با غول هیبریدی ب‌ام‌و آشنا شوید +‌ تصاویر خودرو

با غول هیبریدی ب‌ام‌و آشنا شوید +‌ تصاویر خودرو

ب‌ام‌و نسخه پرچم‌دار شاسی‌بلند هیبریدی XM رد لیبل را با 748 اسب بخار قدرت معرفی کرد که شتابی 3.7 ثانیه‌ای و قیمت 185...

در زمان معرفی شاسی‌بلند هیبریدی XM، ب‌ام‌و وعده ارايه نسخه قوی‌تری را با نام لیبل رد (Label Red) داد و حالا این نسخه رسما معرفی شده است. XM لیبل رد با 748 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن متر گشتاور، قوی‌ترین محصول جاده‌ای تاریخ M محسوب می‌شود.

در XM لیبل رد تک موتور الکتریکی مثل نسخه معمولی همان 197 اسب بخار قدرت را تولید می‌کند که این یعنی تمام افزایش نیروی قوای محرکه بر عهده پیشرانه 4.4 لیتری V8 تويین توربو است. قدرت این موتور در نسخه لیبل رد با 95 اسب بخار افزایش از 490 اسب بخار در نسخه معمولی به 585 اسب بخار رسیده است. علاوه بر این، گشتاور قوای محرکه هیبریدی XM هم افزایش چشمگیری داشته است. بخشی از این موضوع به خاطر افزایش گشتاور پیشرانه بنزینی از 650 نیوتن متر به 725 نیوتن متر است اما ب‌ام‌و یک سیستم پیش دنده را هم بین موتور الکتریکی و شفت ورودی گیربکس تعبیه کرده است.

این تکنولوژی نوآورانه گشتاور 280 نیوتن متری موتور الکتریکی را به 450 نیوتن متر افزایش داده است. درنتیجه، مجموع گشتاور حالا به رقم چشمگیر 1000 نیوتن متر رسیده است و به گفته ب‌ام‌و این تفاوت با نسخه معمولی هم در استارت از حالت سکون و هم در شتاب گیری در دنده‌های میانی قابل‌لمس خواهد بود. این گشتاور همچنین شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت خودرو را از 4.1 ثانیه به 3.7 ثانیه رسانده است. در XM لیبل رد حداکثر سرعت روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است اما با سفارش پکیج راننده M می‌توان این رقم را به 280 کیلومتر بر ساعت افزایش داد.

XM لیبل رد باید تریم‌های قرمزرنگی داشته باشد تا هم با نامی که دارد هماهنگ شود و هم از نسخه معمولی متمایز گردد. به همین دلیل ب‌ام‌و در رینگ‌ها، قاب جلوپنجره، دیفیوزر و نشان‌ها از تریم قرمز استفاده کرده است. علاوه بر این، برای نوار دور پنجره‌ها نیز بجای رنگ طلایی یا مشکی نسخه معمولی، نمونه قرمز متالیک تورنتو قابل سفارش خواهد بود. برای این ماشین 50 رنگ بیرونی مختلف قابل انتخاب خواهد بود که همه آن‌ها از نمونه‌های بخش انحصاری ب‌ام‌و هستند.

همان‌طور که انتظار می‌رود، تریم قرمزرنگ در داخل هم ادامه پیدا کرده است و این رنگ را می‌توان در دوخت روی صندلی‌ها، صفحه آمپر، رو دری‌ها و کنسول میانی دید. همچنین در دریچه‌های تهویه هم تریم قرمز کار شده است. ب‌ام‌و قبلا قیمتی در حدود 185 هزار دلار را برای XM رد لیبل اعلام کرده بود اما حالا گفته است که قیمت رسمی آن در زمانی نزدیک به آغاز تولید اعلام خواهد شد. این شاسی‌بلند قدرتمند آلمانی در کارخانه ب‌ام‌و در کارولینای جنوبی تولید می‌شود و در ماه آگوست راهی بازار خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد