تحلیل تکنیکال دو نماد بورسی | بکهنوج و استراحت بعد از یک صعود 60 درصدی | هدف قیمتی فروی کجاست؟

تحلیل تکنیکال دو نماد بورسی | بکهنوج و استراحت بعد از یک صعود 60 درصدی | هدف قیمتی فروی کجاست؟

امروز یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 به درخواست کاربران سایت نبض بورس به بررسی دو نماد فروی و بکهنوج به لحاظ تکنیکالی پرداخته ایم. این دو نماد چه روندی را احتمالا طی خواهند کرد؟

به گزارش نبض بورس، امروز یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 به درخواست کاربران سایت نبض بورس به بررسی دو نماد فروی و بکهنوج به لحاظ تکنیکالی پرداخته ایم. این دو نماد چه روندی را احتمالا طی خواهند کرد؟

شایان ذکر است که تحلیل دو نماد فروی و بکهنوج به هیچ عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش سهم نیست و صرفا یک پیش بینی از روند احتمالی این دو نماد می‌باشد.  

بکهنوج و استراحت بعد از یک رالی صعودی 60 درصدی
 
 

بکهنوج در دو سال گذشته درون یک کانال نزولی بصورت یک کارکشن پنج موجی که با ABCDE لیبل گذاری شده، اصلاح کرده است. در نیمه دوم سال گذشته با افت شدید قیمت در سهم مواجه بودیم که این کاهش شدید قیمت با افت کمتری در نمودار RSI همراه بوده است که این سبب ایجاد یک واگرایی مثبت میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI شده است. همین موضوع محرک رشد اخیر قیمت در دو ماه گذشته بوده است. قیمت فعلا در برخورد اولیه با خط روند نزولی در نمودار قیمت واکنش منفی از خود نشان داده است. به نظر می‌رسد بعد از رالی صعودی 60 درصدی سهم در دو ماه گذشته، قیمت در این مرحله اندکی نیاز به استراحت و حتی اصلاح قیمت داشته باشد تا در آینده با گذر موفق از سد خط روند نزولی به سمت اهداف بالاتر در 170 و 210 تومان پیش برود.

خلاصه تحلیل تکنیکال بکهنوج

حمایت اول: 120 تومان
حمایت دوم: 110 تومان
نوع حمایت: حمایت هندسی
وضعیت اندیکاتور RSI: روند صعودی RSI همچنان ادامه دارد
واگرایی: واگرایی مثبت میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI
مقاومت اول: 170 تومان
مقاومت دوم:210 تومان

فروی با ریسک به ریوارد جذاب
 
 

فروی در دو سال گذشته درون یک ساختار کارکشن پیچیده در اصلاح بوده است بطوری که بعد از تکمیل یک الگوی مثلث منظم از آن ساختار خارج شده و در ادامه تا فیبوی 0.61 بخش اول کارکشن ریزش داشته است تا نهایتا در محدوده‌ی قیمتی 1,300 تومان ساختار کارکشن حداقل از بعد قیمتی تکمیل شده است.

اخیرا و بعد از تثبیت قیمت بالای محدوده‌ی 1,300 تومان، قیمت موفق به برگشت تا محدوده‌ی مقاومت هندسی در 1,700 تومان شده است که اگر موفق به عبور از آن شود در گام بعدی می‌تواند تا محدوده‌ی باند مقاومتی 2,200-2,600 تومان رشد کند. از طرفی دیگر محدوده‌ی حمایتی 1,600 تومان را می‌تواند به عنوان حد ضرر سهم در نظر گرفت. از این رو می‌شود نتیجه گرفت که نسبت ریسک به ریوارد سهم در محدوده‌ی جذابی قرار دارد.

