سود سهام مادیران در سال 99 مشخص شد

سود سهام مادیران در سال 99 مشخص شد

مجمع عمومی سالانه و فوق‌العاده شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 99، با حضور 77,77 درصد از سهامداران در محل شرکت مادیران برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این مراسم که بنا بر ابلاغیه سازمان بورس پیرامون شرایط اپیدمی کرونا به صورت آنلاین نیز برای سهامداران پخش می‌شد، پس از سخنرانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، قرايت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 99 و نظر حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از 806 ریال سود محقق شده هر سهم، 220 ریال معادل 27.3 درصد برای هر سهم توزیع شود.

توسعه کارخانه لوازم خانگی

در ابتدای این جلسه مسعود امیری، رییس هیات مدیره مادیران ضمن خوش آمد گویی به حاضران در سالن و سهامدارانی که بصورت آنلاین مراسم را دنبال می‌کردند، گفت: تضمین رشد پایدار با تکمیل پروژه کارخانه لوازم خانگی در منطقه آزاد پیام و جداسازی شرکت مادیران به یک شرکت اصلی و 5 شرکت زیر مجموعه از مهمترین فعالیت‌های مادیران در سال گذشته بود.

وی افزود: یکی از باورهای اصلی مادیران این است که شرکت ها یا رشد می کنند یا از بین می‌روند. هر شرکت با استفاده از منابع موجود خود به نحو احسنت، می تواند رشد سالیانه 10 تا 25 درصدی داشته باشد.

امیری گفت: مادیران 1300 میلیارد تومان از پول سهام داران استفاده کرده و در بازار بسیار غنی لوازم خانگی با محصولاتی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و کولر گازی سرمایه گذاری کرده که انتظار داریم این بازار در ایران سالیانه بیش از 15 درصد رشد داشته باشد.

رییس هیات مدیره مادیران ادامه داد: تحریم ها و  تقاضاهای خفته بخاطر عدم نقدینگی مردم، بازار محصولاتی مثل یخچال را به 1 میلیون و 300 هزار واحد در سال محدود کرده است. بعد از تحریم‌ها و بهبود شرایط اقتصادی این تقاضاها به دو میلیون واحد در سال افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل رشد قابل توجهی را در بر خواهد داشت. به همین دلیل مادیران با فناوری پیشرفته تولید و کیفیت بالاتر پیش بینی می‌کند که سهم بیش از 10درصد  این بازار را بدست بیاورد.

مسعود امیری در ادامه با بیان تکمیل 90 درصدی کارخانه لوازم خانگی مادیران در منطقه اقتصادی پیام، گفت:‌ با اضافه کردن خطوط تجهیزات تولیدی دیگر که در راه هستند، ما تولید CKD را به تمام محصولات خانگی خود گسترش می‌دهیم. این مهم در کنار سایر سرمایه‌گذاری‌هایی‌ که در سه سال گذشته و از زمان ورود به بورس انجام دادیم، اجازه می دهد که مادیران، رشد پایدار بالای 35 درصد را در سال‌های آینده به خود اختصاص دهد.

تغییر ساختاری مادیران به 5 شرکت جدید

به گفته رییس هیات مدیره مادیران، این شرکت در سال گذشته ساختار سازمانی خود را نیز تغییر داده و به یک شرکت اصلی و 5 شرکت زیر مجموعه تبدیل شده است.

امیری، در مجمع عمومی مادیران در این مورد گفت: سال گذشته کار مهمی در مادیران انجام شد و آن تبدیل شرکت صنعتی مادیران به یک شرکت اصلی و 5 شرکت مجزا بود. در حال حاضر شرکت مادیران 100 درصد از سهام این شرکت‌ها را در دست دارد. این شرکت‌ها شامل صنایع الکترونیک مادیران، صنایع لوازم خانگی مادیران، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مادیران، پشتیبانی فروش مادیران و صنایع پلاستیک مادیران می‌شود. این اقدام مزایای بسیاری در ‌سال‌های آینده برای سهامداران مادیران در بر خواهد داشت. شفافیت، تمرکز، سرعت دسترسی به سرمایه جدید در بورس و ایجاد سینرژی از جمله مزایای این تغییرات است. دسترسی به سرمایه جدید در بورس هم یکی از اهداف این جداسازی است. برخی از پنج شرکت تابعه برنامه دارند که تا چهار سال آینده به بورس ملحق شوند و IPO آنها سرمایه مهمی برای رشد هر شرکت و برای شرکت اصلی مادیران فراهم خواهد کرد.

