنکور تعیین تکلیف 320 هزار میلیارد تومان ظرف 10 دقیقه بررسی لایحه بودجه 1400 به پایان رسید گلایه شدید مردم از گرانی اقلام اساسی در شب عید اعلام زمان قرعه‌کشی محصولات ایران‌خودرو با فیلترشکن ببینید 99/12/16 قیمت مواد شوینده تغییر نمی‌کند فروش زغال سنگ سهمیه‌ای می‌شود؟ بورس فردا متاثر از این اخبار خواهد بود + فیلم برابری یک میلیون واحد پول ونزويلا با نیم دلار! ورود پول حقیقی به این نماد ساختمانی/ ثامید صعودی شد؟ روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار سهامداران کزغال بخوانند! حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده تعیین شد روند نزولی وپارس آغاز شد؟ جزيیات اعطای کارت اعتباری برای سهام عدالت/ فعلا فروش سهام عدالت متوقف است بازار مسکن 20درصد حباب دارد معامله 3 میلیارد برگه سهم در تالار شیشه‌ای میزان افزایش حقوق‌ها در سال آینده تصویب شد نرخ دلار نیمایی امروز 16 اسفند ماه برای اولین بار در کشور؛ خرید سرویس اینترنت پرسرعت شاتل از دیجی‌کالا ننه‌سرما و آتش یخ زیرتابلوی بورس تهران ارز 4200 تومانی مثل خون ملت بود کلنگ احداث دو مدرسه و یک سالن ورزشی به زمین زده شد پیش‌بینی بورس فردا 17 اسفند / چرا بورس مثبت نمی‌شود؟ کاغذسازی کاوه لوح واحد نمونه صنعتی استان مرکزی دریافت کرد آخرین وضعیت بازار مرغ / یا در صف بایستید یا گرانتر بخرید! افزایش سرمایه نماد کگل تایید می‌شود؟ خبری از سهمیه بنزین نوروزی نیست آخرین خبرها از عرضه اولیه پتروشیمی تبریز آگهی‌های دیوار فروشگاه‌ها؛ بالای 190هزار کالا! فروش خودروی دست‌دوم توسط سایپا!/ تعویض خودروی کارکرده با خودروی صفر وام‌دار آمادگی شورای عالی بورس برای کمک به تسریع تامین مالی بنگاه‌ها عرضه سهام عدالت منوط به ظرفیت بازار سرمایه است برخورد دولت با سهام عدالت از نوع فرزند خواندگی است اقدامات نظارتی فرابورس در قبال دستکاری قیمت در نماد «واحصا» تغییر مالکیت 990 میلیون اوراق بهادار مالی فلاح: افزایش سرمایه سرخ‌آبی‌ها به تصویب مجمع فوق‌العاده رسیده است لغو افزایش سرمایه ذوب آهن شرکت پتروشیمی غدیر درج شد مدعیان فروش نفت و دور زدن تحریم‌ها یک بشکه هم نفروختند اقدامات نظارتی فرابورس در قبال دستکاری قیمت در نماد «واحصا» خرید صندوق‌های درآمد ثابت باید به صورت خرد انجام شود آخرین خبرها از عرضه اولیه پتروشیمی تبریز مرغ تنظیم بازاری نداریم؛ در صف بایستید! بازگشت قیمت دلار به کانال 24 هزار تومانی / دلار شنبه چقدر شد؟ اگر سهامدار «آبادا» هستید بخوانید/ کام شیرین سهامداران در روز شلوغ «آبادا»

در حال بارگیری...