خلاصه تحلیل تکنیکال فروی

حمایت اول: 1,700 تومان
حمایت دوم: 1,600 تومان
نوع حمایت: حمایت هندسی
وضعیت اندیکاتور RSI: روند صعودی RSI همچنان ادامه دارد
مقاومت اول: 2,200 تومان
مقاومت دوم:2,600 تومان

شرکت بیمه دی برنده مناقصه بیمه درمان تکمیلی جامعه ایثارگری بنیاد شهید شد فروش کیلویی نان جدی شد ربع سکه 5 میلیون تومانی شد | جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ؛ 3 خرداد 1401 امضای تفاهمنامه ارتقای بهره وری تولیدات کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت دانش بنیان ها دلار چند شد؟ | 3 خرداد 1401 قطعی برق در راه است؟ |‌ پاداش مشترکان صرفه‌جو از اول خرداد لحاظ می‌شود هشدار/ این ارز دیجیتال کلاهبرداری است فعالیت توده گردوخاک در نیمی از کشور‌/ شاخص آلودگی پایتخت 470 شاخص کل بورس 1500 واحد افت کرد | حقیقی‌ها 460 میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج کردند کاهش 1527 واحد شاخص بورس تهران خبر بد دولت برای حقوق کارگران | سنگ بزرگ بر سر راه افزایش حقوق کارگران چیست؟ مبلغ نهایی وام کمک ودیعه مسکن مشخص شد؟ شفافیت اطلاعات، ماحصل عرضه خودرو در بورس کالا تاثیرگذارترین نمادها در جریان معاملات امروز بخت با بازنشستگان یار شد/ افزایش وام مستمری... وضعیت سبد سهام عدالت در سوم خرداد موافقت اتحادیه اروپا با ممنوعیت واردات نفت از روسیه ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد فعالیت بانک‌های خصوصی استان‌های تهران و البرز تا ساعت 14 امروز ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد بررسی وام ودیعه مسکن در شورای پول و اعتبار | با مقصران حادثه آبادان برخورد می‌کنیم امداد غیبی حقوقی‌ها در محدوده صفر تابلو / تحرک نوسانگیران در بازار 62 شرکت مادرتخصصی دولتی زیان‌ده هستند قیمت دلار در بازار متشکل امروز 3 خرداد قیمت سکه امامی امروز 3 خرداد پاداش مشترکان صرفه‌جوی برق از اول خرداد لحاظ می‌شود تخصیص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان/ حذف موانع بانکی افزایش پله ای قیمت دلار | قیمت دلار بازهم افزایش داشت نماد سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت در بورس چرا و تا چه تاریخی تعلیق شدند؟ قیمت سکه طرح جدید 3 خرداد 1401 به 14 میلیون و 500 هزار تومان رسید برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه ها در بورس کالا آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «ثفارس» چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟ وام 100 میلیونی ودیعه مسکن به شورای پول و اعتبار رفت وعده رستم قاسمی برای برخورد با مسببان حادثه آبادان/... ارزش لیر لبنان سقوط کرد بازدید ريیس سازمان ملی بهره‌وری ایران از خبرگزاری فارس ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد تمدید ممنوعیت پروازی در برخی از شهرهای روسیه قیمت طلا، سکه و ارز 1401.03.03/ دلار چقدر قیمت خورد؟ قیمت هر گرم طلا 18 عیار اعلام شد ( 3 خرداد ) سفر معاون نخست وزیر روسیه به تهران برای مذاکرات ریلی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت چه زمانی بازگشایی می‌شود؟ فوری: پرداخت وام 50 میلیونی آغاز شد| اقساط بلند مدت وام 50 میلیونی روند معاملات بورس تا زمان برگزاری مجامع به کدام سمت و سو است؟ خاموش شدن دورکاری کارکنان در آژیر قرمز! افزایش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی/کمبود عرضه و صادرات دلایل اصلی نمی‌توانیم 15 سال منتظر تولید لکوموتیو داخلی بمانیم/ امکان درآمد 20 میلیارد دلاری از ترانزیت پیگیری تخفیف بیمه و معافیت مالیاتی تعاونی‌ها بررسی وام ودیعه مسکن در شورای پول و اعتبار/ با مقصران حادثه آبادان برخورد می‌کنیم