عوامل تاثیرگذار بر سود مادیرا

در ادامه این مراسم، بابک ثقفی، مدیرعامل شرکت مادیران با بیان تاثیر پاندمی کرونا بر روند فروش این شرکت در بهار گذشته و امسال و همچنین برخی از مشکلات تحریمی و اقتصادی که بر سر راه تولیدکنندگان قرار گرفته، افزود: شرایط به وجود آمده به دلیل کرونا، افزایش نرخ خرید و مشکلات پیش روی واردات قطعات و نیز افزایش هزینه‌های جاری از جمله حقوق پرسنل، باعث تاثیر بر روند سودسازی ما نسبت به سال گذشته شده است.

ثقفی، تاکید کرد: از تابستان سال قبل نرخ‌های خرید و به خصوص کالاهای وارداتی مورد نیاز ما در برخی موارد تا40 درصد افزایش یافته است. تاثیر این مساله را می‌توان در سود زمستان99 مشاهده کرد. سود زمستان 99 از حدود 35 درصد ( در فصل قبل از آن) به حدود 20درصد کاهش یافته است. این روند ادامه داشت تا در بهار 1400 سود خالص به نسبت کل میزان فروش به 16درصد رسید. خوشبختانه این مساله در حال فروکش کردن است و در خریدهای اخیر شاهد تعدیل قیمت‌های خرید هستیم که مساله در سود و زیان ماه‌های آتی اثرگذار خواهد بود.

افزایش فروش مادیران در بهار 1400

مدیرعامل شرکت مادیران اثرگذاری کرونا در میزان فروش را مابین بهار سال قبل و امسال قابل توجه دانست و گفت: با وجود شرایط کرونایی ما نتوانستیم به فروش مدنظر خود برسیم. تصور ما فروش حدود هزار میلیارد تومان بود اما میزان فروش ما در بهار امسال به 652 میلیارد تومان رسید. البته سود بهار امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. سال گذشته میزان سود ما 54 میلیارد تومان بود که این عدد امسال به رقم 100میلیارد تومان رسیده است. کل فروش (تلوزیون، لوازم خانگی و غیره) در بهار سال 99؛ 66 هزار دستگاه بوده است که این رقم امسال به 88 هزار دستگاه در بهار 1400 رسیده است.

به گفته ثقفی، مقایسه فروش 248میلیاردی بهار پارسال با فروش 652 میلیارد تومانی بهار امسال نشان از دو و نیم برابر شدن رقم فروش می‌دهد.

تصویب صورت‌های مالی و تعیین سود سهامداران

پس از پایان سخنان مدیرعامل مادیران، صورتهای مالی سال 99 شامل عملکرد هیات مدیره، ترازنامه و صورت سود و زیان سال مالی توسط مجمع به تصویب رسید. توزیع سود 220 ریالی معادل 3/27 درصد سود هر سهم انجام و مجمع مبلغ 10 میلیارد ریال پاداش برای هیات مدیره تصویب کرد.

برای سال مالی 1400، موسسه حسابرسی هوشیار مامن به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی و خدمات مالی شراکت به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل تایید شد. مجمع مادیران همچنین روزنامه اطلاعات و سامانه کدال را به عنوان روش الکترونیکی مورد تایید سازمان بورس برای انتشار آگهی در سال 1400 در نظر گرفت.

تغییر در نام شرکت

در پایان، مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 29 /12/ 1400نیز برگزار شد و بنا بر تصمیم صاحبان سهام و به دلیل گسترش فعالیت‌های شرکت در بخش‌های جدید، نام شرکت از شرکت «صنایع ماشین‌های اداری ایران» به شرکت «صنایع مادیران» تغییر کرد.

همچنین با اکثریت آرا، امیر مسعود امیری، شرکت فرهان محاسب نهاوند، بابک ثقفی، هیربد جناب زاده به نمایندگی از شرکت موتور و توربین اورانوس صنعت و امیر حسین مرتضايیان به نمایندگی از شرکت تجهیزات کامپیوتری ایران به عنوان اعضای هیات مدیره به مدت دو سال انتخاب شدند.

بازگشت سامسونگ و ال جی به کشور، ممنوع!

بازگشت سامسونگ و ال جی به کشور، ممنوع!

سعید عمرانی در برنامه بازدید از خطوط تولید گروه صنعتی انتخاب در اصفهان، با تاکید بر اینکه اگر مبارزه جدی با قاچاق نداشته باشیم صنایع کشور در معرض خطر قرار خواهند گرفت، گفت: یکی از موانع بر سر راه رشد ...

TejaratNews.com/

شرط بازگشت سامسونگ و ال جی به بازار ایران

ال.جی و سامسونگ دیگر نمی‌آیند!/افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی

ال.جی و سامسونگ دیگر نمی‌آیند!/افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی

لوازم خانگی ایرانی 10 درصد گران شد. ريیس انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر با اعلام این خبر گفت: با لغو تحریم‌ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی‌شود و صرفا مونتاژ آنها در ایران انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
گروه بهمن جایگاه برتر خدمات پس از فروش گروه بهمن

گروه بهمن جایگاه برتر خدمات پس از فروش گروه بهمن

در جدیدترین گزارش سالانه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در خصوص نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت های عرضه کننده خودرو در سال 98، شرکت های خودروساز گروه بهمن خوش درخشیده و مقام دار شدند.

BourseNews.ir/
صدرنشینی خدمات پس از فروش ایران‌خودرو یازده ساله شد

صدرنشینی خدمات پس از فروش ایران‌خودرو یازده ساله شد

شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در سال «جهش تولید» با کسب بالاترین امتیاز در بین شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پس از فروش خودرویی، برای یازدهمین سال متوالی مقام اول این حوزه را کسب کرد.

BourseNews.ir/
رتبه نخست گروه بهمن در خدمات پس از فروش

رتبه نخست گروه بهمن در خدمات پس از فروش

بهمن پس از رتبه نخست در خدمات فروش، این بار در خدمات پس از فروش می‌درخشد.

BourseNews.ir/
تضمین توسعه و تولید با تامین مالی 400 میلیاردی برای مادیران

تضمین توسعه و تولید با تامین مالی 400 میلیاردی برای مادیران

در اطلاعیه مورخ 99/5/5 که صنایع ماشین‌های اداری ایران با نماد مادیرا در سامانه کدال منتشر کرد خبر از فروش سهام، سهامداران عمده و تزریق این نقدینگی به شرکت میدهد.

BourseNews.ir/
تامین مالی 800میلیاردی مادیران به منزله وام بدون بهره

تامین مالی 800میلیاردی مادیران به منزله وام بدون بهره

ثقفی، مدیر عامل شرکت صنایع ماشین های اداری ایران در خصوص تامین مالی 400 میلیارد تومانی این شرکت گفت : با تامین مالی که سهامداران اصلی در دی ماه سال گذشته انجام...

EghtesadOnline.com/
سامسونگ به ارايه خدمات پس از فروش در ایران ادامه می‌دهد

سامسونگ به ارايه خدمات پس از فروش در ایران ادامه می‌دهد

شرکت سامسونگ اعلام کرد: به تعهد خود برای پشتیبانی و ارايه خدمات پس از فروش، پشتیبانی و تامین قطعات محصولات خود در بازار ایران ادامه خواهد داد.

TejaratNews.com/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...